Як організовують освітлення у дитячій кімнаті?

Як організувати освітлення в дитячій кімнаті?

Світ дитини спочатку сходяться на одному-єдиному приміщенні – дитячій кімнаті. Тут складені дорогоцінні іграшки, улюблене ліжко і зручний стіл. У своєму «будиночку» маленький чоловічок не тільки розважається, але і проходить навчання, займається спортом, тому дорослі приділяють багато уваги облаштуванню дитячої кімнати. Розподіл світла, мабуть, першочергове завдання.

Продумуючи освітлення, обов’язково враховують площу кімнати і напрямок вікон. Чим ширше і довше дитяча, тим потужнішими повинні бути світильники. Можна просто збільшити їх кількість. А ще керуються віком дитини і функціями приміщення, між якими існує зв’язок. Коли малюк дорослішає, його кімната з чисто іграшкової перетворюється у кабінет, і в спальню.

Вибір світильників для дитячої кімнати

За правилами вікна виходять або на схід, або на південний схід. При такому розташуванні кімната добре освітлюється сонцем у денний час. Якщо напрям західний, то більше природного світла припадає на вечір. Навіщо ж дитині проводити свій ранок та день у напівтемряві? Батьки повинні так розставити і розвісити лампи (люмінесцентні не підходять), щоб дитяча кімната завжди здавалася світлою. Якщо проблема в надлишку сонячного проміння, то допоможуть віконні жалюзі.

В маленькій кімнаті доречні настінні світильники, які займають мало місця. Світло слабо-інтенсивне, зате спрямоване на конкретну зону. Замість люстри на стелі краще зафіксувати точкові пристрої, хоча оптимальним варіантом вважається і плоский світильник. Чудово, якщо по виду він буде нагадувати хмарку або сонце. В якості матеріалу переважно вибирають матове скло, а не пластик.

Головне завдання освітлювальних приладів в дитячій кімнаті – створювати м’яке і розсіяне світло, тому люстри з блискучим декором (з кришталю, ажурного скла) тут ні до чого. Потрібно поберегти зір дитини.

Підвісні люстри з оголеною лампою прийнятні там, де знаходяться дуже маленькі діти. Для старшого покоління, які обожнюють рухливі ігри, цей варіант освітлення небезпечний.

Світло в ігровій та робочій зонах

Присутність декількох світильників в одному приміщенні – риса сучасного інтер’єру. Дитячу кімнату облаштовують за таким же принципом, що виправдано. Поряд із загальним світлом створюють окремі ділянки. Наприклад, коли дитина готується до сну, вона може включити нічник. Якщо їй по душі вечірнє читання книг, то потрібна настінна лампа на кронштейні. У функціональному плані вона є більш прийнятним варіантом.

Як організовують освітлення дитячої кімнати?

Стійкий торшер чудово впорається з освітленням ігрової зони. Потрібно лише правильно його поставити, щоб світло розподілялося рівномірно. Деякі батьки вважають за краще ставити люстри і світильники, обладнані поворотними софітами. За їх допомогою можна направляти світло в різні місця одночасно.

Простір, де дитина займається уроками, малює, також вимагає хорошого освітлення, особливо якщо частина завдань виконується на комп’ютері. Для неї підходять регульовані лампи і все ті ж точкові світильники. Пристрій, що кріпиться до стільниці, більш зручний і безпечний для малят. Підлітку буде комфортно з «дорослою» моделлю настільної лампи з тканинним абажуром.

З дизайном світильників визначитися вкрай легко: який інтер’єр дитячої кімнати, такі джерела світла. Тут слід врахувати фактуру матеріалу, колірну гаму, форму, і безсумнівно, смаки дитини. Її очі повинні радіти при вигляді світлових аксесуарів.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *