Як зняти старий паркет?

Як видалити старий паркет?

Дерев’яні підлоги є дуже популярними завдяки своїм перевагам: стійкість до зовнішніх впливів, великий термін служби, хороші теплоізоляційні і шумоізоляційні властивості.

А найпопулярнішою серед дерев’яних підлог — є підлога паркетна. Паркетна підлога підходить для будь-якого інтер’єру: старовинного чи сучасного. У тому випадку, якщо паркет виготовлений з високоякісних матеріалів, він здатний виконувати свої функції кілька десятиліть при правильному догляді, але найчастіше термін його служби складає 15 років.

Говорити про те, що паркет пора ремонтувати, можна тоді, коли він втратив свою зовнішню привабливість і став скрипіти. Ремонт може бути різної складності: дрібний (заміна окремих елементів, відновлення лакофарбового покриття, видалення окремих зовнішніх дефектів) і глобальний зі зміною всього паркету. До першого виду ремонту вдаються, якщо планки паркету мають хорошу схоронність і володіють нормальним кольором. Але, якщо дефектів занадто багато, краще замінити всю підлогу на нову, можливо, із застосуванням інших підлогових матеріалів. Однак, навіть в останньому випадку результат буде того коштувати.

При виконанні демонтажу паркетної підлоги головне завдання – залишити в цілісності нижню частину паркетної дошки, яка називається клепка (дана частина кріпиться до підлоги цвяхами). Щоб зберегти клепку, цвяхи крізь неї пробиваються в підлогу за допомогою добійника. Якщо клепка не була додатково проклеєна, то після пробою цвяха вона легко знімається. Якщо ж шар клею присутній, то зняти клепку можна за допомогою допоміжного інструменту: сокири або ломика. Можливо, що до клепки була приклеєна ще яка-небудь деталь, в цьому випадку її потрібно зчистити.

Найскладніший випадок, з яким можна зіткнутися при демонтажі паркету – паркет, укладений за допомогою смоли. У такому паркеті відсутні цвяхи, тому клепки будуть мати на собі шар смоли, яку потрібно видалити. При цьому, найпростіше – замінити клепку на нову. Слід мати на увазі, що хоча клепки і повинні мати однаковий розмір, але один від одного окремі дощечки можуть відрізнятися на значення 3 міліметри.

Ще одна проблема, яка може виникнути в процесі експлуатації паркетної підлоги – зношування або випадання окремої дощечки. У цьому випадку дана дощечка повинна бути замінена. У замінної планки прорубається гребінь, а потім зношена планка видаляється. Утворений простір відчищається від усіляких сторонніх предметів. Далі на це місце встановлюється нова планка, її прибивають за допомогою цвяхів. Щоб цвяхи не кидалися в очі, їх капелюшки потрібно сплющити, забивати при цьому їх слід уздовж деревних волокон так, щоб верхня частина капелюшка йшла вглиб планки на 3 мм.

Зі щілинами в паркеті можна боротися за допомогою тонких планок, які вставляються в щілини і замазуються спеціальним складом.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *