Обшивка фундаменту цокольним сайдингом

Обшивка фундаменту цокольним сайдингом

Оскільки цокольна частина будівель розташована в безпосередній близькості до землі, то матеріал для обшивки слід вибирати найбільш ретельно, а для монтажу застосовувати перевірені технології. Одним з найбільш сучасних виробів для такої роботи є цокольний сайдинг, який володіє високими технічними і експлуатаційними характеристиками, довговічний і коштує недорого.

Щоб фасад будинку після обробки мав привабливий зовнішній вигляд і виглядав презентабельно, необхідно ознайомитися з рекомендаціями про те, як обшивають фундамент будинку цокольним сайдингом.

Особливості влаштування цокольного сайдингу

Для якісного монтажу цього матеріалу слід дотримуватися певних правил і техніку кріплення.

Сайдинговими панелями можна обшивати тільки вертикальні площини. Якщо у цоколя є виступи, то їх верхню горизонтальну поверхню не слід обробляти цим будівельним матеріалом.

Кріплення панелей виконується зліва направо.

Необхідно врахувати зміни розмірів матеріалу при перепадах температури, тому монтаж повинен проводитися так, щоб при експлуатації можливі деформації були скомпенсовані. Це досягається за рахунок температурних швів, люфтів і зазорів, які залишаються на стиках між сайдингом і добірними елементами, а також між самими панелями.

Матеріал повинен встановлюватися на рівну стійку поверхню, яка попередньо обшивається фанерою, або на ній споруджується обрешітка.

Кріпильні деталі, на яких буде триматися сайдинг, слід забивати або вкручувати в основу не менше ніж на одинадцять міліметрів.

Для додаткової ізоляції під панелі краще використовувати “дихаючі матеріали” (підбираються під колір сайдинга), а не фольговані.

Кріплення слід вставляти точно по центру отворів, розташованих на панелі, і не вбивати його до кінця, а залишати зазор в 1-1,5 міліметрів між капелюшком і обшивальних матеріалом.

Щоб визначити необхідну кількість цокольних сайдингових панелей для обшивки всього фундаменту, потрібно ширину кожної його сторони розділити на довжину одного виробу, а потім скласти отримані результати. По висоті зазвичай вистачає однієї панелі, але при наявності більш високого цоколя буде потрібно в 1,5-2 рази більше.

Інструкція з монтажу цокольного сайдинга

Перед тим, як обшити фундамент цокольним сайдингом, необхідно попередньо підготувати основу. Оскільки кріпити його безпосередньо на кам’яну кладку незручно, то спочатку споруджують обрешітку. Робити її рекомендується з металевого оцинкованого профілю, так як він довговічніший, ніж дерев’яний брус.

Монтаж обрешітки проводиться послідовним прикріпленням профільних планок до цоколя в горизонтальному положенні. Якщо використовуються сайдингові панелі шириною (висотою) 46-48 сантиметрів, то їх укладання ведеться в один ряд по висоті. Металеві бруски кріплять до третьої лінії: одна проходить біля самої основи цоколя, друга в його середині, а третя по верхній частині панелі. Для монтажу використовуються дюбеля і саморізи довжиною 7-10 сантиметрів.

Обшивка фундаменту цокольним сайдингом

Монтаж сайдинга і добірних елементів кріплення

Всі добірні елементи у вигляді куточків, стартових і фінішних смуг зазвичай продаються разом з сайдинговими панелями, коштують вони недорого, тому купувати їх краще із запасом.

Обшивка сайдингом і попередній монтаж добірних елементів ведеться наступним чином.

На профільний брусок, який знаходиться біля основи цоколя, строго горизонтально закріплюють опорну стартову планку за допомогою саморізів з кроком в 30 сантиметрів. На кут цоколя монтується кутова планка, яку підганяють по висоті, при необхідності відрізаючи зайву частину, використовуючи в якості кріплення ті ж саморізи. Припуск опорної смуги на кутову планку має бути не менше одного сантиметра. Краще купувати такий елемент, як «складний кут», так як він більш зручний в кріпленні і для стикування з панелями.

Після встановлення стартової та кутової смуги починають монтувати сайдинг. Нижню частину першої панелі вводять в паз стартової планки і обережно просувають її до кутової смуги, після чого фіксують за допомогою саморізів або цвяхів, які вставляються в спеціально передбачені отвори в сайдінгу. Не слід засовувати панель до упору, необхідно залишити невелику відстань, яка при експлуатації буде компенсувати можливі температурні розширення.

Другу панель також вставляють в опорну планку і присувають впритул до першої, після чого закріплюють. Аналогічним способом роблять монтаж інших панелей по всьому цоколю. Останній елемент сайдинга при необхідності відрізають до потрібного розміру, фіксують і встановлюють кутову планку, яка закриє кромку та стане стартовою смугою для панелей, що закріплюються на наступній стороні цоколя.

Верхню частину кромки закривають спеціальною фінішної планкою, монтується вона по закінченні обробки сайдингом всіх поверхонь і призначається для декорування кріпильної частини обшивки. Також вона може бути використана як перехідний елемент при подальшій обробці фасаду.

Важливі рекомендації

При обшивці цоколя сайдингом слід врахувати наступні основні моменти:

для фіксації кожної панелі необхідно використовувати не менше п’яти кріпильних деталей;
кріплення вставляти в отвори строго під кутом 90° до поверхні цоколя;
між панелями не допускати натягу і залишати зазор між ними до три міліметри, оскільки при перепадах температур кожен елемент сайдінгової обшивки здатний стискатися або розширюватися на шість міліметрів.

Дотримання технологічного процесу з монтажу цокольного сайдинга дозволить зробити обробку будинку красивою, надійною і довговічною.


7 коментарів

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *