Як відремонтувати дахове вікно?

Як ремонтувати дахове вікно?

Як відремонтувати старе дахове вікно, коли пластикові ставити не доцільно, а на виготовлення нового із дерева поки не вистачає коштів?

Необхідність оперативного втручання в «життя» вікон спонукає дощ, коли вода, долаючи перешкоду зі скла, стала потрапить всередину горища, пояснюючи чорноту по кутах зв’язки рам. Розбирати глухі рами і переклеювати шипові з’єднання можливості не має, хоча бажаний саме цей вид ремонту. Тому вирішуємо, для запобігання затікання води, встановити скло на герметик, проклеюючи розсохлі, але ще не згнилі до кінця рами за місцем, тобто без демонтажу. Так само вирішуємо не виймати скло повністю, а ущільнимо посадочні місця послідовно, тобто демонтувавши перший штапик, а до наступного приступаємо, тільки повернувши перший на місце.

Під час ремонту дахового вікна, відривати віконні штапики зручно широкою стамескою, оскільки ширина полотна не ламає його, а жорсткість інструмента дозволяє відчувати цю межу зламу. Акуратно вставляємо стамеску як можна ближче до цвяху і обертальним рухом змушуємо його вийти з вікна разом зі штапиком, причому, чим важче виймати кріплення, тим міцніше деревина наших рам. Знявши верхній штапик, зачищаємо металевою щіткою місце, а легким натиском на край скла перевіряємо наявність посадочних зазорів. Саме в ці зазори і повинен потрапити герметик, не тільки заповнюючи їх, але фіксуючи ще й саме скло.

Але попередньо беремо шприц і за його допомогою нагнітаємо в шипові з’єднання клей ПВА. Стандартну голку зрізаємо, трохи розширюємо отвір і приклеюємо замість голки порожню пасту від будь-якої шарикової ручки. Для чого один кінець її підпалюємо і в гарячому вигляді насаджуємо замість голки. Еластичний наконечник готовий, а якщо клей і засохне, то замінити на новий досить просто.

Потім за допомогою спеціального інструменту для видавлювання герметика, так званого «пістолет», наносимо силіконовий герметик по всій довжині відкритого скла, візуально контролюючи величину видавлюваної маси. Встановлюємо штапик на його місце, фіксуючи цвяхами не у старі отвори, а в нові місця. Так послідовно знімаємо всі штапики, проклеюємо з’єднання, наносимо герметик з невеликим надлишком і відновлюємо щільність прилягання скла до рами. Використовувати герметик можна будь-який, прозорий або білий, це не критично, хоча клеюча і проникаюча здатність прозорого трохи вище.

Остаточно ремонт дахового вікна завершують фарбуванням — фарбою для зовнішніх робіт в два-три шари, тому перший практично весь вбирається в пори деревини, а атмосферостійкість покриття потрібно відновлювати. Адже дахове вікно, як ніяке інше, піддається найбільше впливу вологи, внаслідок постійних опадів.

Даний спосіб ремонту своїми руками старих дахових вікон підходить не тільки для глухих рам, але і для стулкових, фрамуг, звичайних кватирок. Клеюча здатність герметика настільки висока, що «намертво» з’єднує скло і деревину, а спроби відірвати і замінити скло можливі тільки розбивши його.

Після герметизації скло вже стає армуючим елементом вікна, забезпечуючи йому необхідну жорсткість для відкривання і закривання стулок. Проте ремонтувати стулки бажано після демонтажу, не просто герметизувати посадку скла, а проклеювати всю раму і посилюючи її металевими куточками.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *