Види і властивості облицювальної цегли

Види облицювальної цегли і властивості.

Облицювальна кладка – це необхідний елемент у будівництві цегельного будинку. Вона вирішує відразу кілька завдань.

Можна виділити два головних напрямки застосування облицювальної цегли в сучасному будівництві:

  • вона використовується в декоративних цілях;
  • для захисту стін споруди від опадів, перепадів температур та інших негативних впливів навколишнього середовища.

Не завжди для облицювальної кладки потрібна саме спеціальна цегла. В деяких випадках кладку основної стіни, і обробку її лицьової поверхні можна виробляти з одного будматеріалу. Однак, найчастіше, фасад все ж вимагає використання спеціального матеріалу. В цій якості використовується не тільки кераміка, але й інші різновиди каменю. При цьому зведення основних стін здійснюється з так званої «пересічної» цегли.

Види облицювальної цегли

Облицювальна цегла – це штучний камінь у формі бруска, що виробляється різними способами і володіє рівними гранями.

Керамічна цегла виробляється з глини, піску і води, шляхом випалу. Вона може бути, як суцільною, так і мати всередині порожнечі, та навіть отвори. При цьому, завдяки пустоті, вироби покращують свої характеристики теплопровідності і теплоізоляції.

Вони володіють меншою вагою, а отже, скорочуються витрати на їх виготовлення, а мулярові стає їх зручніше укладати. За своїм доцільним призначенням керамічна цегла ділиться на рядову (вона же будівельна) і облицювальну (вона же облицювальна або фасадна).

Між собою вони мають кілька відмінностей, у тому числі і за свої особливі властивості. Відрізнити їх можна за зовнішнім виглядом: на гранях рядової цегли можуть наноситися спеціальні втиснуті геометричні малюнки, в той час як зовнішня сторона облицювальної цегли повинна бути ідеально рівною. Це зроблено для кращого зчеплення будівельної цегли з розчином, а фасадному каменю така функція не потрібна.

Силікатна цегла виготовлена на 90% з піску, решту складають вапно і добавки, в тому числі пігменти. Завдяки цьому існує величезна варіативність у виготовленні таких виробів, це не тільки класичний білий колір, але: синій, зелений, фіолетовий і багато інших.

Серед недоліків силікату – великий рівень волого-поглинання, із-за чого знижується його стійкість до морозу. Крім цього, стіна з силікату буде важити більше, ніж з кераміки, тому потрібне застосування міцного фундаменту.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *