Як покрити дах ондуліном?

Криємо дах ондуліном.

Одним з найбільш поширених покрівельних матеріалів в наші дні є ондулін. Цей будівельний матеріал був вперше випущений французькими виробниками в 1944 році. Сьогодні покрівельний матеріал виготовляють не тільки у Франції, але і в ряді інших європейських країн.

У нашій країні ондулін з’явився відносно недавно. Завдяки своїй відмінній якості він швидко завоював лідерство на будівельних ринках.

Технічні характеристики

Ондулін випускають у вигляді гофрованих аркушів. Довжина аркуша стандартна і дорівнює 2,0 метри. Ширина майже вдвічі менше – 0,95 метри. На кожному з листів товщиною 3 мм є 10 хвиль. Висота хвилі майже 4 сантиметри.

Ондулін дуже легкий матеріал: лист важить менше 6 кг. Крім того, він може згинатися в поздовжньому напрямку, що значно полегшить покрівельні роботи.

Аркуші продаються в комплекті з кріпленням – двадцятьма спеціальними цвяхами.

Криємо ондуліном

Новий будівельний матеріал укладається на покрівельне решетування точно так само, як і звичайний шифер.

Ондулін випускається кольоровим (зелений, малиновий тощо) і для його розмітки знадобиться олівець такого кольору, щоб можна наносити добре видиму позначку.

Ондулін можна купити різних кольорів
Крім того, потрібна хвиляста лінійка. Її можна зробити з того ж матеріалу.

Ондулін чудово кріпиться не тільки на плоских поверхнях, але і на тих, де радіус вигину не перевищує п’яти метрів.

Оскільки покрівельний матеріал є досить м’яким, решетування має бути частим, щоб аркуші не могли провиснути.

Для розрізання ондуліна в потрібні розміри підійде електричний лобзик. При відсутності електроінструменту, можна використовувати змащену солідолом (або машинним маслом) ножівку по дереву.

Порядок укладання

Аркуші ондуліна починають укладати від звисів даху. При цьому обов’язково витримується паралельність по відношенню до рівня землі. Слід уникати потовщень в місцях напуску. Для цього першим у ряді кладуть цілий аркуш. Другий ряд починають з укладання половини аркуша. Так отримують зміщення в кожному наступному ряду на половинку аркуша.

Для того, щоб кріпильні цвяхи розташувалися по одній лінії, натягують нитку і по ній роблять позначки для кріплення. Якщо цвяхи вбити точно по мітках, на хвилях ондуліна вийдуть рівні ряди з головок цвяхів.

Заключні операції

Конькові елементи потрібно підбирати в колір з покрівельним матеріалом. Крім конька, встановлюються й інші елементи обробки. Тут мова йде про труби опалення і вентиляції, які проходять крізь дах по слухових вікнах тощо.

Будь-який з цих пристроїв має бути надійно за ізольовано, а ізоляція прихована за обробними елементами.

У наступній статті: чи можна клеїти шпалери на шпалери?


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *