Поєднання кольорів в інтер’єрі кімнати

Кольори в інтерєрі приміщення чи кімнати - схема.

Одним з найвідповідальніших кроків, перед початком ремонту, при плануванні інтер’єру кімнати є правильний підбір основних і додаткових кольорів. Приміщення повинно створювати сприятливе враження, сприяти гарному настрою і виглядати естетично. Крім цих функцій кольору відповідають за зонування, коригування дефектів простору, підкреслення окремих деталей та інші функції. Для того щоб комбінувати їх стильно, необхідно дотримуватися деяких правил.

У першу чергу виділяються наступні базові основи для поєднання кольорів

Відтінки поділяються на ахроматичні (білий, чорний, сірий колір) і хроматичні (всі інші). Перші можуть використовуватися у будь-якій кількості, останніх повинно бути не більше трьох.

Також існують теплі і холодні гами кольорів. Перша гама добре вписується у великі приміщення, оскільки злегка зменшує простір і додає затишку. Відтінки другої категорії краще застосовувати для невеликих приміщень (при цьому вони повинні бути світлими) – це дозволяє зробити кімнату візуально просторішою.

Вибір кольору залежить від функцій приміщення. Наприклад, на кухні бажано використовувати синій, бежевий відтінок, щоб не провокувати постійні переїдання. У дитячій кімнаті варто уникати похмурих відтінків, а в спальні тони повинні бути приглушеними.

У кожного з кольорів є своє класичне значення (синій – це морський і спокійний колір, а оранжевий – позитивний і дає енергію). Проте поряд з цим необхідно враховувати особисті уподобання членів сім’ї. Можливо, у деяких мешканців будинку є неприємні асоціації з тим чи іншим відтінком – тоді краще їх не використовувати.

Як поєднують кольори в інтер’єрі приміщення?

Фахівці з декору пропонують безліч самих різних схем для перевірки поєднання кольорів. Часом вони досить сильно відрізняються один від одного, в результаті стає складним враховувати ці рекомендації. Замість цього можна вибрати один з трьох найбільш простих і розповсюджених підходів.

По-перше, самою стриманою технікою є планування інтер’єру на базі одного кольору. В цьому випадку в ньому присутні декілька відтінків одного й того ж кольору. Основна складність такого підходу – виконати колірне рішення так, щоб воно не виглядало перенасиченим. Тому варто використовувати ще один відтінок палітри для гармонізації приміщення, наприклад, це можуть бути темно-синій, блакитний і ніжно-блакитний колір, розбавлені приглушеним деревним кольором. Це прекрасна ідея для спальні.

По-друге, цікаво виглядає поєднання кольорів, близьких один до одного в палітрі. Наприклад, білий, персиковий і сіро-рожевий кольори можуть підійти для дитячої кімнати. Цей варіант можливий для кожного приміщення в будинку – від офісу до спальні. Важливо вибирати кольори низької або середньої інтенсивності, щоб очі при знаходженні людини в приміщенні не втомлювалися.

Нарешті, самим сміливим варіантом є використання контрастних кольорів, які найкраще підійдуть для вітальні або ванної кімнати. Безумовно, самим класичним рішенням стали комбінації чорного і білого відтінків, розбавлені яскравими акцентами. Такий інтер’єр буде виглядати сміливо і яскраво. Основний упор повинен робитися на геометрію простору та роботу з фактурами і формами предметів декору.

Схема кольорів для інтерєру в кімнаті

Таким чином, поєднання різних кольорів в інтер’єрі – не така складна задача, як може здатися на перший погляд. Спираючись на свої смакові вподобання і нескладні правила, можна створити елегантний і унікальний декор, який буде виглядати свіжо. Тоді в приміщенні захочеться перебувати як можна довше.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *