Червона рядова повнотіла цегла

Цегла червона.

Які б не з’являлися нові будматеріали, а звичайна червона рядова цегла залишається, як і раніше популярною. І не дивно: при низькій ціні вона має такі переваги, як висока міцність, довговічність, чудові тепло і звукоізоляційні властивості.

Червону (керамічну) цеглу отримують шляхом випалювання глини. Цим вона відрізняється від білої силікатної цегли, до складу якої входить вапно, пісок і деякі добавки. Існують повнотілі та пустотілі види червоної цегли. Вони відрізняються за своїми характеристиками і можуть застосовуватися для різних цілей.

Повнотіла цегла більш міцна, завдяки своїй монолітній структурі. Її використовують для зведення фундаментів і будівництва капітальних стін. Але недоліком цього типу цегли є важкість та низькі звукоізолюючі властивості, тому для внутрішніх перегородок вона не використовується. Її замінюють більш легкими але і менш міцними матеріалами (наприклад, саманом чи пустотілою цеглою), що завдяки наявності в середині герметично закритих порожнин, має меншу вагу та кращі тепло і звукоізоляційні якості.

Міцність цегли визначається по її маркуванню. Наприклад, позначка «М100» каже про здатність цегли витримувати на 1 см² своєї поверхні навантаження в 100 кг. Цегла марки М100 – оптимальне рішення, коли йдеться про будівництво одно та двоповерхових котеджів, але у разі будинків, що заввишки в три поверхи, потрібна цегла більш високих марок.

Крім міцності, червона цегла характеризується морозостійкістю. Цей показник вказує, скільки конкретний вид цегли здатен витримати циклів заморожування і розморожування, і не змінити при цьому своїх властивостей. Для районів з помірним кліматом цегла з показником 35 вважається оптимальною. Існують і більш морозостійкі види цегли для використання в значно холодних умовах.

Колір цегли може варіюватися, від майже білого, до інтенсивно-червоного і залежить від кольору використаної глини. На якість цегли її колір впливу не має.

Актуальним є питання, як визначити зіпсовану цеглу? По-перше, важлива вага: для повнотілої цегли вона не повинна бути більшою за 4,5 кг. Зверніть увагу на колір серцевини цегли: у якісного зразка вона повинна бути пофарбована інтенсивніше, ніж із країв. Якщо злегка постукати по поверхні цегли, звук повинен бути дзвінкий. При сильному ударі добра цегла розколеться максимум на дві частки або ж залишиться цілою.

Корисно також перевірити цеглу щодо відколів, тріщин й інших зовнішніх дефектів. На характеристики міцності сильно впливає і час випалу: якщо він більше або менше необхідного, цегла прийде в непридатність дуже швидко. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, слід ретельно перевіряти сертифікат якості.

Іноді будівельників засмучує поява білих розводів на цегляних стінах – так званих, «висолів». Виникає це неприємне явище через сіль або розчин, який не зовсім підходить для даної цегли. Усувається недолік досить просто, за допомогою спеціальних змивних складів.

І на закінчення декілька порад

1. Купуйте цеглу навесні, до початку будівельних робіт – в цей час вона найдешевша.

2. Не слід обирати для будівництва стін цеглу різних марок.

3. Щоб стіни не розрізнялися за кольором, використовуйте цеглу з однієї партії.

4. Обов’язково перевіряйте, чи відпускають вам саме таку цеглу, яка потрібна.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *