Як вирівнюють бетонну підлогу власноручно?

Як самостійно вирівняти бетонну підлогу?

Рано чи пізно приходить час ремонту. Як правило, для більшості власників квартир це серйозне випробування, що вимагає не тільки значних матеріальних витрат, але і наявності міцної нервової системи, особливо якщо виконувати подібні дії самостійно.

Під словом «ремонт» можна розуміти різні роботи, пов’язані, наприклад, з демонтажем або монтажем санітарно-технічних пристосувань, резервуарів для купання, або різного роду оздоблень тощо. Ця стаття містить корисну інформацію для тих, хто бажає самостійно вирівняти бетонну підлогу у своїй квартирі.

Підготовчі роботи перед вирівнюванням підлоги

Якщо поверхня дерев’яного підлогового покриття прийшла в непридатність, або ж існує необхідність вирівняти стару стяжку з цементу й піску, то в такому випадку потрібно виконати ряд певних дій. Після їх закінчення підлога буде нагадувати ідеально рівну площину. Що для цього необхідно? Розглянемо більш докладно.

Демонтаж

Спочатку потрібно дістатися до основи, в якості якої зазвичай служить бетонна плита перекриття. У випадку з дерев’яною підлогою слід розібрати стару конструкцію і очистити її від непотрібних залишків, також до основи перекриття (обов’язковою умовою буде повний демонтаж старої стяжки).

Якщо подібні потрібно зробити тільки в одній кімнаті, то досить буде дотримуватися викладених нижче інструкцій. У разі комплексного підходу, обов’язковою умовою буде застосування водяного рівня (за його допомогою можна точно встановити значення висоти заливки в кожному окремому приміщенні квартири, і таким чином вся поверхня підлоги буде знаходитися в одній площині). Після демонтажу старого покриття, слід провести ретельне вологе прибирання.

Установка маяків

Умовно представимо, що вирівняти підлогу потрібно в найбільшій кімнаті, наприклад, у вітальні. Для цього необхідно приступити до облаштування будівельних маяків, за допомогою яких буде здійснюватися вирівнювання майбутньої поверхні. Тут важливо не упустити з виду один нюанс: маяки повинні бути встановлені дещо нижче підлогового накриття сусідніх кімнат.

Це обумовлюється тим, що після затвердіння новоствореної бетонної стяжки, зверху над нею буде розміщуватися фінішне покриття підлоги. Яким воно буде (ламінат, лінолеум тощо) – залежить від бажання власника квартири. Але розрахунок повинен бути таким, щоб після укладання, наприклад, ламінату, він знаходився на одному рівні з підлоговим покриттям сусідніх кімнат. В іншому випадку утворений таким чином перепад буде постійно створювати незручності.

Отже, перший маяк встановлюємо по рівню строго вертикально, відразу біля порогу на попередньо вирахувану висоту і фіксуємо його за допомогою будівельної суміші, що володіє властивостями швидкого затвердіння.

Всі інші маяки потрібно теж виставити по рівню, але щодо першого. Відстань між ними повинна бути меншою за довжину правила, за допомогою якого будуть виконуватися роботи.

Вирівняємо підлогу із бетону.

Заливка бетонної підлоги

Після того, як маяки затвердіють, можна приступати до заливання. Для цього спочатку потрібно замішати вручну або механічним способом необхідну кількість бетону (з цементу М500 і піску з додаванням води) чи іншої спеціальної суміші. Суміш (або бетон) потрібно поступово заливати між маяками на висоту, що трохи перевищує їх установку.

Надлишки стягують за допомогою правила, притискаючи його до маяків. Якщо під час роботи будуть з’являтися пропуски, то в ті місця необхідно підкидати невелику кількість бетону, після чого повторити процес загладжування. Починати слід з самого далекого кута, а закінчувати – біля порога.

Вирівняємо підлогу із бетону своїми руками.

Затирання бетонної підлоги

Після завершення всіх робіт, стяжці потрібно дати просохнути 1-2 дні, поки поверхня не стане твердою (по ній можна буде ходити). Наступним кроком буде вологе фінішне затирання поверхні за допомогою терки з пінополістиролу.

Для повного просихання бетонній стяжці знадобиться приблизно чотири тижні. Після цього можна приступати до укладання фінішного підлогового покриття.

Як самостійно вирівняти бетонну підлогу?

За допомогою послідовного виконання всіх перерахованих вище робіт можна самостійно вирівняти бетонну підлогу без залучення фахівців.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *