Монтаж водостоку для даху

Встановлюємо водостік для даху.

Кожний, хто здійснює будівництво своїми руками знає, що важливо не тільки встановити фундамент, звести стіни, закрити всю споруду дахом, але також і захистити вже готову будівлю. Одним з найважливіших елементів захисту є водостік для даху. Так як вода є агресивним середовищем для всіх елементів, з яких побудований будинок.

Монтаж водостоку для даху робиться для захисту стін, конструкції даху, вікон, дверей та інших частин будівлі. Вода, що накопичується від атмосферних опадів, стікає по жолобах і трубах водостоку, і тоді вся конструкція залишається сухою, а значить, менше буде піддана гнилі і плісняві. Грамотно встановлений водостік здатний відмінно захистити дах, стіни і фундамент будинку.

Системи водостоків бувають двох видів: зовнішні — це ті, що ми найчастіше можемо бачити на фасадах будівель. А також внутрішні, які встановлюються при наявності плоского даху, конструкція яких вибирається за розрахунками, виконаними архітекторами. Внутрішній водостік встановлюється на етапах будівництва самого будинку.

Найчастіше монтаж водостоку можливий у випадку зовнішньої конструкції. Найпоширенішим видом є поєднання підвісних жолобів і водостічних труб, також додатковими елементами є кріплення. Для труб деталями кріплення є хомути, а для жолобів гаки з ізоляцією, всі кріплення надійно фіксуються в стіні або даху.

Елементи конструкції водостоку можуть значно відрізнятися за матеріалом виготовлення. Це можуть бути: ПВХ – пластик, оцинкована сталь, алюміній або деякі інші сплави. Для монтажу водостоку найчастіше використовуються деталі з пластика або оцинкованої сталі. Водостік для даху з пластику хороший тим, що його фарбують повністю по всій товщині, а значить, подряпин і можливих дефектів видно не буде. Пластик відмінно витримує всі негативні впливи погоди. Деталі водостоку з оцинкованої сталі покриті полімерним шаром, який сильно відрізняється за кольором, що дозволяє легко його підібрати під будь-який фасад або колір даху. Також для будівництва своїми руками важливо знати те, що водостік з цих матеріалів володіє незначною вагою і це дозволить легко здійснити монтаж водостоку.

Монтаж водостоку для даху повинен бути заснований строго у відповідності з проектом і розрахований проектувальником. Зазвичай розрахунок проводиться на дах площею у 100 м² — одна труба для водостоку. У більшості випадків на дах встановлюється два водостоки, а також на випадок можливого виходу з ладу одного з них, щоб залишилося часу на ремонт, без заподіяння шкоди будівлі. Жолоби найчастіше бувають трьох або чотирьох метрові, їх довжина та кількість також береться у відповідності з проектом. Хомути на труби встановлюються з розрахунку один на кожні 180 сантиметрів.

Для того, щоб здійснити монтаж водостоку своїми руками, потрібно підготувати всі інструменти і витратні матеріали, такі як: олівець, рулетка, ножівка, викрутка, лінійка, шурупи різної довжини, молотки, безліч цвяхів, різні напильники та інструменти для надання потрібної форми кріпильним елементам.

Монтаж зовнішнього водостоку здійснюється строго поетапно: спочатку визначається лінія уздовж ската даху, на якій буде розташовуватися жолоб майбутнього водостоку. На відстані близько 60 сантиметрів фіксуються гаки з ізоляцією, розташовуючи таким чином, щоб вийшов легкий нахил у бік, де буде розташована труба. Потім готуються жолоби потрібної довжини і форми. Різати жолоб бажано ножівкою, а краї, в тому місці де був зроблений розпил, шліфуються. Стики жолобів обов’язково обробляються герметиками, щоб виключити просочування води. Жолоби встановлюються на своє місце і кріпляться гаками до стіни. У тому місці, де буде розташовуватися труба водостоку, ставлять спеціальні “воронки”, для збору та напрямки в трубу воду, яка буде стікати по жолобу. Наступним етапом встановлюють труби водостічної системи, які між собою з’єднують спеціальними муфтами, а до стіни фіксують хомутами. Фіксувальні хомути розташовують кожні 150 сантиметрів. А відстань між стіною і трубою водостоку встановлюється не більше восьми сантиметрів.

Будівництво своїми руками зовнішнього водостоку для даху дозволяє відводити талу воду по спеціальним канавкам на значну відстань від фундаменту і підвалу будівлі. Водостік є дуже важливою частиною кожного будинку і споруди.

Можливо цікаво буде почитати про склофібробетон?


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *