Робимо паркан із сітки Рабиці

Паркан із сітки рабиці

Установка паркану на дачі своїми руками — справа нелегка. Складнощі можуть виникати ще на етапі вибору матеріалу. Багато власників дач не сприймають шифер, так як він створює тінь, абсолютно непотрібну і навіть шкідливу для рослин. Відмінною альтернативою цьому матеріалу може стати сітка Рабиця, яка являє собою дротяні спіралі, сполучені одна з одною. Вона набагато дешевше профнастилу та шиферу і не має вищеописаного недоліку. У той же час вона вразлива для вологи, тому при виготовленні сітки Рабиці, її оцинковують, або застосовують полімерне покриття. Ось так і отримують якісний недорогий матеріал. З нього можна створити своїми руками чудовий паркан.

Вибираємо матеріал

Окрім сітки Рабиці нам знадобляться стовпи, що відіграють роль опори, трос, арматура і дріт. Слід поставитися до вибору інструментів серйозно, особливо головної складової. Бажано купувати дрібну сітку (діаметром 40-50 мм) причому у перевіреного виробника.

Пристрій огорожі із сітки Рабиці може бути різним. Найпростіший спосіб — обтягнути нею стовпи.

Встановлюємо опори для паркану з сітки

Кількість опор безпосередньо визначається довжиною майбутньої огорожі; оптимальний показник становить 2,5 метри. В якості матеріалу можна вільно використовувати труби б/у (головне, щоб вони не були іржавими), а також бетонні чи дерев’яні стовпи.

Останні необхідно обробляти захисним складом. Потрібну висоту стовпа розраховуємо наступним чином: до ширини забору необхідно додати 5 см і потім ще метр чи півтора. Пам’ятайте, що кутові стовпи вкопуються в землю глибше за інших, так як на них навантаження більше.

Продовжуємо монтаж сітки

Підставу опорного стовпа для більшої надійності краще забетонувати. Після того, як розчин застигне, до стовпців можна приварювати гачки, на які ми будемо кріпити сітку Рабицю. Починаємо робити це з кутових опор, але перед тим, як дійти до наступного стовпа, недалеко від місця де він з’єднується з сіткою, необхідно втягнути прут. Тримаючись за нього, ми будемо монтувати сітку — в іншому випадку вона ляже нерівномірно. Як вже зрозуміло, проробляти цю операцію краще з напарником. Також рекомендується, щоб уникнути провисання, втягати (приварити, прикріпити) горизонтально арматуру зверху і знизу, на відстані не менше 5 см від краю. От і все. Залишилося тільки загорнути гачки та прибрати куди-небудь вусики від дроту, щоб ніхто часом не травмувався.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *