Будівельні блоки для швидкого і дешевого будівництва будинків

Будівельні блоки для швидкого і дешевого будівництва будинків.

Компанія під назвою Kite Bricks недавно представила свій продукт – будівельні блоки, які здатні революціонізувати способи будівництва будівель, мостів, автомобільних доріг і тротуарів. Будівельні блоки Smart Brick виготовлені з високоміцного бетону. Як показано в рекламному ролику компанії, відмінною особливістю цих цеглин є конструкція, яка дозволяє легко з’єднувати їх між собою, при цьому внутрішні повітряні порожнини не тільки служать додатковою теплоізоляцією – вони можуть бути використані для прокладання елементів інфраструктури (мережевих та електричних кабелів, водопровідних труб тощо).

Багато хто, дивлячись на зовнішній вигляд цієї бетонної цегли, напевно проведуть паралель між ними та блоками із дитячого конструктора Lego. Однак, сам винахідник, Ронні Зоар, каже, що спосіб з’єднання блоків не був пріоритетом при їх створенні: особливу увагу він приділяв міцності конструкції та її ізоляційним характеристикам.

Тим не менш, саме спосіб з’єднання блоків Smart Brick виділяє їх серед інших будівельних матеріалів. У верхній частині кожної цегли розташований ряд “кнопок”, які вставляються у відповідні пази, розташовані вздовж нижньої частини іншої цегли. Цегла додатково скріплюються спеціальною супер-стійкою двосторонньою липкою стрічкою типу 3M VHB, що дозволяє обходитися без використання цементу. Крім того, по спеціальних каналах в цеглі можна протягнути сталеві прути, тим самим забезпечивши жорсткість всієї конструкції як у залізобетону. Відсутність необхідності в фінішній обробці поверхонь цегли істотно скорочує загальний час будівництва.

Як стверджує компанія Kite Bricks, завдяки всім цим перевагам, будівельні блоки Smart Brick мають високу міцність на розрив, хорошу теплоізоляцію і відмінно підходять для зведення багатоповерхових споруд. Причому блоки можна використовувати для будівництва не тільки стін, але фундаменту і стельових перекриттів. Всі роботи можуть проводитися без застосування поворотного крана, а при будівництві більш високих конструкцій буде достатньо звичайного вантажного підйомника, щоб підняти блоки на необхідну висоту.

На сьогоднішній день є тільки прототип Smart Brick, і компанія продовжує вдосконалювати його конструкцію, з тим, щоб зробити процес будівництва теплих і затишних будинків більш простим і дешевим.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *