Інструкція з монтажу металочерепиці

металочерепиця монтаж інструкція

Надійна покрівля, в якій є якісна гідроізоляція та утеплення по скатах – мрія будь-якого власника дачі або заміського будинку. На сьогоднішній день подібна мрія легко досяжна в разі, якщо виконується монтаж даху з металочерепиці.

Перед тим, як буде перекрито дах з металочерепиці, потрібно подумати про видалення старої покрівлі, в якій може бути відсутня гідроізоляція. В даному випадку все буде залежати від технології, за якою відбувалося виготовлення покрівельного пирога, і його стану.

Список елементів, які знадобляться для того, щоб встановити новий дах свого будинку:

  • ножівка по металу;
  • антиконденсатні плівки;
  • гідроізоляція;
  • оцинковані цвяхи;
  • саморізи;
  • ущільнювальна стрічка.

Процес виконання контрольних обмірів

Після того як буде завершено монтаж крокв, знадобиться повторно виміряти розміри схилів даху. Пов’язано це з тим, що в ході будівництва цілком могли виникнути які-небудь відхилення. Варто звернути увагу і на прямокутність даху, тому як за рахунок добірних елементів можна буде приховати лише невеликі дефекти (не більш 10 мм).

Варто зазначити, що використовувати технологію покриття даху металочерепицею, в якій є гідроізоляція, можна виключно у разі, якщо ухил покрівлі становить мінімум 14 градусів.монтаж металочерепиці інструкція

Вибір типу снігозатримувачів для даху буде залежати від того, з якого матеріалу виконана покрівля і який обсяг випадає снігу в конкретному регіоні. Основним розміром, який буде визначати довжину листів, є довжина ската. Це відстань від коника даху до карниза, який потрібно встановлювати з урахуванням звисання листа з карниза (до 40 мм).

У разі, якщо скат довше 7 метрів, то листи знадобиться ділити на два або більше фрагментів, які укладаються внахлест (як мінімум 150 мм). Мінусом довгих листів, які мають меншу кількість стиків, є те, що з ними дуже незручно працювати.

Варто знати, що під час перекриття даху металочерепицею різання листів потрібно проводити виключно за допомогою ножівки по металу, ручної електропили або спеціальних ножиць. Всі місця, в яких залишається оголений метал, повинні бути оброблені спеціальною фарбою, яка захищає сталь від корозії. При цьому зовсім не рекомендується використовувати популярну болгарку з встановленим абразивним кругом для того, щоб нарізати листи. Її застосування не виправдовує себе.

Виконання монтажу обрешітки своїми руками

Простір під покрівлею обов’язково повинен мати добру вентиляцію, отже, знадобляться обрешетка і контробрешетка. Між стропилами і листами металу потрібно буде розташувати антиконденсатні плівки. Гідроізоляція повинна бути розстелена паралельно карнизу.

Для м’якої покрівлі з рулонних матеріалів необхідна суцільна обрешітка.

Матеріал повинен трохи провисати між кроквами. Досить буде невелика слабина в натягу (1-2 см). Вздовж крокв поверх нього знадобиться прибити бруски невеликих розмірів, перетином від 40х25 мм. Це будуть контррейки, поверх яких потрібно буде закріпити плоскі бруски обрешітки. Відстань дорівнює кроку хвилі металочерепиці. Дошку, яка буде виходити на карниз, знадобиться вибрати на 10-15 сантиметрів товщою, ніж інші.

Варто зауважити, що бруски для обрешітки і всі інші дерев’яні елементи повинні бути в обов’язковому порядку оброблені антисептиком. Він здатний захистити їх від комах і гнилі.

Монтаж даху з металочерепиці має обов’язково включати в себе використання спеціальних матеріалів для гідроізоляції. Гідроізоляція існує двох типів, отже тут важливо не помилитися. Перша призначається для того, щоб захистити утеплювач і стропила від будь-якого проникнення парів вологи зсередини приміщення. Друга гідроізоляція – це гідроізоляційні плівки, які захищають від вітру, вологи і конденсату. Встановлювати їх потрібно виключно поверх утеплювача. Вони пропускають водяну пару, у зв’язку з чим той не накопичується в утеплювачі. Нахил скатів не дає волозі, яка стікає з металочерепиці, надовго затримуватися на плівці.

Монтаж ендови і карнизної планки

Монтаж правильного даху з металочерепиці потребує захисту не тільки від конденсату, який утворюється на звороті металевих листів, але і від опадів. Вони можуть представляти небезпеку для нижнього краю решетування, отже тут може знадобитися карнизна планка. Вона складається з певної кількості дощок, які прибиваються до решетування внахлест один до одного. Для того, щоб виконати монтаж своїми руками, слід встановлювати оцинковані цвяхи з кроком не більше ніж 30 сантиметрів.

Монтаж ендови і карнизної планки в даху із металочерепиці

Ендови потрібно застосовувати у разі, коли скати примикають один до одного. Слід укладати нижній край ендови поверх виконаної карнизної планки. Треба використовувати пористий ущільнювач, щоб позбутися від зазору між покриттям даху і нижньою планкою ендови.

Накладка ендови може надати конструкції покрівлі завершеного вигляду, установлювати її потрібно після монтажу листів. Її закріплення відбувається у верхній частині хвилі, крок при цьому становить 30-50 сантиметрів.

Встановлювати торцеву планку необхідно за допомогою саморізів. При цьому крок між ними має бути не більше 40 сантиметрів. Самі планки потрібно монтувати внахлест (10 см) по довжині.

Як відбувається облаштування даху з металочерепиці?

Монтаж покриття має починатися з торця одного із скатів після того, як будуть завершені підготовчі роботи, які включають в себе укладання антиконденсатної плівки і монтаж обрешітки.

Якщо установка починається з лівого торця, другий лист необхідно встановлювати під останньою хвилею першого. Коли роботи починаються з правого торця даху, новий лист необхідно укладати поверх останньої хвилі попереднього. У разі, коли є шатрова покрівля, монтаж потрібно буде починати з середини схилу, після чого укладання виконується рівномірно в обидва боки.

Кожен з листів має капілярну канавку, яка розташовується вздовж його краю. Така канавка повинна бути накрита краєм наступного листа. Вирівнювати листи покриття необхідно карнізною планкою.

Очевидним є той факт, що покрити дах металочерепицею нескладно, однак існують деякі нюанси, про які потрібно знати. Приміром, саморізи, за допомогою яких здійснюється закріплення листів, повинні вкручуватися в прогин хвилі. Необхідно використовувати виключно ті саморізи, які мають спеціальну ущільнювальну шайбу. При цьому вкручувати їх необхідно строго перпендикулярно до матеріалу обрешітки. Середня витрата саморізів зовсім невелика. Становить до 8 штук на один квадратний метр.

У разі, якщо вкручувати саморізи під кутом, вони не зможуть щільно притискати ущільнювальну шайбу, отже, з’явиться протікання в покрівлі.

Важливим питанням є і пересування по покрівлі в процесі виконання будівельних або ремонтних робіт. Варто зауважити, що пересування по готовій покрівлі рекомендується уникати зовсім.

Рекомендується використовувати взуття, яке має м’яку підошву. Наступати дозволяється тільки на прогин хвилі, і лише в тому місці, де під шаром металу буде знаходитися обрешітка. Ні в якому разі не можна наступати на гребінь хвилі.

Монтаж конька для забезпечення доброї вентиляції

Правильно встановлений коньок – це запорука гарної, якісної вентиляції простору.

Цьому елементу необхідно приділити особливу увагу в той час, коли монтується дах з металочерепиці своїми руками.

Монтаж конька на духу із металочерепиці

Листи покриття не повинні сходитися один до одного, при цьому має бути достатньо місця між їх краями під коньковою планкою. Фіксація конька повинна здійснюватись за допомогою використання саморізів, які угвинчуються в вершину кожної другої хвилі. Потрібно обклеїти ущільнювальною стрічкою краї самих листів.

Якщо буде потрібно зробити коньок напівкруглий на шатровому даху, то правильніше використовувати такі спеціальні елементи, як “Y” подібні накладки.

Якщо майстер, який виконує покрівельні роботи, буде знати про те, як крити дах металочерепицею, все одно може помилитися при виконанні стику з такою вертикальною поверхнею, як з труба або стіна. У подібних випадках зона контакту буде ізолюватися за допомогою планки примикань і самоклеючого ущільнювача. Додаткову герметизацію можна з легкістю створити за допомогою герметика.

Нижні планки примикання необхідно встановлювати у підготовлену на поверхні (трубі або стіні) канавку. Для цього слід виконувати штроблення, після закінчення якого потрібно буде видалити пил і промити штробу. Планка примикання підрізається, встановлюється і фіксується за допомогою саморізів.

Після того як роботи будуть завершені, вийде внутрішній фартух, однак знадобиться ще організувати відведення води. Для цього слід використовувати плоский лист металу, краї якого будуть утворювати бортики.

Крім внутрішнього фартуха можна використовувати також зовнішній, який влаштовується верхніх планок примикання. Кріпиться він практично так само, як і внутрішній, за винятком виконання штроблення. Краї планок просто закріплюються до стіни.

Деякі складнощі можуть виникнути при роботі на зламах покрівлі. Подібні елементи можуть бути внутрішніми і зовнішніми. У першому випадку використовується планка примикання, яка встановлюється разом з ущільнювачем. У разі, якщо мова йде про зовнішній злам, то знадобиться для влаштування карнизна планка.

Слід використовувати системи прямокутного перерізу. Жолоби потрібно монтувати нижче краю покрівлі на 2-3 сантиметри. Нижній край планки карнизу повинен перекрити частину жолоба, а плівка гідроізоляції має бути виведена поверх неї.

Снігозатримувачі встановлюють на монтажну планку за допомогою саморізів, які дістають до обрешітки. Вони вгвинчуються зверху кожної другої хвилі.

В наступній статті мова піде про властивості керамограніту.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.