Будинки з клеєного бруса: переваги і недоліки

Будинки з клеєного брусу

Чергове нововведення в будівництві дерев’яних будинків, яке прийшло до нас із Фінляндії – це розробка і застосування технології клеєного бруса. Дійсно, на вітчизняному ринку настільки незвичайний матеріал з’явився відносно недавно і його присутність поки ще в дивину для нашого українського споживача, хоча самі фіни вже давно оцінили і з успіхом використовують клеєний брус у зведенні своїх будівель.

Навіщо ж знадобилося склеювати брус з частин і що це дало? – спробуємо і ми зрозуміти, порівняти і оцінити всі переваги та недоліки будинків з клеєного бруса.

Саме виготовлення такого бруса передбачає склеювання дощок різних порід, причому вся процедура відбувається досить ретельно. Дошки просушуються, вирівнюються, відбувається серйозне їх відбраковування у випадку будь-яких вад. Потім, тільки якісні дошки, які пройшли серйозну перевірку обробляють антисептиками і склеюють за допомогою смол. Всі ці маніпуляції з деревом дозволяють на виході отримати – клеєний брус, який вже не схильний до гниття і розтріскування. Склеювання дощок проходить певним чином, так щоб був відсутній збіг волокон, який додає клеєному брусу ще й міцності. Виходячи з вище прочитаного, ми і отримали відповідь на першу частину питання – навіщо знадобилося склеювати брус? А потім, що технологія склеювання з різних частин, зробила брус практично невразливим до багатьох факторів впливу, чого не можна сказати про цілісний його аналог, який тріскається, гниє і недостатньо міцний.

Більш об’єктивно оцінити всю переважність клеєного бруса допоможе його конкретне випробування в реальних умовах, а саме при будівництві та експлуатації будинків з нього. Ні, будувати нічого не будемо. Будинки такі вже є, і досить довгий і тривалий час експлуатуються. Нам же залишилося поглянути на їх переваги і недоліки, складені на основі відгуків їх власників та мешканців.

Переваги будинків з клеєного бруса

1. Висока міцність всієї конструкції. Кожен окремий елемент будинку, а саме клеєний брус – в 2-2,5 рази міцніше цілісного аналога. Переконатися в цьому можна, поглянувши на поверховість будівництва. Вона може досягати п’яти поверхів, що раніше при використанні тієї ж колоди, було просто неможливим.

2. Комахи-шкідники, волога і вогонь – тепер не вороги для дерев’яних будинків, побудованих з клеєного бруса. Антисептичне просочення шарів бруса, створило неможливі умови для проживання комах, і захистило дерево від загорання та процесів гниття.

3. Естетичність, досягнута гладкістю і прямолінійністю окремих елементів будинку. Високоякісно оброблений брус дає можливість обійтися забудовнику або власнику будинку без додаткової внутрішньої і зовнішньої обробки, а це ще й серйозна економія грошових коштів.

4. Щільне стикування брусів. Отримання конструкції без зазорів в цілому підвищило надійність будівлі, а це заявка на довговічність.

5. Високий екологічний рівень безпеки. Будинки з клеєного бруса лише трохи програють варіантам з цільного дерева. У смолах для склеювання елементів бруса присутні токсичні речовини, але їх мінімальне використання і низький рівень шкідливості відповідає всім санітарним нормам. Тому-то, будинок з клеєного бруса визнаний екологічно чистим і придатним для проживання.

Недоліки будівництва будинків з клеєного бруса

1. Матеріал, який використовується в будівництві таких будинків – досить дорогий. Дорожнеча обумовлена собівартістю робіт та поєднанням різних порід дерева. Виробництво клеєного бруса складне і кінцевому будівельного продукту передують серйозні витрати на матеріал, його сушіння, відбраковування, клеєння і обробку антисептиками.

2. У зведенні таких будинків, мабуть, не обійтися без залучення фахівців зі складання самого зрубу. Сам по собі монтаж будинків із клеєного бруса недовгий, в середньому займає півроку, але вимагає певних навичок роботи з таким матеріалом.

Ось така картина характеристик, практично без недоліків, властива будинкам з клеєного бруса. Крім дорожнечі матеріалу і вартості найму спеціалістів, можна сказати, що така технологія – ідеальна. Нічим, крім витратності, і то не настільки великої – будинки з клеєного бруса затьмарити забудовника не можуть. Отже, розглянувши дані переваги і недоліки будинків з клеєного бруса можна зробити висновок, що фінській технології в черговий раз можна поставити найвищий бал.

Далі можна почитати про будівництво будинків із піноблоків.


Мітки:
4 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *