Текстильні шпалери для стін

Текстильні шпалери.

Декоративні фарби зі спецефектами, при всій своїй схожості на текстиль, не можуть замінити натуральної тканини. Та й не потрібно її міняти, бо текстильні шпалери для стін продаються в будь-якому будівельному магазині. Тканина на цих шпалерах просочена спеціальними розчинами, в результаті таке покриття не збирає пил і малюнок не вигоряє. Звичайно, ціна текстильних шпалер недешева, але зате вони виглядають чудово.

З деяких пір в магазинах з’явилися безшовні текстильні шпалери для стін. Ширина рулонів досягає 3,5 метра. Такі шпалери підбирають по ширині рулону, яка повинна відповідати висоті стелі. Наклеюють їх незвичайним способом: рулон розмотують по периметру кімнати в горизонтальному положенні. Починають від одного з кутів, так обклеюють всю кімнату.

А між тим, натуральними матеріалами в старовину оформлялися виключно знатні будинки і королівські покої. Хочете перетворити свою квартиру в апартаменти? Можна використовувати цілком економічний варіант. Досить заглянути в будь-який магазин тканин, де продають бавовну, ситець тощо. Навіть за допомогою цього простенького і недорогого текстилю можна перетворити стіни у витвір мистецтва. Взагалі-то, для декорування підійде будь-яка тканина, але за однієї умови, що вона буде досить еластична. Згодяться стовідсоткова бавовна, суміш бавовни з віскозою, льоном, вовною, синтетикою. У цих матеріалів не тільки ціна доступна, але їх і клеїти легко.

Мила справа – якщо у рулоні пристойна ширина (140-280 см), з таким матеріалом зручніше працювати.

Як тканина кріпиться до стіни?

Є декілька варіантів. Натягнути тканину на планки, використовувати драпірування, або приклеїти матеріал прямо на стіни, перш гарненько поштукатурив і вирівнявши їх. Перший варіант хороший тим, що не потрібно вирівнювати стіни за допомогою дорогих сумішей і шпаклювати їх. Туго натягнута тканина відмінно приховає всі нерівності на стінах, а заодно електропроводку і труби. За технологією процес схожий на монтаж натяжних стель. На стіні монтується каркас з дерева, пластику або металу, на який натягується тканина.

При драпіровці стін тканиною – матеріал кріпиться на тонкій гардині, прибитій під стелю, яку закриває декоративна планка. Природно, ширина полотна (можна зшити кілька полотен) має бути багато більшою від ширини стіни, інакше потрібного ефекту не вийде. Такий прийом особливо хороший для обробки стін у спальні або вітальні. Тканина, на відміну від інших подібних оздоблювальних матеріалів, майже не реагує на усадку будівлі та зрушення стін. А ще вона має звичай поглинати сторонні шуми. Є навіть спеціальні дубльовані матеріали, на звороті яких приклеєний тонкий шар спіненої основи, а це додаткова звукоізоляція.

Зручний спосіб – кріпити тканину за допомогою двосторонньої липкої стрічки. Така стрічка однією своєю стороною кріпиться до стіни, другою утримує тканину. Обклеюють стіни тканиною так само, як шпалерами. Ріжуть матеріал на окремі полотнища, довжина яких відповідає висоті приміщення. Тільки намазують клеєм (можна використовувати клей для паперових шпалер) не тканину, а стіни.

Матеріал прикладають до стіни не відразу після обробки її клеєм, а трохи згодом, клей повинен злегка підсохнути і просочити поверхню. Його не повинно бути занадто багато, так як при надлишку клею, він просочує тканину наскрізь, чого бути не повинно, бо лицьова поверхня тканини повинна залишатися сухою. Після наклеювання тканини на стіну розгладжують її м’якою щіточкою, роблячи «ялинку».

Приклеювати тканину потрібно стик в стик. Якщо у тканини щільна кромка, то її потрібно попередньо відрізати. Після висихання тканина трохи сідає, зморшки при цьому розгладжуються. Але стики не повинні розійтися. На стіні тканина дійсно дуже добре виглядає. І на дотик вона приємна і тепла.

Перш ніж клеїти матеріал на стіну, обов’язково потрібно врахувати його усадку. Недолік текстильних стін у тому, що вони швидко вкриваються пилом. Тому, після наклеювання тканини, стіни потрібно покрити тонкою полімерною плівкою. Для цього за допомогою розпилювача тканину обприскують розчином поліхлорвінілової смоли в ацетоні (50-70 грамів смоли на один літр ацетону).

Далі можливо буде цікаво дізнатися про застосування пластифікатора для підлоги?


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *