Каналізація приватного будинку своїми руками

Каналізація приватного будинку своїми руками

Чи складно зробити каналізацію у приватному будинку своїми руками? Звичайно, певні витрати і зусилля потрібно докласти, але цілком все можливо. Побудувавши приватний будинок, з’являється обов’язкова потреба у влаштуванні каналізації, яка зазвичай складається з трьох головних підсистем.

1. Внутрішня система, до неї відноситься вся сантехніка та її прилади, труби і стояки.
2. Зовнішня система — це труби, які проклали, на території поза будинком.
3. Спеціально підготовлене місце для зберігання та очищення, а також відстоювання стічної води.

Потрібно нагадати, що яка буде глибина закладення каналізації, залежить міцність і правильна експлуатація системи.

При складанні схеми потрібно врахувати, план будинку та кількість сантехніки, а також прилади, що використовуються в системі. Найкращий спосіб — це з’єднання всіх систем в єдину зливну трубу, яка відправляє стоки у вигрібну яму.

Зовнішню каналізаційну систему і водопровід, роблять використовуючи пластикові або чавунні труби, а залізній системі потрібно робити герметизацію, покриваючи всі стики та шви спеціальним просмоленим складом і розчином з цементу.

Виводити каналізацію на вулицю потрібно через отвір у фундаменті або стіні в льосі. Обов’язково закінчення труби, в яку здійснюється злив потрібно встановити вище, ніж рівень самих відходів всередині ями. Всі труби потрібно укласти в одну траншею, глибиною не менше метра. Інакше труби доведеться утеплювати за допомогою керамзиту, пінопласту або мінеральної вати. Копається траншея під нахилом, щоб стоки самі текли по трубах.

Вигрібну яму копають зазвичай квадратну. Стіни і дно ретельно герметизують бетоном. Верхнє перекриття роблять або з дощок, або із металу. Також можна забетонувати, залишивши отвір для вентиляції. У міру заповнення ями, вона чиститься спеціальною службою.

У приватному будинку робимо каналізацію - схема
Ось такий вигляд має каналізація приватного будинку.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *