Утеплюємо будинок зовні пінопластом

Утеплюємо будинок зовні пінопластом

Питання утеплення будинку зовні завжди є актуальним, особливо для власників приватних будинків. Жителів міських квартир це питання хвилює в меншій мірі, так як висотні будівлі утеплювати зовні досить проблематично, а за межами міста не зайвими будуть знання про те, як правильно утеплювати будинки із бруса або просто дерев’яні будинки.

Правильно виконане утеплення дасть можливість істотно знизити витрати на оплату енергоносіїв, зробити житло більш комфортним і затишним. Цілком очевидно, що з пониженням температури не завжди хочеться перебувати в прохолодному приміщенні або викидати величезні гроші для того, щоб підтримувати оптимальну температуру. Куди вигідніше один раз вкласти кошти і виконати утеплення будинку зовні.

Утеплення пінопластом

Пінопласт є одним з найбільш поширених матеріалів, що використовуються для утеплення заміських будинків. Робота починається з попередньої підготовки поверхні стін. Нерідко трапляється так, що зовнішня стіна абсолютно непридатна для утеплення, без проведення спеціальних заходів, які переважно зводяться до вирівнювання.

Не можна нехтувати такою важливою роботою, як вирівнювання стіни. Уявіть собі, що може трапитися з утеплювачем, якщо під ним виявляться порожнечі. Досить просто злегка вдарити по утеплювачу або сильно натиснути на нього, щоб він зламався. Причому це в рівній мірі відноситься як до прогину, так і до випуклостей, тому важливо ретельно підготувати поверхню стіни і не допускати перепадів більше 1-1,5 сантиметрів.

Після усунення всіх значних нерівностей потрібно переходити до наступного важливого кроку – підготовки поверхні. Від її стану багато в чому залежить якість прилипання клейкої суміші. Якщо стіна покрита фарбою, яка добре тримається, то її можна залишити. Якщо ж, для обробки використана фарба ПФ або спостерігається відшарування фарби, то її слід повністю видалити.

Оцінити стан поверхні можна досить просто, провівши по ній рукою. Якщо слідів не залишається, то поверхню можна вважати підготовленою, але навіть і в цьому випадку краще не нехтувати ґрунтовкою. Якщо ж на руці залишається виражений крейдяний слід, то виконання ґрунтовки обов’язкове. Якщо при русі рука стикається з шорсткостями і спостерігається осипання, то потрібно провести чистку поверхні. У деяких випадках чистка може не принести бажаного результату, а пісок продовжує обсипатися. В такому випадку бажано провести чорнову шпаклівку стартовою сумішшю з попередньою ґрунтовкою, а ще краще – поштукатурити стіну з додаванням у суміш клею ПВА.

Важливо не забути, що ще до виконання робіт з утеплення будинку зовні пінопластом, слід зробити установку зовнішніх підвіконь (відпливів). Дану роботу куди простіше виконати до утеплення стін. Монтаж пінопласту починається знизу, для більш високої точності не зайвим буде встановити стартову планку. Цією роботою не слід нехтувати, оскільки важливо правильно встановити саме нижній ряд, від точності розташування якого й буде залежати розташування решти пінопласту. Плитки кріпляться за допомогою спеціальної клейкої суміші, після застигання якої для збільшення міцності можна кожен зі шматків пінопласту прибити або прикрутити додатково.

Утеплення будинку з бруса зовні пінопластом

Як правило, утеплення будинку виконується у такому порядку: стеля, зовнішні стіни, підлога. Однак буде необачно приступати до утеплення без ретельного обстеження зазначених конструкцій.

Важливо перевірити, щоб в стінах, стелі та підлозі не було дірок або отворів, без усунення яких утеплення може не принести бажаного результату. Якщо дірки будуть виявлені, то можна поступити старовинним способом і закрити їх клоччям, але куди простіше скористатися монтажною піною.

Найважче виявити витік теплого повітря через стелю із-за того, що він не втягується всередину, а навпаки, намагається покинути межі внутрішнього простору. Для утеплення стелі краще всього використовувати мінеральну вату, що поміщається під утеплювач. Легше всього утеплити підлогу, для цього можна уникнути серйозних будівельних робіт і просто постелити килим або, поверх наявного покриття укласти ще одне. Після цього вже можна, власне, приступати до зовнішнього утеплення стін із застосуванням пінопласту.

Утеплення будинку з піноблоків зовні

Для утеплення зовнішніх стін будинку, побудованого з піноблоків, краще всього використовувати пінопласт, пінополістирол або мінеральну вату. Важливо правильно робити утеплення і приділяти увагу не тільки зовнішнім стінам, але й зовнішній частині стелі, фундаменту та підвального приміщення.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *