Технологія і способи нанесення рідких шпалер

Рідкі шпалери на фото.

Рідкі шпалери в своєму складі містять целюлозні, бавовняні, іноді шовкові частинки, барвники і клейову речовину. Залежно від текстури і малюнка, серед інгредієнтів складу можна зустріти шматочки слюди, блискітки, шовкові нитки та інші наповнювачі. Рідкі шпалери в первісному варіанті являють собою суху суміш з дрібних пластівців, які після розчинення у воді і нанесення на поверхню, утворюють рельєфне або гладке покриття товщиною від 2-5 міліметрів. У цій статті поговоримо про технології нанесення рідких шпалер і про те, як правильно доглядати за ними.

Це покриття не тільки красиво виглядає на стінах, але і має ряд позитивних якостей, які відрізняють його від інших оздоблювальних матеріалів. Ці шпалери екологічні, бо до їх складу входить натуральне волокно. Стіни після нанесення суміші не закупорюються, а вільно дихають, не накопичують статичну напругу і пил. За ними легко доглядати, вони мають високу звукову і теплоізоляцію.

До недоліків можна віднести пористість шпалер, їх здатність вбирати сторонні запахи, наприклад, кухонні або від цигарок. Краще звичайно почитати відгуки про рідкі шпалери на сторонніх ресурсах.

За допомогою рідких шпалер втілюються в реальність самі сміливі дизайнерські задуми. Складом можна надати практично будь-який відтінок колірної гами. Всього-то потрібно ввести в розчин невелику кількість колірних добавок, які продаються в тих же магазинах, де і самі шпалери.

Наприклад, «Колорат» – рідка колірна добавка, за допомогою якої можна регулювати насиченість кольору основного фону. За допомогою «Сени», можна домогтися характерного золотистого блиску. «Буммікс» – суха суміш, схожа на кокосову стружку, яка має багату колірну гаму (приклад на фото).

Рідкі шпалери, дивимося фото.
Рідкі шпалери: стиль, відгуки, фото.
Рідкі шпалери у стилі дизайнерського рішення, як на фото.

Ці колірні добавки прості в застосуванні: їх потрібно додати в основний склад і просто перемішати, вони швидко розчиняються до однорідної консистенції і стійкі до сонячного світла. Замість спеціальних барвників можна використовувати звичайну гуаш.

Технологія нанесення рідких шпалер

Зовнішній вигляд покриття залежить не тільки від складу суміші, але і від того, яким способом і чим нанесений розчин на стіну. Суміш можна нанести вручну – кельнею або рельєфним валиком, а можна і за допомогою спеціального розпилювача, наприклад – пістолета.

Довівши розчин до густої консистенції, можна створювати на стінах, арках елементи ліпнини, або декоративне панно. Якщо планується поміняти старі рідкі шпалери на нові, стіни просто перефарбовуються новим розчином. Якщо стіна або стеля не дуже рівні, за допомогою рідких шпалер можна без зусиль вирівняти поверхню. Товщина шару може варіювати в діапазоні від одного до десяти міліметрів.

Поверхню стіни перед нанесенням шпалер необхідно підготувати. Якщо на ній є тріщини великі, то їх необхідно зашпаклювувати, а стару побілку видалити. Якщо шпалери планується наносити на листи ДВП, ДСП або гіпсокартон, поверхню слід обробити ґрунтовкою. Підготовлена до нанесення шпалер стіна повинна бути сухою і чистою.

Суха суміш розводиться водою. В залежності від того, на скільки гладке покриття планується отримати, на одну частину суміші додають три або чотири частини води. Щоб застрахуватися від неприємних моментів, при використанні суміші, слід суворо дотримуватися доданої виробником інструкції. Основний фон шпалер наносять на поверхню за допомогою розпилювача або шпателем, а потім, після закінчення 4-6 годин, “проходяться” по стіні спеціальним фактурним валиком, визначений рельєф якого обирають виходячи з того, яку фактуру або малюнок планується отримати в кінцевому результаті.

Час висихання шпалер становить від 12 годин до трьох діб, в залежності від вологості в приміщенні, товщини нанесеного шару і консистенції суміші. Витрати на один квадратний метр становлять близько 0,6 літрів, при нанесенні шару 1-3 мм. Термін служби такого покриття близько семи років. Іноді, після висихання шпалер, для підвищення вологостійкості, їх покривають шаром лаку. У цьому випадку шпалери не вбирають кіптяву, запах, зайву вологу, їх можна мити вологою ганчіркою, але стіни втрачають одну важлива якість – перестають дихати.

Ще однією перевагою рідких шпалер можна вважати легкий процес виправлення дефектів, якщо вони були допущені при ремонті. Наприклад, якщо після висихання на поверхні з’явилися тріщини, їх просто змочують водою і розрівнюють. Якщо після ремонту залишився зайвий розчин, його можна зберігати в замороженому або підсушеному стані.

Як доглядають за рідкими шпалерами?

Якщо рідкі шпалери не покриті шаром лаку, вологою ганчіркою протирати їх не можна, показана тільки суха чистка. Це не вимагає особливих зусиль, досить пройтися по них пилесосом.

Не дивлячись на те, що такі шпалери не миють водою, тим не менше, їх можна клеїти в приміщеннях будь-якого рівня вологості. Вони володіють високою гігроскопічністю, дозволяючи регулювати кількість вологи. Наприклад, якщо нанесені рідкі шпалери на стелю у ванній кімнаті, то ні стіни, а ні дзеркала ніколи не будуть пітніти, так як зайва волога буде просто усмоктуватися в товщу шпалер.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *