Встановлюємо люстру на натяжну стелю без пошкоджень

Встановлюємо люстру на натяжну стелю

Влаштування люстри на натяжну стелю вимагає особливої уваги і застосування спеціальних навичок. Фахівці пропонують покрокову інструкцію, в якій описана техніка монтажу люстри на планку або гак.

Принципи правильної установки

Не всі прилади для освітлення можна використовувати на натяжних конструкціях, адже ПВХ-плівка є досить тонким і чутливим до механічних впливів матеріалом.

При підборі люстри для такої стелі потрібно враховувати наступне:

1. Кріпити безпосередньо на плівці не рекомендується, так як будь-який підвішений елемент викликає її деформацію.

2. Навіть короткочасне нагрівання стелі призводить до провисання матеріалу. Використання ламп розжарювання в люстрі часто призводить саме до такої проблеми.

3. Прямі промені від лампи руйнують матеріал, тому не рекомендується використовувати лампочки без хороших плафонів.

4. Не можна використовувати люстри з гострими кінцями, які можуть порізати плівку.

Монтаж приладів освітлення на натяжну конструкцію не вимагає опускання полотна. Досить трохи відтягнути плівку, щоб встановити планку або гак.

Особливості

Люстри можуть закріплюватися на стелі за допомогою монтажної планки або гака. Ці базові конструкції монтують не на плівку, а до бетонної стелі за допомогою різних кріпильних елементів.

Щоб закріпити люстру, необхідно зробити невеликий отвір на натяжній стелі, отримавши доступ до базових кріплень. Якщо просто розрізати плівку, вона розірветься, тому краще всього наклеїти на необхідну ділянку пластикове кільце необхідного розміру і видалити плівку всередині нього.

Установка люстри на монтажну планку

Як планку можна використовувати дерев’яний брус або монтажну раму, яка виготовляється із сталевих підвісів або щільної фанери.

Послідовність встановлення:

1. На плівку наноситься розмітка за формою застави. Робляться позначки, і позначається центр кріпильного елементу.

2. До центру цієї позначки наклеюється пластикове кільце, діаметр якого на два-три сантиметри менше діаметра основи люстри.

3. З внутрішньої частини приклеєного кільця видаляється плівка. На бетонну частину стелі прикручується планка.

4. На планку кріпляться шпильки.

5. За допомогою саморізів планка фіксується на заставній.

6. Виводяться дроти і підключаються до люстри.

7. Основу люстри надягають на шпильки, після чого прикручують.

При установці люстри на планку хрестоподібної форми використовується такий же принцип, але при цьому потрібно зробити п’ять отворів в натяжній стелі, один з яких буде центральним і послужить для виведення проводів.

Установка на гак

Використання гака дозволяє підвісити люстру на стелі і надійно закріпити її. Спочатку слід прикріпити гак до бетонної стелі на три-чотири сантиметри вище самої натяжної плівки.

Люстру підвішують за такими правилами:

  • на полотні роблять відмітку в тому місці, над яким розташований гак;
  • по центру позначки клеять пластикове кільце, діаметр якого на два-три сантиметри менше, ніж діаметр ковпака освітлювального приладу;
  • усередині кільця видаляють матеріал;
  • люстру підвішують на гак, з’єднують дроти, а ковпак прикручують до матеріалу впритул.

Якщо люстра встановлена на гак, її заміна відбувається в кілька разів швидше. При цьому отвори між ковпаком і натяжною стелею можна сховати за допомогою декоративних накладок.

Якщо залишилися питання, що стосуються установки люстри на конструкції натяжного типу або необхідна допомога в монтажі, звертайтеся в компанію «Сифон-Майстер».

Далі порада про вибір кахельної плитки.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *