Поширені види скління балконів

Види скління балконів.

Корисна площа мешканців багатоквартирного будинку обмежується певною кількістю квадратних метрів, тому господарі використовують будь-яку можливість збільшити простір за допомогою переробки або перепланування.

Одним з таких прийомів є скління балконів. У відкритому вигляді невелика площадка застосовується як підсобне приміщення. Після виконання утеплення та оздоблення балкон перетворюється в затишний кабінет або місце відпочинку. До того ж, засклена конструкція захищає житло від сильних морозів та інших природних катаклізмів.

Перед тим, як приступити до скління слід ознайомитися з існуючими видами для визначення максимально відповідного варіанту.

Які є види скління балконів?

Класифікація видів скління систематизується з урахуванням наступних факторів:

  • типу конструкції (холодної, утепленої);
  • використовуваного матеріалу для виготовлення рами (алюміній, метало-пластик, дерево);
  • архітектурної задумки (з виносом за межі парапету або врівень з ним);
  • типу рам (звичайні, французькі, безрамні);
  • способів відкриття стулок (розсувні, поворотні, поворотно-відкидні).

Холодне скління балкона

Цей вид використовується переважно для захисту балкону від вітру, вуличного сміття, опадів. Монтаж являє собою установку рамної конструкції із звичайними скло-пакетами і обшивку парапету з однієї або двох сторін. Перевага цих робіт полягає в невеликій трудомісткості, мінімальних витратах і збереження світло-пропускної здатності. Основним плюсом вважається невелика вага конструкції, що важливо для старих будівель. З недоліків зазначається тільки той факт, що використовувати балкон в зимовий час буде практично неможливо, адже різниця між температурними режимами на вулиці і в заскленій конструкції дорівнює приблизно нулю.

Холодне скління балкону.

Для виготовлення рам переважно застосовуються дерево і алюміній. Вони не дадуть додаткове навантаження на бетонну плиту.

Тепле скління балкона

На даному етапі цей вид найбільш популярний, особливо на балконах, параметри яких дозволяють використовувати додатковий простір, як окрему кімнату. Не менш цікавим рішенням є об’єднання кімнати і балкона з обов’язковим проведенням теплого скління і утеплення поверхонь. Але перш, ніж приступити до перепланування, потрібно отримати дозвіл у містобудівної організації і провести заміну бетонної плити, це у разі перевищення показників зносу. Капітальна конструкція надасть значне навантаження на плиту, тому в старих будівлях її частіше замінюють новою. Якщо при дослідженні виявлені невеликі тріщини й відколи, то потрібно попередньо зробити ремонт поверхні, закривши всі щілини.

Тепле скління балкону.

Утеплений балкон можна використовувати цілий рік і в цьому основна перевага даного виду скління. Рами частіше виготовляються з металопластику або із алюмінію. Любителі екологічного матеріалу використовують в якості рамної конструкції дерево.

Варто відзначити, що при теплому склінні зростає звукоізоляція, в квартирі стає тепліше. Для обшивки парапету підбирається самий різний матеріал, що покращує зовнішній вигляд балкона. Для внутрішньої обробки також існує великий вибір варіантів, застосування яких допоможе створити цікавий інтер’єр, який продовжить стилістику кімнати або кардинально змінить її від загальної концепції.

Недоліком даного виду вважається велика вага конструкції. Виконати таке скління на старих балконах точно не вийде.

Французька конструкція балкона

Даний вид являє собою панорамний варіант, що передбачає установку склопакетів на всю висоту балкона. Для створення стильного інтер’єру кімнату об’єднують з балконним простором. Передумовою до такої реконструкції є красивий вигляд, що розкриває природний пейзаж або вуличний архітектурний.

Французське скління балкону.

Французька конструкція може бути холодною, теплою або безрамною. Серед основних переваг: цікавий дизайн, максимальна світлопропускна здатність і відсутність зовнішньої обробки. Крім того, панорамне оформлення істотно збільшує площу кімнати, змінює її геометрію.

Недоліками вважаються: висока вартість і складність проведення очисних робіт зсередини.

Конструкції балкона з виносом

Балкон трохи збільшує площу за рахунок зсуву однієї або декількох сторін за межі парапету. В результаті скління і обробки виходить ширше підвіконня, яке може служити як стільницею, так і підставкою для рослин. Перед установкою рам, за допомогою зварювання, виконується збірка силового каркасу, який повинен враховувати плановане навантаження. Середній показник виходу для розширення корисної площі становить 25-35 сантиметрів.

Скління балкону із виносом.

Вразливим місцем конструкції даного виду є примикання верхнього покрівельного елемента до бетонній плити сусіднього балкона. Всі з’єднання потребують герметичності, щоб опади не просочувалися всередину. Особливу небезпеку представляють сніг і лід, які заповнюють найменші щілини і при підвищенні температури можуть проникнути під обшивку, тому козирок рекомендується встановлювати під нахилом, а стики ретельно оброблювати герметиком.

Скління балкона алюмінієвими конструкціями

Серед існуючих видів користуються популярністю розсувні системи, які виготовляються з алюмінію і істотно економлять маленький простір балкона. Їх можна робити як теплими, так і холодними. Але вартість систем з терморозривом істотно вища звичайних рам. Основні переваги полягають в наступних факторах: малій вазі, виборі кольору профілю, стійкості до корозії, пожежній безпеці.

Скління балкону алюмінієвим профілем.

До вибору виду скління варто підійти відповідально, щоб запобігти неприємні сюрпризи у період монтажу або експлуатації балкона.

Далі про полірування і шліфування гранітної підлоги.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *