Вибираємо шпалери для кухні

Шпалери для кухні

Вибирати шпалери для кухні дещо складніше, ніж для спальні чи вітальні, адже специфіка самого приміщення висуває до шпалер додаткові вимоги. В процесі приготування їжі на стіни часто потрапляють краплі олії, жиру, соку тощо, які потім доводиться відмивати зі шпалер, і якщо матеріал для шпалер підібрано неправильно, то від частого миття вони дуже скоро втрачають гарний вигляд. Тож доводиться знову робити ремонт. При тому, що матеріал має бути вологостійким та надійним, водночас потрібно підібрати такий колір шпалер, який би гармонійно поєднувався з підлогою та меблями. Часто приміщення кухні буває замалим або занадто витягнутим, і ці проблеми також можна частково вирішити, створивши потрібний візуальний ефект за допомогою правильно підібраних шпалер.

Звичайні дешеві паперові шпалери в жодному разі не підійдуть для кухні, оскільки їх не можна буде мити, тож спроба зекономити в цьому випадку дуже скоро обернеться необхідністю переклеювати шпалери, і на цей раз уже обирати більш якісні. Першим показником, на який треба звертати увагу при виборі шпалер для кухні, є їх густина: що вища ця характеристика, то міцнішими і довговічнішими будуть шпалери, до того ж, висока густина означає, що в матеріалі мало пор, які можуть накопичувати бруд. Крім стійкості до вологи, шпалери мають бути також стійкими до світла, інакше вони швидко вигорять. Це не лише позначиться на вигляді приміщення, але ще й зробить неможливою пересування меблів. Ще один важливий показник – паропроникність шпалер, адже стіни мають швидко просихати для того, щоб висока вологість в приміщенні не призводила до розвитку грибків та плісняви. Деякі властивості шпалер позначено на упаковці шляхом спеціального маркування: вологостійкість матеріалу позначається хвилькою, а стійкість ще і до механічних пошкоджень – хвилькою зі щіточкою. Зрозуміло, що саме стійкі до вологи і механічних пошкоджень шпалери є оптимальним варіантом, адже їх можна спокійно мити з застосуванням мийних засобів, і вони довго виглядатимуть як нові. Зараз на ринку присутні різні види покриття для стін, проте не всі вони відповідають переліченим вимогам і підходять для кухні.

Рідкі шпалери, фото яких виглядають дуже естетично, а також різні види декоративної штукатурки є дуже модними, однак краще все-таки не використовувати їх на кухні, адже відмити таке покриття буде складно. Також, не рекомендується клеїти на кухні текстильні шпалери з льону чи шовку та натуральні шпалери зі шпону рідкісних порід дерева: бамбуку чи стебел екзотичних трав. Хоча натуральні матеріали вважаються більше екологічно чистими, проте у випадку кухні все виходить навпаки, такі шпалери швидко насичуються парою та запахом горілого, дихати якими шкідливо. Не підійдуть і шпалери з рельєфними узорами, оскільки їх важко відмивати навіть за допомогою мийних засобів. Вологостійкі шпалери зі спіненого вінілу вважаються кухонними, проте насправді становлять собою далеко не найкращий варіант для кухні. По-перше, шар вінілу досить тонкий, тому такі шпалери не надто стійкі до механічних впливів, їх легко подряпати при митті звичайною щіткою. По-друге, дизайн шпалер зі спіненого вінілу містить переважно тематичні малюнки з гастрономічними мотивами, а вони можуть задовольнити далеко не будь-який смак. Приблизно те саме можна сказати і про паперові шпалери з мінімальним шаром вінілу, які теж тільки називаються кухонними, а насправді з усіх характеристик, які кухонні шпалери повинні мати, ці наділені лише стійкістю до світла та вологи, але ступінь стійкості до механічних впливів явно залишає бажати кращого. До того ж, клеїти паперові шпалери з мінімальним шаром вінілу можна лише на ідеально рівні стіни. Якщо ж на стінах є найменші недоліки, то всі їх буде видно і на шпалерах також. Тим не менше, і паперові шпалери з мінімальним шаром вінілу, і шпалери зі спіненого вінілу користуються досить високою популярністю, що зумовлено їхньої відносно низькою ціною.

Шпалери вінілові на флізеліновій основі є одним з оптимальних варіантів для кухні. Вони не рвуться, їх неможливо пом’яти, вони не зсідаються після висихання клею. Особливо добре вінілові шпалери на флізеліновій основі підходять для приміщень з не зовсім рівними стінами, оскільки вони дуже добре приховують дрібні тріщини та нерівності, надаючи стінам акуратного вигляду. Технологія наклеювання таких шпалер передбачає нанесення клею не на шпалери, а лише безпосередньо на стіни, після чого потрібно накласти шпалери і акуратно вирівняти їх. Ще одним гарним варіантом є шпалери з компакт-вінілу. Цей матеріал виготовляється шляхом гарячого тиснення та імітує камінь, штукатурку чи текстиль. Компакт-вініл можна мити мийними засобами та відтирати від бруду щіткою, не переймаючись за цілісність покриття. Різноманітність кольорів і текстур шпалер з компакт-вінілу дозволяє підібрати той варіант, який пасуватиме будь-якому інтер’єру. Коштують такі шпалери недешево, проте їх якість того варта. Особливим різновидом вінілових шпалер є шовкографія, яка являє собою багатошарові шпалери на паперовій основі з зовнішнім вініловим шаром із синтетичними або шовковими нитками. Головна відмінність шовкографії від інших типів вінілових шпалер – шовковиста гладенька блискуча поверхня. Ці шпалери є еластичними та міцними на дотик, вони дуже стійкі до сонячного проміння, вологи та механічних пошкоджень. Варто окремо відмітити вінілові шпалери під фарбування. Вони бувають білими і кольоровими та мають відмінну стійкість до механічних впливів, вологи та світла. Перефарбовувати такі шпалери можна до 6-7 разів, тож це, безумовно, чудовий варіант для людей, які люблять часто змінювати «настрій» у квартирі. Відносно нещодавно на українському ринку з’явилися шпалери зі скловолокна. Ці шпалери мають цілий рід переваг поміж аналогів. Насамперед, на відміну від шпалер, до складу яких входить папір, в шпалерах зі скловолокна немає поживного середовища для розвитку різних мікроорганізмів та грибків.

Поклейка шпалер зі скловолокна за рівнем складності не відрізняється від поклейки звичайних шпалер. При цьому, вони чудово приховують тріщинки та нерівності стін, шви між панелями тощо. До того ж, скло є діелектриком, тож шпалери не накопичують електростатичний заряд. Величезним плюсом є також те, що шпалери зі скловолокна не виділяють в повітря жодних токсичних речовин, тож не можуть викликати алергію. Для кухонних шпалер величезним плюсом є також те, що вони стійкі до кислот і лугів та є пожежобезпечними. Шпалери зі скловолокна можна фарбувати водоемульсійними та латексними фарбами, при цьому перефарбовувати їх, не втрачаючи рельєфності малюнку, можна до 12 разів. Мити такі шпалери дуже просто, адже вони добре витримують вологу, їх можна терти щіткою з мийними засобами, не боячись пошкодити малюнок. Визначившись з тим, шпалери з якого матеріалу кращі, можна звернути увагу на декоративну складову. Сьогодні можна натрапити на найбільш незвичні дизайнерські рішення для кухні, однак є певні правила, який все-таки краще дотримуватися. Великий малюнок візуально зменшу розміри приміщення, а дрібний – збільшує, тож якщо кухня невелика, як це часто буває в квартирах багатоповерхових будинків, то краще обрати шпалери з дрібним візерунком. Вертикальний малюнок візуально «піднімає» стелю, це ж стосується і вертикальних смуг. А от горизонтальні малюнки чи смуги «розширюють» приміщення, але і «зменшують» його висоту. Теплі насичені кольори допоможуть зробити велике приміщення більш затишним, а світлі та холодні шпалери доцільно обирати тоді, коли потрібно «збільшити» кухню. Для того, щоб підкреслити розділення загального простору кухні на різні зони, потрібно використати шпалери того самого кольору, але різних відтінків. Гарно виглядає також гра контрастних кольорів, однак потрібно пам’ятати, що занадто яскраві контрасти втомлюють глядача, тож для правильного використання контрастних кольорів потрібен неабиякий смак. Якщо кухня занадто вузька і довго, то її можна «вирівняти», поклеївши на короткі стіни темніші шпалери, а на довгі – світліші. Квадратній кухні підійде будь-яке поєднання кольорів, проте буде краще, якщо одна зі стін матиме більш насичений колір, ніж інші. При комбінуванні різних видів і кольорів шпалер не слід виходити за межі одного цінового діапазону: дешеві шпалери у поєднанні з дорогими будуть виглядати негарно, навіть якщо самі кольори поєднується цілком гармонійно.

Правильно вибрані шпалери для кухні – одна з важливий складових затишного та комфортного інтер’єру, тож потрібно приділити цьому питанню належну увагу. Оскільки шпалери на кухні часто піддаються різним впливам, то слід підшукати варіант з надійного та довговічного матеріалу. Для того, щоб візуально «збільшити» чи «зменшити» приміщення, потрібно скористатися правилами поєднання кольорів.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *