Циклювання підлоги – технологія

Циклювання підлоги

Циклювання підлоги своїми руками виконується легко і просто, це можна зробити навіть не маючи особливих навичок з ремонтних робіт.

Вибір робочого інструменту (звертайте увагу на якість):

 • стрічкова шліфувальна машина (СШМ);
 • набір змінних стрічок-шкурок;
 • подовжувач для підключення до мережі, щоб зручно було дістати до найвіддаленіших куточків.

При циклюванні підлоги важливо!

1. Працюйте в шкарпетках. Взуття залишить сліди на відшліфованій підлозі.

2. Перед початком циклювання закрийте двері кімнати, щоб пил не потрапив в інші кімнати.

3. Пам’ятайте про безпеку – одяг повинен щільно прилягати до тіла, волосся має бути прибране.

4. Циклювання дерев’яної підлоги роблять тільки вздовж волокон деревини.

5. Не натискайте на машинку, тільки притримуйте її, не тримайте машинку на одному місці.

6. Стежте, щоб провід не потрапив під машинку.

Крім того важливе в роботі

Циклювання дерев’яної підлоги здійснюється для ліквідації нерівностей дощок, усунення «сходинок».

Не намагайтеся досягти абсолютної площині. Головне, щоб було приємно ходити по підлозі босоніж.

Якщо потрібно сильно вирівняти дошки, починайте обробляти підлогу шкуркою № 40. Розмір вказується на зворотному боці шкурки. Більша кількість – менший розмір абразивного матеріалу. При роботі з грубою шкіркою тримайте машинку обережно, майже не торкаючись дощок.

Далі переходите на шкурки № 60, а потім 80. Не забувайте часто замінювати шкурки, їх абразивні елементи швидко зношуються.

Не економте на шкірках, їх вартість невисока, а робота буде зроблена якісніше. Сила, яку доведеться докласти, залежить від породи дерева. Найважче працювати з дубом, до м’яких порід належать сосна або ялина. Не варто прагнути добитися ідеальної гладкості, адже після обробки лаком знову виникнуть нерівності, зокрема біля сучків.

Циклювання паркетної підлоги

Циклювання паркетної підлоги складніше циклювання дерев’яної підлоги.

Інструменти та обладнання:

 • шліфувальна машина для паркету;
 • машинка для шліфування кутів паркету;
 • плоскошліфувальна машинка для остаточної обробки паркету;
 • пилосос для будівельних робіт.

Матеріали:

 • кілька листів грубого і тонкого наждачного паперу;
 • спеціальний ніж для різання наждачного паперу;
 • розчин для приготування шпаклівки;
 • лак паркетний;
 • валик і кисті.

Процес роботи

Процес роботи починається з підготовки. Спочатку звільніть приміщення від меблів, розберіть плінтуси, підготуйте потрібну кількість подовжувачів, щоб забезпечити собі комфортну роботу у всіх частинах приміщення.

Для початку потрібно зняти шар лаку, поверхневий шар деревини, який по закінченні часу покоробився. Використовуйте для цього циклювальну машину.

В барабан машини вставте наждачний папір з № 40. Виробляємо циклювання перпендикулярно лініям, за якими укладався паркет. Знімайте за один раз товщину не більше 0,2 сантиметри.

Після усунення всіляких інших неприємних речей підлоги можете приступати до наступної фази роботи. Візьміть плоско-шліфувальну машинку і зробіть тонке шліфування.

Постарайтеся виконати роботу так, щоб підлога не тільки стала гладкою, але і рівною. По мірі шліфування міняйте шліфувальний папір. Спочатку візьміть № 40, потім 60, закінчите сотим номером.

Скористайтеся допомогою спеціалізованого обладнання для обробки паркету в куточках і біля стінок. Далі необхідно підготувати шпаклювальну суміш і ретельно замаскувати щілини. Радимо домішати паркетний пил в розчин нашої шпаклівки, щоб вона набула прекрасний колір і не сильно відрізнялася від паркету.

Надалі знову здійснимо шліфування, використовуючи наждачний папір № 100. Тепер слід навести чистоту – прибрати пил за допомогою спеціального будівельного пилососа. І можемо починати лакування нашої поверхні.
Циклювання підлоги.

Необхідно наносити лак на поверхню в три шари. Проте слід врахувати, що другий і третій шари можна наносити тільки після того, коли попередній шар повністю висох. Далі потрібно здійснити шліфування наждачкою з дрібною зернистістю.

І нарешті, приступаємо до нанесення фінішного останнього лакового шару. Завершальний момент – ретельне прибирання приміщення за допомогою будівельного пилососа.
Циклювання підлоги паркетної


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *