Плити ГВЛ для підлоги — підготовка, монтаж

Плити ГВЛ для підлоги

Сухі підлоги з ГВЛ (або із гіпсоволокнистих плит), що застосовуються в будівництві, являють собою досить міцний матеріал, який має високу ступінь пожежної безпеки. ГВЛ виготовляють із спеціальної волокнистої суміші, яку отримують з гіпсу або макулатури.

Технічні характеристики

Листи виготовляють шляхом рівномірного розподілу складу і подальшого його пресування. Завдяки такій технології виробництва отримують якісний матеріал з прекрасними характеристиками.

Крім того, гіпсоволокнисті листи не так сильно піддаються механічному впливу і деформації, особливо в місцях вигинів.

Підлоги з ГВЛ безпечні, міцні, володіють хорошими звукоізоляційними якостями і відповідають всім сучасним вимогам, що пред’являються до цих оздоблювальних матеріалів.

Цей матеріал виготовляють традиційної прямокутної форми у вигляді невеликої плити. Одна із сторін якої покрита ґрунтовою сумішшю. Лицьова поверхня чудово відшліфована і оброблена спеціальним крейдяним просоченням. Укладання на дерев’яну підлогу проводиться за тим же принципом, що і на бетонну. Труднощів з монтажем не виникає.

ГВЛ плити для підлоги, укладання яких не викликає труднощів, сьогодні використовуються досить часто.

Листи зручні в застосуванні. Підлоги, виконані із застосуванням ГВЛ, відрізняються якістю, їх можна укладати і при організації теплої підлоги, і під кабельну систему опалення.

За своїми властивостями підлоги з ГВЛ характеризуються екологічністю, так як вони абсолютно не виділяють ніяких шкідливих речовин.

Зазвичай розміри ГВЛ плит становлять 1500 1500 на 20 мм. При цьому їх вага не перевищує 18 кг.

Монтаж проводиться достатньо швидко і легко. До того ж, якість матеріалу схожа з тими показниками, які є у звукопоглинальних і теплоізоляційних матеріалів.

Підготовка плит ГВЛ

Гіпсоволокнисті листи готувати до роботи краще на твердій горизонтальній поверхні, щоб вироби випадковим чином не деформувалися.

В роботі використовується спеціальний будівельний ніж або ножівка. Необхідні лінії краще робити металевою лінійкою. Уздовж таких відміток проводиться надріз кромки, потім матеріал надломлюється і зачищається.

Процес розкрою ГВЛ проводиться за параметрами самого приміщення, в якому буде відбуватися монтаж. Розкрій необхідно робити з урахуванням зазорів на крайку стрічки.

В процесі може виникнути необхідність створення фігурного отвору в структурі матеріалу. Для цього доведеться робити проколи в плиті і використовувати круглі фрези.

Стиковка листів проводиться шляхом з’єднання несучих каркасних елементів у відповідності з кроком від 300 до 600 мм. Стики можна посилити армуванням.

Монтаж плит ГВЛ

Кріплення плит ГВЛ до основи здійснюється за допомогою проколювання і висвердлювання отворів для шурупів. Можна виконати як одношарову обшивку і тоді буде достатньо всього одного дня роботи, так і багатошарову.

При цьому шари виконуються в три і більше шарів. Відповідно вибираються відповідні саморізи для кріплення.

Монтаж і кріплення плит ГВЛ.

Вони монтуються під прямим кутом на глибину до 10 мм (це якщо металевий каркас), до 20 мм – у дерев’яну основу.

Листові стики ГВЛ повинні пройти обробку ґрунтовкою. При армуванні ж кромок необхідно використовувати серпянку. Потім проводиться шпаклівка. Перший шар використовується як покривний. Далі по мірі висихання наноситься додатковий шар шпаклівки.

Гвинтові поглиблення краще шпаклювати один раз. На завершальному етапі поверхню після шпаклівки слід відшліфувати. Повинна вийти декоративна обробка.

Підлоги з ГВЛ не будуть скрипіти, на них можна встановлювати додаткове навантаження, вони чудово захистять дерев’яну чорнову підлогу в разі загоряння.

Одним словом, ГВЛ плити – один з кращих і популярних варіантів для створення ідеально рівної підлоги.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *