Як штукатурити стіни і приготувати розчин?

Керамічна плитка — загальні характеристики

Як правильно штукатурити стіни? Це завдання потребує праці, проте не є надто складним, тож освоїти його можуть не лише професіонали. Весь технологічний процес відбувається у кілька етапів.

Перед тим, як штукатурити стіни, потрібно їх підготувати. Спочатку, потрібно звільнити стіни, які будуть штукатурити, зсунути меблі в центр кімнати і добре накрити плівкою, щоб на них не потрапив розчин, бо відмити його від дерев’яної поверхні без шкоди для меблів майже неможливо. Так само, поліетиленовою плівкою потрібно накрити і підлогу. Люстру або світильник варто зняти, заізолювавши дроти, щоб захистити їх від вологи. Після цього можна переходити до власне очищення стін. Потрібно очистити їх повністю, аж до цегляної чи бетонної основи. Якщо стіни були побілені, побілку можна змазати рідким клейстером, а коли клейстер засохне, його буде легко зчистити вкупі з побілкою металевим шпателем. Якщо на стіні є шпалери, їх треба спочатку відмочити водою, а потім зчистити металевою щіткою. Всі виявлені під побілкою чи шпалерами тріщини потрібно розшити, а потім заповнити ремонтним розчином, зверху тріщин слід проклеїти штукатурну сітку. Для того, щоб штукатурка краще закріпилася на кам’яних, цегляних чи бетонних стінах, потрібно зробити відбивку на глибину біля 10 мм з розрахунку 1 тис. насічок на м2. Зробити це можна за допомогою зубила або старої сокири, яку не шкода затупити.

Розчин для штукатурки стін

Розчин для штукатурки стін готується на основі гіпсу або цементу. Найбільш поширеними розчинами є:

  • цементний (цемент і пісок у пропорції 1:3);
  • цементно-вапняний (цемент, пісок, вапняний розчин у пропорції 1:5:1)
  • гіпсово-вапняний (алебастр і вапняне тісто у пропорції 1:3).

Цементні розчини потрібно наносити не більше, ніж за годину після приготування, гіпсові – одразу, тому готувати їх треба невеликими порціями. Останнім часом на ринку з’явилися готові штукатурні суміші, при роботі з цими сумішами потрібно просто чітко слідувати інструкції. Для того, щоб відштукатурити стіну рівно, перед початком штукатурки на неї встановлюють так звані маяки. Спочатку потрібно перевірити вертикальність стін, а потім забити по дюбелю зверзу і знизу стіни в кожному куті. Після цього до дюбелів можна прив’язати дві вертикальні волосіні, перпендикулярно до яких прив’язують горизонтальні. Орієнтуючись на волосінь, встановлюють маякові профілі. Вдавлений в розчин профіль має торкатися волосіні, але не відтягувати її. Після встановлення вертикальних маяків, за такою ж технологією встановлюються горизонтальні. Техніка штукатурки передбачає нанесення штукатурного розчину у три шари. Для першого шару готують сметано-подібний розчин, який накидають на поверхню стіни. Для дерев’яних стін товщина цього шару не має перевищувати 9 мм, а для бетонних чи цегляних – 5 мм. Другий шар – ґрунт, він тістоподібний, і його товщина має складати приблизно 10 мм. Третій шар готується на дрібнозернистому піску, його консистенція теж має бути сметано-подібною.

Зовнішня штукатурка стін

Зовнішня штукатурка стін останнім часом набуває все більшої популярності. Це закономірно, адже зовнішня штукатурка одночасно виконує дві функції: декоративну і теплоізолюючу. Для штукатурки стін будинку зовні використовуються не саморобні цементні чи гіпсові розчини, а спеціальні готові штукатурні суміші: акрилова, мінеральна або силікатна. Акрилова штукатурка вирізняється тепло- і звукоізолюючими властивостями, а також тим, що пропускає повітря, але захищає стіни від вологи. Така штукатурка дає можливість отримувати різноманітні структури поверхні, залежно від наповнювачів і методів обробки матеріалу. Ще однією перевагою акрилової штукатурки є те, що вона дозволяє в подальшому міняти колір і фактуру фасаду. Мінеральна штукатурка є найміцнішою з трьох видів і забезпечує ідеальний захист від мікроорганізмів та плісняви, також, плюсом цієї штукатурки є приваблива ціна. Єдиний недолік мінеральної штукатурної суміші є обмежений вибір кольорів, але цю проблему можна вирішити, пофарбувавши біле мінеральне покриття силікатною фарбою потрібного кольору. Силікатна штукатурка має високу паропроникність, що дозволяє використовувати її на тих поверхнях, де не можна застосовувати акрилову штукатурку. Завдяки нейтральній електростатичності, мінеральна штукатурка не притягує бруд і пил. Наноситься суміш для зовнішньої штукатурки стін шляхом обприскування, при цьому треба уважно слідкувати, щоб нанести потрібну кількість штукатурки, а також щоб наносити штукатурку з достатньою силою, аби вона не стікала. Не можна наносити штукатурку на щойно побудовані стіни, оскільки вони ще усядуться, і тоді штукатурка потріскається. Якщо потрібно нанести розчин, що містить гіпс, на бетонні стіни, то спочатку слід нанести шар вапняної штукатурки товщиною 5 мм, інакше штукатурка буде відвалюватися. Затірку треба робити через кілька годин після розгладжування штукатурки, коли вона стане жорсткою, але ще не встигне повністю затвердіти.

Декоративна штукатурка стін

Декоративна штукатурка стін своїми руками – хороша альтернатива клеїнню шпалер або фарбуванню стін. Незважаючи на те, що технологію нанесення декоративної штукатурки важко назвати простою, вона давно вже не становить секрету, тож, якщо ретельно дотримуватися інструкції, цілком можна впоратися без допомоги професіоналів. Роботу значно спрощує те, що суміші для декоративної штукатурки можна придбати в будь-якому будівельному магазині, тож немає потреби готувати розчин самостійно. Перед тим, як наносити декоративну штукатурку, потрібно провести деякі підготовчі роботи. Насамперед, потрібно вирівняти стіни, адже декоративна штукатурка виглядатиме гарно лише на ідеально рівній стіні без дефектів і деформацій. Вирівнювання можна здійснити за допомогою будівельних розчинів або гіпсових шпаклівок. Потім треба проґрунтувати поверхню стіни спеціальною сумішшю, яку теж можна придбати в магазині, ґрунтовка наноситься за допомогою макловиці з міцними волосинками. Ґрунтовку потрібно наносити максимально акуратно, так, щоб на поверхні стіни не лишилося жодних відбитків, адже всі вони будуть проглядатися на поверхні декоративної штукатурки. Після цього треба лишити стіни добре просохнути, не менше ніж на добу. Коли ґрунтовка повністю висохла, можна переходити до нанесення основного шару. Саме на цьому етапі відбувається формування малюнка. Для нанесення цього шару на стіни найкраще підійде металева полірована кельма. Треба стежити за тим, щоб розчин лягав на основу тонким шаром. Щоб створити впорядковану абстракцію, варто наносити мазки в різних напрямах, але таким чином, щоб кожний новий мазок накладався на вже існуючий елемент. Потрібно ретельно слідкувати за чистотою інструменту. Оскільки декоративна штукатурка швидко застигає, потрібно розмішувати розчин невеликими порціями. Після того, як вся поверхня стін була оброблена таким чином, потрібно дати основному шару висохнути. Наступним етапом є залізнення, мета цього етапу – надати візерунку насиченості та глибини. Спочатку на невелику ділянку стіни дрібними мазками наносять робочу суміш, а після того, як штукатурка схопиться, її полірують металевою клемою, доки не з’явиться дзеркальний блиск. Якісь одержаного глянцю залежатиме від типу штукатурки. Після обробки однієї ділянки потрібно перейти до іншої, і так доти, доки буде оброблена вся стіна. Потім потрібно лишити стіну висихати ще на добу, а після цього натерти її сумішшю на восковій основі, яка надасть поверхні водостійкості та покращить її вигляд.

Раніше штукатурка застосовувалася для того, щоб підготувати стіни під шпалери, побілку чи фарбу, а в наш штукатурку почали застосовувати також з декоративною метою. Технології зовнішньої штукатурки стін а також внутрішньої декоративної штукатурки відрізняються від традиційної не лише етапами самого процесу, а і тим, що для них потрібна значно більша акуратність виконання. При чіткому дотриманні технології фасадна і декоративна штукатурка виглядає дуже гарно.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *