Із якого матеріалу краще будувати будинок або дачу?

Із якого матеріалу потрібно будувати будинок?

Літній період — найкращий час для будівництва заміського будинку. А з якого матеріалу краще будувати будинок або дачу? Задаються майже всі таким запитанням.

В наші дні більш популярні та розповсюдженні варіанти — цегла, бетон і деревина. Для кожного з них характерні свої переваги та недоліки, виходячи з яких і необхідно робити остаточний вибір.

Деревина – звичайний будівельний матеріал, який використовується з незапам’ятних часів, тому з нього і почнемо. Частіше всього дерев’яні будинки будуються у вигляді зрубу із циліндрових колод або бруса, але найближчим часом їх активно витісняють каркасно-щитові конструкції.

Дерев’яний зруб із колод

Для зрубу традиційно використовують циліндрові колоди листяних порід, а краще всього з дуба, деревина якого характеризується завищеною твердістю і гідростійкістю. Нерідко використовують і сосну, яка відмінно піддається обробці.

Дерев'яний будинок, як альтернатива для будівництва

Дерев’яний будинок

Циліндрові колоди мають схожу довжину і поперечник, що істотно спрощує процес будівництва. До плюсів дерев’яних будинків відноситься відмінна термоізоляція, природний повітрообмін і саморегулювання вологості, обумовлене якостями деревини. Не рахуючи того, що стіна із деревини володіє хорошими декоративними якостями, що дозволяє значно економити на внутрішній обробці. Головні недоліки – неможливість уникнути усадки всієї конструкції, а також розтріскування колод, і утворення величезних проміжків між ними при досушуванні зрубу, яке проводиться вже після його збору.

Недоліків, відповідні для будинків у вигляді зрубу, позбавлені конструкції з склеєного або профільованого брусу. При всьому цьому велика частина перерахованих вище плюсів дерев’яної будови в цьому випадку зберігається. Не рахуючи того, варто відзначити і відповідну довговічність будинків з дерева — служать такі будівлі на порядок довше, якщо січені. Але, вартість зрубу з брусу набагато вище, ніж вартість того ж зрубу з колод.

Каркасний будинок з готових панелей

Тим, для кого вартість має вирішальне значення, варто будувати будинок, що будується з готових панелей. Цей метод здавна популярний у Канаді та країнах Скандинавського півострова. Не рахуючи відносно малої вартості, яка виявляється на 15-20 % нижче, ніж при будівництві будинку з дерев’яних колод, каркасно-щитові проекти мають чергову істотну гідність — малий термін зведення.

Обґрунтовано це тим, що на будмайданчик завозяться вже готові елементи каркасу і панелі для обшивки. Так що будівельникам залишається лише зібрати всю конструкцію, на що традиційно йде трохи більше місяця. При всьому цьому термін служби панельного будинку може досягати 50 років.

Каркасний будинок із готових панелей, як варіант для будівництва

Каркасний будинок

Віддаючи перевагу каркасно-щитовій технології будівництва, потрібно мати на увазі, що теплостійкість таких будинків надзвичайно сильно залежить від властивості використовуваного утеплювача. Не бажано на цьому економити, а краще потурбуватися про теплоізоляцію стін.

Цегляний будинок

Основна перевага цегляних будинків над дерев’яними – довговічність, адже такий матеріал не схильний до гниття, а це означає, що він без сумніву прослужить в два-три рази довше, ніж зруб. Але при всьому цьому він володіє більшою теплопровідністю, із-за чого цегляні будинки потребують додаткового утеплення, а це значно збільшує витрати на будівництво.

Цегляний будинок своїми руками можна також збудувати

Цегляний будинок

Не рахуючи того, під цегляний будинок неодмінно необхідно робити найпотужніший, сильно заглиблений фундамент, який традиційно обходиться в два рази дорожче, ніж фундаменти для дерев’яних будинків. Так що в наш час, при спорудженні дачного будинку, від такого матеріалу краще відмовитися, тим самим заощаджуючи кошти.

Будинок із газобетону

Самий сучасний будівельний матеріал для приміських будинків – газобетон. Його відмітна особливість – добра термоізоляція і мала вага, а тому відпадає необхідність пристрою масивного фундаменту і додаткового утеплення. До того ж, пінобетон надзвичайно простий в обробці, так що будинки з нього зводяться швидко. І найголовніше — порівняно дешева ціна.

Але, цей будматеріал активно вбирає воду, яка швидко руйнує його із середини. Тому таким будинкам потрібна додаткова вологоізоляція. Не рахуючи того, непрезентабельний зовнішній вигляд стін з пінобетону, диктує необхідність зовнішньої облицювальної обробки.

Будинок з газобетону або з піноблоків будуємо своїми руками

Будинок з газобетону

Ну що ж, перебравши в голові наявні варіанти, вирішуйте самі з якого матеріалу краще будувати будинок!


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *