Як потрібно стелити лінолеум?

Як постелити лінолеум?

Найшвидший спосіб оновити підлогу — це постелити новий лінолеум. Благо, що вибір в сучасних магазинах дуже великий. Можна вибрати відповідне забарвлення, структуру і товщину лінолеуму. У цій статті ми дізнаємося про те, як постелити лінолеум своїми руками, про види цього підлогового покриття, як його з’єднувати, різати і багато іншого.

Види лінолеуму

Класифікація лінолеуму визначається за складом матеріалу і експлуатаційним характеристикам. Всього існують шість класів лінолеуму, але завдяки маркетингу, покупцеві представляють три великих класи: комерційний, напівкомерційний і побутовий лінолеуми.

У кожного класу свої параметри зносостійкості і рекомендації до експлуатації. Якщо не вдаватися в премудрості цифр і класів, то можна скористатися чіткою закономірністю – чим товще лінолеум, тим він міцніший і довше буде служити.

Побутовий клас лінолеуму призначений для укладання в житлових приміщеннях, де інтенсивність ходіння не велика. В цьому класі просто величезна кількість різних забарвлень. Самий не довговічний лінолеум.

Напівкомерційний лінолеум використовується в житлових будинках, лікарнях, офісах, службових приміщеннях, загалом там, де середня або низька інтенсивність руху.

Комерційний лінолеум найміцніший. Призначений для приміщень з високою інтенсивністю ходіння, таких, як: навчальні заклади, великі офіси, магазини, готелі.

Види лінолеуму в залежності від складу

Натуральний лінолеум

Основу цього виду становить мішковина (джутова тканина), яку просочують лляною олією. Так само до складу входять деревне борошно, натуральні смоли дерев, вапняк, природні барвники.

Назва лінолеум з’явилося 150 років тому в Англії і походить від латинських “lenum і oleum”, що означає льон і масло, іншими словами – лляне масло.

За європейськими стандартами у натуральному лінолеумі повинно бути не менше 30% лляної олії. Ми можемо самостійно це перевірити. Перші 20-30 днів від лінолеуму буде відходити запах лляної олії.

Натуральний лінолеум абсолютно безпечний для організму, не піддається руйнівній дії бактерій і вірусів, володіє прекрасною зносостійкістю. Натуральний лінолеум володіє анти-пожежними властивостями, він важко запалюється.

Поверхня дуже міцна, а тому натуральний лінолеум застосовується в будь-яких типах приміщень. Оскільки укладання натурального лінолеуму вимагає певного досвіду і знань, то краще довірити цю роботу фахівцям.

Полівінілхлоридний лінолеум (ПВХ)

В Україні його теж вважають лінолеумом, хоча це не зовсім так. Це окреме покриття, яке виготовляється зовсім за іншою технологією. До складу ПВХ входять синтетичний полімер полівінілхлориду, дешеві добавки пластифікаторів, фарбувальні пігменти, наповнювачі тощо.

ПВХ лінолеум — це найдешевший вид покриття, і за цього він отримав широке поширення. Володіє яскраво вираженим неприємним запахом хімії, легко запалюється.

Є два види ПВХ лінолеуму.

Гомогенний лінолеум є цільним, без основи. У нього велика товщина а відповідно і великий термін служби. Але це його єдина перевага. Колірна гама слабка, як правило – однотонний.

При виборі лінолеуму гомогенного варто звернути увагу і на вапно, яке обов’язково додають при виготовленні. Якщо вапна багато, то з часом воно почне проступати крізь тріщини. Перевірити це просто, потрібно лише зігнути в кутку, якщо лінолеум потріскався і з’явилася біла смуга, то варто відмовитися від такої покупки.

Гетерогенний лінолеум — це другий вид ПВХ лінолеуму. Буває товщиною від 2 до 6 мм. Складається з декількох шарів. Підкладка може бути з натуральної пробки, спіненого ПВХ, з тканих і нетканих матеріалів. На відміну від лінолеуму гомогенного, тут просто величезний вибір кольорів і текстур. Є імітація шкіри, дерева, каменю, металу. Але ціна гетерогенного лінолеуму значно вища.

Коллоксиліновий лінолеум

Виготовляється з коллоксиліна. Досить тонкий і швидко-палаючий. Але володіє доброю еластичністю і вологостійкістю. Заборонений для обробки в дитячих і медичних установах, приміщеннях з високою щільністю людей.

Гумовий лінолеум

Назва говорить сама за себе, в склад входять гумові суміші на основі каучуку. Складається з двох-трьох шарів. Головні переваги гумового лінолеуму — він не ковзкий і стійкий до води. Тому його часто використовують в якості покриття у ванній і туалеті.

Алкідний лінолеум

Основу складають ткані матеріали, зверху шар смоли алкіду з різними наповнювачами. Великий вибір кольорів і текстур. Хороші звукоізоляційні властивості. Лінолеум дуже теплий. Але при всіх перевагах є і недоліки. Не витримує перепади температур і починає тріскатися. Призначений для укладання в приміщеннях з плюсовою температурою.

Як постелити лінолеум на бетон?

Ідеальна основа для будь-якого підлогового покриття – це звичайно бетонна стяжка. Вона рівна і дозволяє швидко та якісно укласти будь-який тип підлогового покриття. Але лінолеум не можна зразу стелити на бетон. Інакше підлога у нас вийде дуже холодною. Існують звичайно види лінолеуму з теплоізоляційною подушкою, але це мало виправить становище. Тому, спочатку на бетонну основу кладуть листи фанери або ДСП, а зверху вже стелять лінолеум.

Спершу слід укласти на бетон плівку, вона послужить шаром гідроізоляції. Укладають таким чином, щоб кінці плівки заходили один за одного на 20 см, а так само були накладання на стіни, на 4-5 сантиметрів.

Звукоізоляцію бетонної підлоги можна зробити за допомогою шару спіненого поліетилену, який кладеться поверх гідроізоляційного шару. Між листами залишаються невеликі зазори в 1-2 мм.

Листи фанери або дсп укладаються тільки на рівну бетонну підлогу!

Як стелять лінолеум на дерев’яну підлогу?

Існує два варіанти. Перший, це коли стелять лінолеум на підлогу, а другий, коли на підлогу кріпиться вирівнювальне покриття, а вже зверху стелиться лінолеум.

Кладемо лінолеум відразу на дерев’яну підлогу. Спочатку видаляємо стару фарбу. Простіше всього це зробити за допомогою будівельного фена, який розігріває шар фарби, а потім вона зчищається шпателем. Можна скористатися спеціальним змиванням для фарби. Ну і на худий кінець скористатися шкуркою, а ще краще дрилем з насадкою для шкірки.

Потім шпаклюються всі нерівності, шви, щілини. Якщо дошки сильно зсохнулися і з’явилися широкі щілини, то має сенс перетягнути підлогу. Для цього знімаємо всі дошки, зміцнюємо лаги і заново їх настилаємо.

Часто буває так, що дошки з роками деформуються і стають опуклими або навпаки прогинаються злегка всередину. У цьому випадку підлогу потрібно циклювати (стругати), а для цього нам обов’язково потрібна буде машинка, яка використовується для циклювання паркету.

Кладемо лінолеум на компенсаційну основу. Якщо немає бажання возитися із закладенням щілин у підлозі, стругати їх, то можна застелити зверху листи фанери або дсп. Ні яких додаткових шарів гідроізоляції. Просто беремо листи фанери або ДСП і кріпимо їх на саморізи до підлоги. Не забуваємо залишати між листами проміжок 0,5-1 мм, інакше може з’явитися скрип.

Порядок укладання лінолеуму

Порада: купувати лінолеум потрібно по ширині кімнати або трохи більше. Це позбавить нас від процесу стикування окремих аркушів. Запас має становити по 5 см з кожного боку, цього цілком достатньо.

Якщо у продажу немає лінолеуму, рівного ширині кімнати, то можна підібрати ширину так, щоб з’єднувальний шов ліг посередині кімнати. Тобто, якщо ширина кімнати 4 метри, то краще купити два листа лінолеуму по 2 метри.

Варто також звернути увагу на малюнок, адже при стикуванні візерунок має співпадати.

Перед укладанням, лінолеум має постояти пару годин в тій кімнаті, де його будуть укладати. Потім лінолеум укладають на підлогу і дають йому полежати не менше 24 годин. За цей час він вирівняється. Не можна зверху укладати будь-які вантажі, щоб прискорити процес вирівнювання лінолеуму. Інакше це може призвести до його деформації.

Як різати лінолеум?

Для розкрою лінолеуму можна використовувати гострий ніж або ножиці. Розглянемо ситуацію, коли на підлогу укладають два листа лінолеуму. Перший лист кладемо уздовж стіни. Відрізуємо ножем всі надлишки. Не варто намагатися одразу відрізати на чистову. Якщо є сумнів, то краще відрізати лінолеум сегментами, так ми зможемо повністю контролювати процес. Особливо це важливо при підрізанні на дверних отворах, біля водопровідних труб, в кутах.

Як ріжуть та стелять лінолейм?

Між стіною і лінолеум зробимо невеликий проміжок один-два сантиметри. Це потрібно для компенсації теплового розширення.

Потім в стик укладається другий лист лінолеуму так, щоб збігся малюнок по лінії зіткнення.

У багатьох виникає питання — чи потрібно приклеювати лінолеум на підлозі? Якщо кладеться лінолеум на підлогу одним шматком, то клеїти не потрібно. Просто притискають його по периметру плінтусами.

Якщо доведеться поєднувати кілька смуг лінолеуму, то приклеювати потрібно. Тут можна проклеїти по периметру за допомогою двостороннього скотча, або за допомогою спеціального клею.

Який клей для лінолеуму застосовують?

Продається спеціальний клей для лінолеуму, а тому застосовувати будь-який інший не рекомендується.

Клей наноситься сегментами на підлогу за допомогою широкого шпателя. Відгинаємо невелику ділянку лінолеуму, промазуємо ділянку підлоги клеєм і щільно притискаємо лінолеум. Краще підлогу прокатати гумовим валиком, щоб поверхня приклеїлася рівномірно, а так само це допоможе прибрати надлишки повітря.

Як приклеїти лінолеум на стиках?

Продаються спеціальні машинки для зварювання лінолеуму. Але можна обійтися і без них. Для цього наклеюють вздовж шва з двох сторін молярний скотч, який вбереже лінолеум від попадання клею. Надалі ми його знімемо. Потім намажемо торці спеціальним прозорим силіконовим клеєм. Наносимо клей всередину шва і не багато зверху. Після висихання клею знімаємо малярний скотч.

Останній етап-це установка плінтуса. Плінтус кріплять лише до стіни, щільно притискаючи до підлоги лінолеум.

Як покласти лінолеум у квартирі?

Далі рекомендую ознайомитися із технологією нанесення рідких шпалер.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *