Штукатурка стін своїми руками

Штукатуримо стіни власними руками

Не дивлячись на передові технології в ремонті квартир, штукатурка була і є основним та незамінним способом обробки поверхонь.

Сама по собі штукатурка, це — нанесення штукатурних сумішей на непідготовлені поверхні.

В даний час виділяють два способи нанесення штукатурки: ручний і механізований.

У цій статті ми розглянемо, як своїми руками поштукатурити стіну при проведенні ремонтних робіт.

З чого складається штукатурка? Штукатурка складається з цементу і більшою частиною сіяного будівельного піску. Так само в цю суміш додається велика кількість спеціальних добавок, що поліпшують якість такої суміші.

Суміші, в залежності від призначення (поверхні, на яку буде наноситися штукатурка) класифікуються по фракції в ній піску. Тобто якщо фракція піску більше, то суміш призначена для обробки більш товстим шаром. Не маленьку нішу, в оздоблювальних матеріалах для ремонту квартири, займають також декоративні штукатурки.

Приготування штукатурки

Процес приготування суміші для штукатурки досить простий. Беремо ємність з водою і в неї засипаємо суху суміш. Все ретельно перемішуємо. Заміс можна здійснювати спеціальними автоматизованими пристроями, або вручну.

Пропорції приготування штукатурки

Змішуємо одну частину цементу (не нижче марки м400) з трьома частинами піску. Суху суміш перемішуємо і заливаємо водою.

Також при приготуванні розчину штукатурки необхідно враховувати, що чим більше ми кладемо в розчин цементу, тим швидше буде схоплюватися штукатурка.

Інструмент для штукатурки стін:

  • лопатка або кельма;
  • напівтерок;
  • тертка.

Якщо штукатурка стіни робиться вперше, то рекомендується підібрати невеликий шпатель і тертку.

Технологія штукатурки стін своїми руками

Цементним розчином

Для початку, змочуємо стіну водою, так штукатурка буде краще триматися. Після цього необхідно накидати на стіну розчину. Робити це можна шпателем або кельмою. Зачерпується інструментом невелика кількість розчину і потужним рухом накидається суміш на стіну.

З першого разу у новачків не завжди виходить як потрібно, тому доведеться трохи потренуватися.

Після того, як передбачувана поверхня (невелика частина) стіни закидана розчином, озброюємося терткою. За допомогою тертки, круговими рухами починаємо вирівнювати стіну. У місцях, де не вистачає розчину, шпателем, акуратно додаємо його.

У разі якщо штукатурку планується наносити на рівні, пофарбовані, глянсові поверхні, то перед її нанесенням на стіну необхідно прикріпити металеву сітку, а штукатурку укладати вже на неї.

У разі, якщо необхідно нанести товстий шар штукатурки на стіну, то не поспішаємо. Зазвичай така процедура виконується в два-три підходи. Потрібно дати висохнути першому шару, а тільки після цього приступати до нанесення другого. Зазвичай шар штукатурки сохне в середньому близько семи годин.

Якщо потрібно зробити рівний кут, то тут також нічого складного немає. Візьмемо рівну дошку і прикріпимо її до стіни (саморізами, анкерами тощо), таким чином, щоб дошка була вирівняна за рівнем і виступала на необхідний рівень від стіни.

Наносимо штукатурку і чекаємо коли вона схопиться. Знімаємо дошку і отримуємо рівний кут.

При роботі з цементною штукатуркою необхідно також пам’ятати, що всі роботи потрібно виконувати тільки в гумових рукавичках.

Штукатурка після висихання обробці не підлягає, тому всі вирівнювання необхідно зробити протягом десяти годин, після нанесення розчину на стіну.

Гіпсовим розчином

На теперішній час також став популярний гіпсовий розчин штукатурки. Чим він відрізняється від цементного?

Такі розчини призначені для полегшення процесу штукатурки і прискорення часу її висихання. Тому робота для початківців буде набагато простішою, ніж з цементним розчином.

Приготування розчину гіпсової штукатурки полягає в розведенні вмісту пакету у воді. Всі пропорції вказані на маркуванні пакета. Приготовлений розчин ретельно розмішують, потім (через три хвилини) гіпсову штукатурку розмішують ще раз.

Зазвичай, роботу по нанесенню гіпсової штукатурки на стіну здійснюють великим і маленьким шпателем. Робиться це наступним чином.

Штукатуримо стін своїми руками - технологія виконанняМаленьким шпателем штукатурка намазується на стіну, а після цього вирівнюється великим шпателем. Все дуже просто і зручно. Час між нанесенням шарів гіпсової штукатурки набагато менше, ніж у цементній, становить близько дві-три години.

Кути робити також не складно. Для цього необхідно нанести розчин на кут стіни і притиснути спеціальним армованим куточком (як на фото). Після цього притиснутий куточок вирівнюється із стіною і забирається. Кут готовий.

Всі надлишки штукатурки необхідно видалити протягом години після нанесення.

Не дивлячись на велику привабливість гіпсової штукатурки, вона на багато менш міцна, ніж цементна.

Ні в якому разі не можна наносити гіпсову штукатурку на глянсову поверхню.

Після ремонтних робіт потрібно замочити інструменти для подальшого їх миття.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *