Покрівельна мастика – види, склад і властивості

Покрівельна мастика: склад та властивості, види, правила застосування

При облаштуванні покрівлі використовуються різні матеріали, що обумовлено великим асортиментом і технологіями. Однак перевага при виборі найчастіше віддається перевіреним варіантам, які пройшли випробування часом.

Одним з таких матеріалів є покрівельна мастика. Оброблена поверхня таким матеріалом здатна протистояти впливу води і агресивного середовища, обумовленого зовнішніми факторами.

Склад і властивості покрівельної мастики

Розроблено склад покрівельної мастики на основі бітуму. Полімерні добавки підвищують експлуатаційні характеристики продукту. Щоб суміш добре наносилася на поверхню, в неї додають загусники: азбест дрібної фракції, крейду, деревне борошно, торф’яну крихту або мелений шлак.

Бітумна мастика залежно від складу підрозділяється на однокомпонентний тип і двокомпонентний. Перша група продукту характеризується набором властивостей готового покриття, внаслідок випаровування водного інгредієнта або розчинника. Двокомпонентна суміш набирає чинності, після нанесення, завдяки додаванню затверджувачів.

Мастика володіє наступними властивостями:

 • еластичністю;
 • вологостійкістю;
 • високою міцністю;
 • стійкістю до перепадів температур (зокрема морозів).

Технічні характеристики залежать повністю від складу, тому при виборі слід ознайомитися з вибраними видами і їх експлуатаційними характеристиками.

Серед основних переваг матеріалу — високий показник зносостійкості, що забезпечує гідроізоляції тривалий термін служби, і опірність вологому середовищі.

Види покрівельної мастики

Класифікація покрівельних мастик визначається областями застосування:

 • для облаштування м’якої мастикової покрівлі;
 • для фіксації рулонних матеріалів;
 • для виконання ремонтних робіт на бітумній покрівлі (чи бітумно-полімерній);
 • для приклеювання бітумної черепиці;
 • для нанесення гідроізоляційного шару на поверхню.

Правильний підбір продукту, який має відповідні властивості та характеристики, це той, який забезпечить тривалу експлуатацію і надійний захист даху від впливу вологи.

Покрівельно-полімерна мастика при нанесенні утворює захисне покриття, яке володіє високою теплостійкістю і еластичністю в широкому діапазоні температур. Відмітною якістю вважається тривалий термін зберігання. Продукт рекомендований для застосування на дерев’яних, бетонних та металевих поверхнях.

Бітумно-латексний продукт характеризується швидкістю застигання, що важливо при виконанні монтажних або ремонтних робіт. Відмінний показник адгезії дає можливість використовувати цей склад практично на різних поверхнях. Покриття не втрачає властивостей навіть при екстремально високих температурах (до +70°). Ультрафіолет, агресивне середовище і волога не впливають на якості мастики.

Гумовобітумний продукт використовується виключно для цілісного нанесення. Розроблено склад на основі окисленого нафтового бітуму і гумової крихти. Покриття має високу ступінь стійкості від впливу вологи і агресивного середовища. Для точкового ремонту такий вид не підійде.

Поділяються бітумні мастики, за способом нанесення. Технології включають — гарячий метод розподілу складу робочої поверхні і холодний. Перший варіант передбачає розігрів бітуму до 70°, а в другому випадку достатньо використовувати розчинник, що дає можливість виробляти монтажні роботи при температурі +5°.

Переваги і недоліки

Застосування мастики для облаштування покрівлі має ряд переваг відносно інших матеріалів:

 • проста техніка нанесення;
 • низькі вимоги до підготовки поверхні;
 • доступна ціна;
 • відсутність необхідності залучати спеціальну техніку і складні пристосування;
 • покриття відрізняється міцністю і пожежебезпечністю;
 • висока адгезія дозволяє застосовувати дану технологію на будь-яких поверхнях;
 • колірна палітра асортименту дозволить зробити вибір, відповідний до дизайну будинку.

Варто додати, що склад абсолютно безпечний для навколишнього середовища і здоров’я людей.

Серед недоліків зазначаються:

 • тривалість процесу створення захисного шару (особливо при використанні гарячої технології);
 • для покрівель з нахилом більше 30° такий вид гідроізоляції не підходить;
 • роботи з укладання проводяться тільки при плюсових температурах.

Правила застосування покрівельної мастики

Перед застосуванням слід ретельно очистити поверхню від пилу і бруду. Наносити склад потрібно жорсткою кістю або щіточкою, утворюючи тонкий шар. Якщо на поверхні є деформації, то розподіляти мастику краще шпателем, щільно притискаючи суміш до основи.

Мастика для гідроізоляції даху.

Якщо при виконанні підготовчих робіт були виявлені вибоїни або тріщини, то потрібно попередньо закрити їх. На бетонній основі застосовується цементний розчин, а м’яка покрівля розрізається навхрест і просушується. Далі робоча ділянка очищається від бруду і обробляється мастикою.

При облаштуванні мастикової покрівлі склад наноситься декількома тонкими шарами на всю площу, із проміжною витримкою для процесу полімеризації.

Перед обробкою залізобетонної поверхні потрібно попередньо по ґрунтувати її спеціальним складом для збільшення адгезії.

Деякі види покрівлі припускають місця в конструкції, де при рясних опадах може накопичуватися волога. Перш, ніж нанести мастику, ці зони армуються.

На поверхнях покрівель, нахил яких становить менше 10%, гідроізоляційний продукт наноситься в три шари з подвійним армуванням. Якщо похил конструкції в межах 15%, то буде достатня двошарова ізоляція з подвійним армуванням. У разі перевищення 15% нахилу рекомендується, крім потрійного шару та подвійного армування, обробляти поверхню фарбою.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *