Підвісні стелі із гіпсокартону: ідеї для ремонту

Підвісні стелі з гіпсокартону - кріплення, монтаж.

Підвісна стеля з гіпсокартону є гарним рішенням для проблеми перепадів рівня між плитами перекриття, нерівності кутів та інших дефектів стелі. Вирівняти всі дефекти часто просто неможливо, а інші види натяжних та підвісних стель коштують дорожче. Плюсом гіпсокартонової стелі є також те, що її монтаж є відносно простим і займає не надто багато часу. Натомість, в кінцевому підсумку виходить ідеально рівна стеля, яку можна декорувати як завгодно, відповідно до власної фантазії та дизайну інтер’єру приміщення в цілому. Перед тим, як почати монтаж стелі з гіпсокартону, потрібно запастися необхідними інструментами. Отже, для роботи знадобляться:

  • рівень (для того, щоб точно розмітити місце встановлення направляючого профілю та перевірити рівність монтажу листів гіпсокартону);
  • перфоратор (для свердління отворів під дюбелі);
  • шурупокрут або дриль (для кріплення профілю і гіпсокартону);
  • рулетка;
  • будівельний ніж з набором лез;
  • олівець;
  • болгарка;
  • ножиці по металу.

Для монтажу стелі з гіпсокартону в залі, спальні, на кухні тощо, знадобиться: власне гіпсокартон, металевий профіль і кріплення. Профіль потрібен двох видів: направляючий та С-подібний, при цьому важливо, щоб обидва профілі були від того самого виробника, адже невідповідність у товщині і міцності профілів може становити суттєву проблему при монтажі каркасу. Направляючий профіль розраховують по периметру приміщення, а якщо планується, що стеля буде дворівневою або матиме форму, складнішу за просту прямокутну, то потрібно врахувати довжину додаткової конструкції також.

Оскільки в процесі роботи можна випадково пошкодити профіль, то краще брати його з запасом. С-подібний профіль розраховують таким чином, щоб відстань між опорами становила вдвічі менше, ніж ширина гіпсокартонового листа. Сам гіпсокартон буває трьох видів: звичайний, вологостійкий та вогнетривкий. Для простої кімнати цілком підійде звичайний лист, немає сенсу платити більше, а от для ванної обов’язково потрібно брати вологостійкий.

Для стелі можна спокійно обирати найтонший гіпсокартон: 8-10 мм завтовшки буде цілком достатньо, більше того, лист більшої товщини важчий, що зайвий раз ускладнює монтаж. Кількість гіпсокартону визначається відповідно до площі кімнати, і про всяк випадок, краще взяти один лист запасу. Для кріплення використовується звичайний прямий підвіс з розрахунку 2-3 штуки на квадратний метр стелі. Для того, щоб прикріпити підвіси до профілів, використовуються дюбелі, а для з’єднання профілю і кріплення до нього гіпсокартону – саморізи.

За запитом «стеля з гіпсокартону фото» можна знайти зображення гіпсокартонових стель на різних етапах монтажу, тож варто переглянути ці зображення для того, аби уявляти собі, який вигляд має конструкція. Щоб встановити направляючий профіль рівно, потрібно нанести розмітку на стіни, до яких каркас буде кріпитися. На цьому етапі постає питання про те, на скільки треба відступати від стелі. З одного боку, що більший відступ, то нижчою буде стеля в результаті, з іншого – для зручності монтажу потрібен хоч якийсь простір, тому варто відступити не менше, ніж на 10 мм, при цьому потрібно також врахувати, чи планується встановлення світильників та теплоізоляції.

Після того, як розмітка нанесена на всі чотири стіни, можна переходити до свердління отворів під дюбелі. Робиться це за допомогою перфоратора, отвори розташовуються на відстані 30-40 см, а в кутах – 10-15 см один від одного. Потім потрібно зробити відмітки в тих місцях, де будуть знаходитися опори С-подібного профілю, відстань між ними повинна становити 60 см. Після цього можна кріпити прямі підвіси. Відстань між підвісами має бути приблизно 60 – 70 см, на розбіжність в два-три сантиметри можна не звертати уваги. Всі місця стику направляючого та С-подібного профілів та С-подібного профілю з підвісами з’єднують за допомогою дриля чи шурупокрута. При цьому, слід уважно стежити за тим, щоб профіль був прикріплений рівно, без вигинів та провисань, інакше можна отримати хвилясту поверхню стелі замість рівної.

Коли монтаж каркасу завершено, потрібно провести дріт до тих місць, де будуть розташовані світильники, при бажанні можна також подбати про теплоізоляцію стелі, поклавши шар мінеральної вати.

Гіпсокартон розміри листів якого є стандартними (1200х2000 мм, 1200х2500 і 1200х3000 мм), потрібно розрізати відповідно до розмірів і форми стелі. Зробити це можна за допомогою будівельного ножа. Перед тим, як почати роботу, лист потрібно покласти на рівну поверхню, наприклад на стопку інших таких самих листів. Розмітку роблять простим олівцем, оскільки сліди від нього легко зашпаклювати так, щоб потім їх не було видно. Відмітки спочатку робляться на краях листа, а потім з’єднаються між собою. Для того, щоб з’єднати їх рівно, можна скористатися рівнем або спеціальною ниткою для розмітки.

Подальша робота буде простішою, якщо відмітити лінії з іншого боку листа теж. Після того, як розмітку нанесено, можна починати різати гіпсокартон. Ніж обов’язково має бути гострим. Довжина леза повинна бути відрегульована таким чином, щоб вона не перевищувала товщину листа гіпсокартону. По наміченій лінії треба провести ножем кілька разів, а потім перевернути лист на інший бік і постукати кулаком по лінії надрізу.

Потім потрібно акуратно скласти лист по цій лінії, після чого гіпсокартон буде триматися лише на тонкому шарі паперу, який можна розрізати тим-таки будівельним ножем. Різати гіпсокартон не по прямій лінії дещо складніше. Якщо треба розрізати лист у формі літери Г, то почати треба так само з розмітки, а потім по лінії розмітки пропилити пилкою для гіпсокартону по короткій лінії. Після цього береться будівельний ніж і прорізається лінія потрібної форми за тією ж технологією, що і для прямої лінії. Якщо потрібно розрізати лист по вигнутій лінії, то краще скористатися електричним лобзиком, адже ножем майже неможливо прорізати лінії потрібної форми і їх потім все-одно доведеться коригувати.

Спеціальних лез для того, щоб різати гіпсокартон, не існує, тому найкраще взяти лезо по металу, адже саме воно має часті і дрібні зубці.

Готові підвісні стелі з гіпсокартону фото яких можна знайти в Інтернеті, виглядають так, ніби вони змонтовані з одного цілого листа гіпсокартону. Насправді, вони також зроблені з багатьох листів, а потрібний ефект цілісної однорідної поверхні досягається завдяки правильному монтажу.

Власне, в самому процесі кріплення листів гіпсокартону до каркасу немає нічого надто складного. Потрібно просто підняти лист до профілю і закріпити його саморізами, дотримуючись інтервалу між шурупами в 10-15 см. «Зашивати» листи потрібно по периметру і по центру, останній відмічений за допомогою розмітки на стіні.

Необхідно також стежити за тим, щоб закінчення листів на стиках щільно прилягали. Самі листи мають заокруглені кінці для того, щоб на стиках, де шар шпаклівки буде найбільш товстим, не утворювалися тріщини. Там, де заглиблення по бокам листа відсутнє, його необхідно створити, скориставшись для цього будівельним ножем.

Варто також звернути увагу на голівки шурупів, які в жодному разі не повинні виступати над поверхнею гіпсокартону. Якщо голівки все-таки виступають, то потрібно обережно докрутити їх настільки, щоб вони були утоплені в гіпсокартоновий лист приблизно на 1 мм, так буде набагато простіше зашпаклювати шурупи зовсім, коли робота буде завершена.

Після того, як місця з’єднань підрізані, всі необхідні отвори вирізані а листи щільно підігнані, можна переходити до шпаклювання гіпсокартонної поверхні. Для того, щоб обробити місця стиковки листів, знадобиться спеціальна клейка сітка. Починати шпаклювати потрібно зі стиків. Коли стики трохи підсохли, можна шпаклювати всю поверхню стелі фінішною штукатуркою. Сохнути штукатурка має протягом однієї – двох діб (залежно від погоди).

Після висихання потрібно вирівняти поверхню штукатурки остаточно. Робиться це за допомогою наждачного паперу 100/200 та лампи, якою підсвічують нерівні ділянки. Коли стеля вирівняна, вона готова для декорування будь-якого виду: шпалер, фарби, малюнка декоративної штукатурки тощо.

Загалом, в технології монтажу підвісної стелі з гіпсокартону немає нічого складного. Все, що потрібно, це не поспішати і діяти максимально акуратно. Таку підвісну стелю можна декорувати в будь-якій техніці, яка пасуватиме до загального інтер’єру приміщення, і абсолютно не зважати на те, наскільки нерівною є справжня стеля.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *