Склофібробетон і його переваги

Склофібробетон, його переваги, характеристики

Прагнення удосконалити звичний матеріал часто призводить до створення його різновидів, які володіють унікальними властивостями. Низька опірність бетону на вигин і розтягування обмежує можливості його застосування. Додавши до нього скловолокнисту арматуру отримали новий матеріал — склофібробетон, який втричі перевершує пружність свого нащадка.

Переваги склофібробетону

Основу цього матеріалу складають класичні компоненти бетону (пісок, вода, портландцемент), в тіло якого впроваджують лугостійке скловолокно. Вміст рівномірно розподілених фібр-волокон незначний і становить лише 3-5% , але завдяки їм композит набуває необхідну пластичність бетону і пружність. Поріг міцності (на вигин, розтягування) збільшується мінімум у чотири рази, а ударна міцність зростає більше ніж в 10 разів.

Склофібробетон стійкий до впливу хлоридів, низьких температур (витримує більше 300 циклів), не боїться вогню (не згорає), не схильний до гниття, корозії. На його поверхні не утворюються тріщини.

Відсутність жорсткого каркаса і виняткова пластичність склофібробетону надає йому здатність необмеженого формоутворення. Ця несподівана, для каменю, властивість дозволяє його використовувати для реалізації найсміливіших архітектурних задумів.

Склофібробетон найточнішим чином копіює задану форму, він здатний імітувати фактуру і колір штучних та натуральних матеріалів, в теж час бути значно легше їх.

Навісні панелі із склофібробетону неймовірно тонкі (близько 8 мм) і міцні, вони добре лягають на будь-яку кладку, а об’ємні елементи виготовлені з нього, надають будівлі виразність та індивідуальність. Завдяки тому, що фарбування виробів проводиться пігментацією, вони не схильні до лущення і зберігають свою привабливість дуже довго.

Склофібробетон добре відомий архітекторам і дизайнерам як відмінний матеріал, що володіє чудовими естетичними та функціональними характеристиками.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *