Гідроізоляція даху під профнастил

Гідроізоляція даху для профнастилу.

Монтаж покрівлі – справа серйозна, тут потрібен ретельний підхід не тільки безпосередньо до самого проекту, але й до вибору покрівельних матеріалів. Профнастил – відносно новий, але той, що швидко зайняв лідируючі позиції матеріал, який поступово витісняє знайомий десятиліттями звичайний шифер. Основними перевагами профнастилу є зносостійкість, практичність, функціональність і прийнятний ціновий діапазон. Облаштування такої покрівлі вимагає виконання якісної гідроізоляції. Саме від цього залежить довговічність і експлуатаційний термін всієї дахової конструкції. Як же правильно виконати гідроізоляцію даху під профнастил, яким вимогам повинні відповідати матеріали, щоб забезпечити необхідний захист?

Основне призначення та функції гідроізоляційного шару

Пристрій гідроізоляції здійснюється поверх теплоізолюючого шару, перед тим, як приступити до робіт з профнастилом. В якості гідроізоляційних матеріалів найчастіше застосовують мембранні плівки, які стійкі до різких перепадів температури, ультрафіолетового випромінювання і несприятливих погодних впливів.

Основним призначенням гідроізоляційного покрівельного покриття є запобігання корозії основного покриття і захист шару теплоізоляції від вогкості та гниття. Справа в тому, що профнастил має понижену ступінь пароізоляції і під ним постійно утворюється конденсат. Саме для відведення вологи з під-покрівельної зони і застосовується гідроізоляція.

Конденсат виводиться через спеціальні зазори. Однак при цьому слід враховувати, що укладати гідроізоляцію слід в строго визначеному порядку, це дозволить уникнути в подальшому псування утеплювача і значну корозію покрівельного покриття через змішування шарів захисного матеріалу.

Якщо під профнастил не монтувати гідроізоляцію, то термін застосування такої покрівлі буде в два рази нижче, ніж у покрівлі із захистом. Ще одним важливим плюсом влаштування гідроізоляційного шару є запобігання протікання дощової води всередину будівлі.

Основи якісної гідроізоляції

Вибір гідроізоляційного покриття, насамперед, повинен здійснюватися виходячи з передбачуваних умов експлуатації і технічних характеристик, заявлених виробником даної продукції.

Це такі показники:

 • щільність матеріалу (нормативний показник: 0,04 – 0,06 кг/м²);
 • паронепроникність (за добу повинен бути вихід більше 0,75 кг/м²);
 • вогнестійкість (прописується в нормах ГОСТ, для матеріалів застосовуваних у будівництві);
 • водонепроникність (протягом 10 хвилин матеріал повинен витримувати тиск води в 10 МПа);
 • подовження (відносне) при розриві (допускається розтяг не менше 10%);
 • стійкість до ультрафіолету, як мінімум протягом 4 місяців;
 • навантаження при розтягуванні (не менше 10 кг на 5 см покриття);
 • температурні характеристики (чим ширший температурний діапазон, тим більш довговічним буде гідроізоляційний шар, найоптимальніший варіант від -73 до +100 °С);
 • розміри і вага полотна покриття (чим менша маса і розміри, тим монтаж буде проводитися легше).

Монтаж гідроізоляційного шару повинен виконуватись згідно з інструкцією в строго визначеному порядку. При цьому захисний покрівельний матеріал повинен задовольняти наступним вимогам і нормам:

 • висока паропроникність і водонепроникність, підвищена вогнестійкість;
 • стійкість до механічних навантажень протягом тривалого часу;
 • стійкість до деформації, матеріал повинен витримувати вагу накопиченої вологи;
 • відповідність до стандартів якості – міцності, надійності, практичності;
 • відповідність екологічним вимогам (не виділяти шкідливі речовини при нагріванні в процесі експлуатації);
 • тривалий термін застосування, що перевищує період служби покрівельного покриття;
 • легкість і доступність монтажу.

Вибір гідроізоляційного покриття

Якісна гідроізоляція під профнастил на покрівлю будинку може бути виконана з декількох видів плівок. Їх вибір обумовлений не тільки позитивними характеристиками, але і ціною матеріалу.

Приміром, найдешевшими є поліетиленові плівки. Але найчастіше застосовується два різновиди гідроізоляційних плівок – це мембранні та поліпропіленові плівки. Ці матеріали мають відмінні захисні властивості, забезпечують надійний захист під-покрівельного простору від підвищеної вологості, гарантують довговічність і збереження теплоізоляції, та конструктивних елементів зведеного даху.

Термін експлуатації гідроізоляції 30-40 років. Природно, ці параметри будуть реальними лише в разі правильного монтажу і своєчасно проведеного ремонту.

Мембранні плівки: особливості і переваги

Кращими на ринку вважаються мембранні плівки. Саме вони на практиці виявляються самими надійними, витривалими і відповідають всім поставленим вимогам. Мембранна плівка (мембрана) – якісний гідроізоляційний матеріал, за своїми характеристиками повністю відповідає інтересам споживача.

Така плівка відмінно захищає профнастил від можливої корозії, легко виводить пари води, тим самим запобігаючи псуванню теплоізоляційного шару. Як доповнення, плівка-мембрана покращує шумоізоляцію даху, і природно, що зводить до нуля протікання даху.

Виробляється мембранна плівка на основі синтетичного волокна, багатошарова структура якого володіє якісною паронепроникністю. Виробники пропонують захисні мембрани двох типів: дифузійні та супердифузійні.

Дифузійні мембранні плівки виконані з маленькими отворами. Тонкість такого монтажу в тому, що таку плівку необхідно щільно притискати до облаштованої теплоізоляції. При цьому отвори закриваються, що перекриває попадання парів і конденсату під мембрану. Саме тому така гідроізоляційна плівка вимагає встановлення знизу вентильованих зазорів при монтажі.

Супердифузійні мембрани – це двох або тришарові під-покрівельні плівки з найвищим гідроізоляційним функціоналом. Вони забезпечують дифузійний опір матеріалів і максимальне водовідведення з-під під-покрівельного простору.

Установка під-покрівельної супердифузійної мембрани здійснюється без облаштування нижніх вентильованих зазорів. Цінова політика на таке гідроізоляційне покриття найвища, але незважаючи на це, рекомендується вибирати саме цей захисний матеріал – він дозволить зберегти сухість під-покрівельного простору навіть при деяких прорахунках в монтажі основного покриття.

Поліпропіленові та поліетиленові захисні плівки

Для облаштування якісної гідроізоляції необхідно ретельно вивчити всі властивості і особливості матеріалу.

Плівка поліпропіленова володіє прекрасними захисними і практичними характеристиками, підвищеною стійкістю до ультрафіолету і зовнішніх несприятливих впливів середовища. Відмітна особливість плівки – основа з ворсистою поверхнею, яка поглинає і утримує утворену вологу.

Поліпропіленова плівка дуже вимоглива до якісного виконання всіх умов монтажу, який передбачає облаштування двох вентильованих зазорів. Тільки при цій умові можна говорити про якісну гідроізоляцію покрівлі таким матеріалом, з відповідністю до всіх технічних нормативів.

Поліетиленова плівка – це гідроізоляційний матеріал, який виробляється з поліетиленових волокон. Додаткове посилення і щільність досягається завдяки армуванню спеціальною сіткою або тканиною.

Незважаючи на демократичну ціну, поліетиленова плівка володіє високими захисними властивостями для влаштування гідро і пароізоляції під профнастил. Виробники пропонують поліетиленові плівки двох видів: перфоровані, необхідні для влаштування гідроізоляції; та неперфоровані – для пароізоляції.

Увага! Дуже важливо дотримуватися правил монтажу, індивідуальних для кожного з видів гідроізоляційного покриття. Перед проведенням самостійних робіт слід дізнатися всі нюанси і тонкощі укладання, – переробляти такі роботи дуже складно, а іноді практично неможливо.

Технологія монтажу гідроізоляції

Поверх шару теплоізоляції повинна бути встановлена обрешітка. Саме на неї і укладається вибраний гідроізоляційний матеріал горизонтально від “конька” до карниза. Якщо рулони не довгі, то монтаж виконується шарами знизу вгору, із перекриттям шарів, в залежності від ухилу даху. При нахилі покрівлі від 30 градусів, “нахлести” можуть становити 15-20 сантиметрів. При нахилі 12-30 градусів, “нахлест” 25 сантиметрів.

Якщо плануються роботи по монтажу профнастилу на чотирипалому даху, то “нахлест” гідроізоляційного матеріалу на виступах (хребтах) збільшують ще на 5 сантиметрів. Для надійності, краї гідроізоляційних плівок можна закріпити клейкою стрічкою. Гідроізоляційний матеріал до решетування кріпиться металевими скобами. Поверх цього шару набиваються рейки, контр-рейки, на які і буде встановлено профнастил.

Слід зазначити одну важливу умову при виконанні монтажу гідроізоляції. Яка б не була використана плівка: поліпропіленова або поліетиленова, її обов’язково необхідно укладати з деяким рівномірним провисанням. Плівка ні в якому разі не повинна бути сильно натягнута, провисання між рейками обрешітки має бути близько двох сантиметрів. Але при цьому матеріал не повинен торкатися теплоізолюючого шару, інакше дуже складно буде виконати умову по вентилюванню покрівлі. Оптимальний зазор між гідроізоляцією і шаром утеплювача – 3 сантиметри.

Схема:

Гідроізоляція даху - схема.

На закінчення ще раз варто повторитися, що монтаж гідроізоляції під профнастил слід виконувати дуже обережно, з ретельним дотриманням норм і вимог до умов укладання, щоб уникнути псування матеріалу і порушення гідроізоляції. Саме тому такі роботи найправильніше довіряти фахівцям.

Коли будівельні роботи на даху завершені, то варто подумати про обшивку фундаменту цокольним сайдингом.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *