Технологія фарбування водоемульсійною фарбою

Фарбуємо стелю водоемульсійною фарбою за технологією

Протягом багатьох років люди використовували для обробки стель крейду або вапно. Звичайно, процес фарбування стель за допомогою цих засобів був надзвичайно брудним і трудомістким. Проте сьогодні їм на зміну прийшла сучасна водоемульсійна фарба.

Як правило, в основі таких фарб лежить барвний склад, розведений оліфою, лаком, смолою. Крім того, в складі є вода і емульсія. Основною перевагою такого оздоблювального матеріалу є його нетоксичність.

Сьогодні вибір водоемульсійних фарб надзвичайно великий, тому підібрати той варіант, який підходить для дизайну, досить легко. Фахівці стверджують, що принципової різниці між видами емульсійної фарби немає, але на деякі нюанси, все ж варто звернути увагу при фарбуванні стелі водоемульсійною фарбою.

Вибір водоемульсійної фарби

Так, більше значення має покривна спроможність і середовище застосування фарбувального складу. Покривна спроможність визначає здатність фарби покрити темну поверхню максимально рівним білим кольором. Чим вище якість пофарбованої поверхні, тим краще фарба. Варто зауважити, що не завжди хороші склади мають високу вартість.

Що стосується середовища застосування водоемульсійної фарби, то вона чудово підходить для обробки будь-яких приміщень. Для вологих приміщень слід підбирати спеціальну фарбу, стійку до негативного впливу вологи. Альтернативою можуть стати склади для миття.

Варто звернути увагу на той факт, що відтінки даного обробного матеріалу відмінні один від одного у різних виробників. Різниця може становити до трьох тонів. Саме тому купувати фарбу рекомендується у одного і того ж виробника з однієї партії.

На прилавках водоемульсійний склад представлений в білому кольорі, проте «виправити» це можна за допомогою додавання у фарбу кольорового кольору. У багатьох спеціалізованих магазинах процедура змішування кольору і фарби виконується за бажанням покупця і зовсім безкоштовно.

Якщо здійснювати її самостійно, то слід врахувати, що колір є концентрованим пігментом і його додавання у фарбу повинно відбуватися обережно з постійним ретельним помішуванням. Додаючи колір невеликими порціями, можна добитися необхідного відтінку. Однак після повного висихання фарба стає світлішою на кілька тонів.

Технологія фарбування стелі водоемульсійною фарбою

Перш ніж фарбувати потрібно вирівняти стелю. Наноситься фарба за допомогою пензля необхідного розміру або валика. Якщо необхідно провести фарбувальні роботи досить високо, то можна цілком обійтися без драбини і скористатися довгою трубкою, яка буде кріпитися до валику. Для найбільш ефективного використання валика рекомендується використовувати ванночку. Вона дозволяє уникнути непотрібних забруднень і легко видаляти зайву фарбу з валика.

Вибір кісті відіграє певну роль. Не варто вибирати занадто велику, так як найчастіше кість необхідна для фарбування кутів. Ідеальним варіантом стане невелика кість, ширина якої складає всього 5-10 сантиметрів. Вибір валика також слід здійснювати ретельно. Так, для водоемульсійної фарби підходить валик шириною 17-25 см, ворс якого має середню довжину. Довгий ворс небажаний, так як після просочення фарбою, валик стає важким і незручним в експлуатації. Короткий ворс не завжди дозволяє якісно фарбувати поверхні. Не рекомендується купувати поролонові валики, так як вони непридатні до експлуатації вже після фарбування декількох квадратних метрів.

Фарбування стелі своїми руками починається з відведення кутів, для цього використовується кутовий валик або тонка кість. Нанесення фарби здійснюється таким шляхом, щоб від стіни був відступ не менше трьох сантиметрів. Фарбують зазвичай від вікна і вглиб кімнати. Фарба накладається у кілька шарів: перший поперек прониклих з вікна сонячних променів, а другий – вздовж.

Отже, банка з фарбою розкривається, і її вміст виливається в спеціальну ванночку. Потім у фарбу занурюється валик і розкочується по поверхні ванночки. В результаті цього він просочується водоемульсійною фарбою. Після цього фарба наноситься на поверхню стелі. Після нанесення першого шару фарби, та його часткового висихання, можна вже помітити деякі дефекти, які усуваються наступним шаром фарби. Як правило, достатньо дванадцять годин для повного висихання одного шару фарби.

Який ремонт в квартирі може існувати без оздоблення підлоги? Тому рекомендую почитати про мармолеум.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *