Інновації майбутнього – проект будівництва житла

Проект будівництва житла - інновації майбутнього

Цікаву концепцію майбутнього будівництва житла в динамічному Гонконгу запропонували фахівці конструкторського бюро “Fusion”. Дизайнерська розробка передбачає будівництво багатоповерхового житлового комплексу з мобільних модульних блоків окремих приміщень, здатних обертатися навколо центральної конструкції башти. Понад 2000 модульних блоків, які настроюються, розміщуються групами знизу доверху, забезпечуючи потреби кожного помешкання. Кожна група блоків може переміщуватися навколо центральної осі обертання башти. Інновація житлового будівництва створює унікальну технологію будівлі, з акцентом на нове почуття єднання між людьми.

В основі ідеї нового рішення конструкторів лежить створення вертикального простору проживання суспільства, яке приносить користь кожному з окремих його членів.

Групи “Fusion” утворюють вертикальну вежу з модульних блоків різних розмірів. Кожен блок складається з окремих кубічних модулів, з розмірами по кожній стороні рівними 8,5 кроків. Кожна квартира складається з декількох модульних кубів. Така система дозволяє отримати різне планування квартир і розміри окремих кімнат, кухні, спальні, ванної кімнати, балкона, залежно від потреб мешканців.

Модулі не тільки збірні, вони також повністю мобільні. Кожні п’ять років, єдиний блок буде переміщений в іншу зону будівлі. Це рух об’єднує жителів між собою в усьому будинку, так створює нові соціальні зв’язки і життєвий досвід. Наприклад, протягом одного циклу руху, мешканці можуть спостерігати вид на гавань, далі – на океан, ще далі – на місто. Кожен блок буде рухатися, в цілому, шість разів протягом свого тридцятирічного життєвого циклу. Технічні рішення передбачають пристрій механічної системи комплексу для швидкого і легкого підключення окремих модулів.

Всередині будівлі, центральний атріум буде об’єднувати поверхи, створюючи візуальний зв’язок між ними і забезпечуючи природне освітлення. Відкриті громадські простори будуть доступні на кожному поверсі, а місця для спілкування і зборів мешканців будуть розташовуватися на кожних п’яти поверхах. Верхній поверх буде займати великий парк для прогулянок. Кафе, торговельні та розважальні площі також будуть розміщуватися по всьому комплексу. Поки це тільки ідея, але в майбутньому, нові технології в будівництві і розробки “Fusion” можуть стати інноваційним рішенням для інтегрування вертикального життя суспільства.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.