Технологія вирівнювання стелі

Вирівнювання стелі - способи

Напевно всі, хто коли-небудь робив ремонт своїми руками, поставали з проблемою нерівної стелі. І не секрет, що якість кінцевої обробки багато в чому залежить від підготовки основи. Давайте зараз розглянемо процес вирівнювання стелі.

Способи вирівнювання стелі

Вирівняти стелю можна двома способами: “сирим” методом і “сухим”. Сухий спосіб вирівнювання за допомогою різних плит: пластикових, металевих або гіпсокартону. “Сирий” — це коли будівельні суміші змішують з водою. Такі як штукатурка і шпаклівка. Для кожного способу є свої рекомендації по застосуванню, так для стель з великими перепадами необхідно використовувати “сухий” спосіб. Тоді як з перепадами до 50 міліметрів можна використовувати “сирий”.

Сире вирівнювання стелі

Як вже було сказано вище, цей спосіб застосовується при нерівностях до 50 мм. Спочатку очищаємо поверхню від залишків старого покриття, пилу, можна навіть промити стелю. Вирівнювання стелі - покрокова технологія з фотоПотім приступаємо до розмітки рівня, до якого будемо наносити штукатурку. Робимо це за допомогою водяного рівня. Спочатку відзначаємо лінію в одному місці під самою стелею, а потім, просовуючись по периметру кімнати, за допомогою рівня ставимо позначки на такому ж рівні, що і перша мітка. Все з’єднуємо в одну лінію — це буде потрібний рівень. Він не повинен бути більше 50 мм.

Для кращого зчеплення надаємо стелі шорсткість металевою щіткою. Потім наносимо ґрунтовку, вона так само посилить зчеплення між основою і штукатуркою. Не забувайте, що нам потрібна ґрунтовка для бетонних поверхонь.

Після повного висихання ґрунтовки починаємо готувати штукатурку. У великій ємності замішуємо суху суміш з водою строго з вказаними на упаковці пропорціями. Розмішуємо до отримання однорідної маси, в кількості необхідній для обробки в один прийом.

При нерівності більше 20 мм наносимо малярську сітку. У неї одна сторона липка, тому наклеїти її дуже легко, продається в Епіцентрі у вигляді рулонів. Якщо перепад більше 30 мм, то застосовуємо металеву сітку. Її необхідно кріпити за допомогою шурупів.

При вирівнюванні стелі наносим штукатуркуПісля всіх цих приготувань починаємо вирівнювати нанесенням штукатурки. Укладати її потрібно в один шар товщиною приблизно 10 мм, але не більше 25 мм. Якщо перепад більше, то процес повторюємо кілька разів. Перед нанесенням нового шару попередній повинен повністю висохнути. Після того як зробили вирівнювання стелі для ліквідації всіх шорсткостей наносимо шпаклівку.

При такому вигляді рівної стелі висота приміщення майже не змінюється, штукатурка є екологічно чистим матеріалом.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *