Інженерами розроблено інноваційний бетон для полегшення відновлення будинку

Інженери розробили інноваційний бетон для полегшення відновлення будинку

Інженери з Групи структурних технологій від Політехнічного університету Каталонії, BarcelonaTech (UPC), розробили і нещодавно запатентували новий легкий само-ущільнювальний бетон. В даний час інженери у співпраці з компанією PROMSA беруть участь у відновленні будинку-музею Гауді в парку Гуель в Барселоні, із використанням нового типу бетону.

Порівняно з існуючими будівельними матеріалами, використовуваними для реконструкції старих будівель, новий бетон має додаткові переваги: він легший і більш довговічний, а також простіший і економічний в застосуванні. Будівельний матеріал, який отримав назву HALF бетон, був представлений на Міжнародній будівельній виставці Construmat, яка відбулася у виставковому центрі Fira de Barcelona.

HALF бетон додає жорсткість конструкції будівлі, при цьому він швидко і легко розподіляється по поверхні відновлюваного структурного елемента. Як стверджують розробники, по бетону можна безбоязно ходити вже через 48 годин після його заливання. Матеріал в основному використовується для відновлення або закладення швів в існуючих залізобетонних плитах. Він також ідеально підходить для використання в структурах із плит, забезпечуючи необхідну жорсткість і міцність. Завдяки своїй плинності, HALF бетон добре заповнює повітряні кишені між конструктивними елементами. А оскільки матеріал відноситься до категорії наливних бетонів, при заливці забезпечується ідеально рівна поверхня. Крім того, HALF бетон має більш низьку щільність (менше 2000 кг/м3), ніж звичайні бетони (2400 – 2500 кг/м3).

Однак, одним з найбільш важливих інноваційних особливостей HALF бетону є наявність полімерних волокон, які замінюють традиційні зварні арматурні сітки. Ці волокна також запобігають утворенню тріщин від деформації або механічного впливу на поверхню.

Ще однією перевагою нового типу бетону можна назвати можливість заливки за допомогою насосно-шлангової системи, що дозволяє використовувати його навіть у важкодоступних місцях, наприклад для стін.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *