Будівельні суміші для вирівнювання стін і стель

Будівельні суміші для стін або стелі

Сьогодні замість традиційних матеріалів, які використовуються для штукатурки, все частіше застосовують готові, поліпшені, сухі, будівельні суміші для вирівнювання стін і стель, які виготовлені з мінеральних компонентів і добавок.

Вирівнювальні склади призначені для будь-яких штукатурних робіт, а також для того, щоб привести стіну в належний, для укладання плитки або оздоблення деревом, стан. Ці ж суміші використовується для вирівнювання стін під шпалери.

Види сумішей для вирівнювання стін і стель

Розчини, основою яких становить цемент. Вони застосовуються в будь-яких кімнатах і приміщеннях, наприклад: на кухні, в басейні, сауні тощо.

Розчини на основі клейових зв’язуючих. Використовуються в різних приміщеннях, наприклад: в спальні, вестибюлі, в магазині або офісі тощо.

Варто відзначити, що різняться будівельні суміші не тільки за вищевказаними параметрами.

Вирівнювання поверхонь розрізняють по товщині шару, який наносять на них. Він варіюється від 0 до 30 мм. Якщо наносити розчин на цегляну кладку, то необхідно проводити штукатурні роботи в кілька етапів.

Перший шар повинен бути «грубим». Він робить так зване попереднє вирівнювання. Найчастіше, це відбувається за допомогою таких матеріалів, як «Нівоплан» або «Ветоніт ТТ».

Другий шар виконується з використанням гідроізоляційних матеріалів. Це проміжний етап.
Товщина останнього шару повинна складати від 0 до 2 мм, це безпосередня підготовка стіни під фарбування або обклеювання шпалерами.

Штукатурні суміші німецького виробництва KNAUF – це якісний матеріал для внутрішньої обробки приміщень. Завоювали вони популярність завдяки тому, що в основі виробництва лежить будівельний гіпс. Це матеріал має безліч корисних властивостей. До них відноситься: стійкість до пожеж (він не запалюється), гігієнічність (гіпс абсолютно нешкідливий для здоров’я людини), поглинання вологи при надлишку (і в рівній мірі – її віддача при нестачі). Оптимальний мікроклімат, перешкода втрати тепла і багато іншого.

Добрим прикладом є штукатурка, використовувана для вирівнювання стель – «Ротбанд». До її складу входять спеціальні добавки, що забезпечують високу адгезію, а значить – поверхня буде рівна і гладка, без особливих труднощів і складнощів. Також «Ротбанд» цілком підійде і для бетонних стін. Хоча для цієї мети часто використовують суху штукатурну суміш – «Гольд-банд-Ной». Вона дуже просто і легко наноситься. Застосовується для ручної штукатурки внутрішніх поверхонь, причому включаючи «грубі» (кладку з каменю або цегли). «Гольд-банд-Ной» має повільне схоплювання, що дозволяє без особливого поспіху привести в порядок будь-які стіни.

Існує безліч різновидів декоративної штукатурки, які різні за кольором, так і за фактурою. Вони можуть бути рифлені, шорсткі та інші. До прикладу, в штукатурки «Атлас Цермит СН» фактура має товщину крихти, рівну або меншу, ніж 23 мм, а також структуру «дрібний баранчик». Очевидно, що чим більше за розміром крихта – тим буде більш рельєфна поверхня.

Дуже часто для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень застосовується штукатурка, яка створена на основі водяної дисперсії штучних смол. Приміром – «Цермит Н 200», або «Цермит Р 200».

Матеріали, які використовуються для закладення швів, що утворилися при укладанні гіпсокартонових плит, також відносять до цієї групи будівельних товарів. Сюди можна включити і підкладкові штукатурні маси. Вони служать для запобігання появи забруднень і плям. А також застосовуються в якості основи для висококласної штукатурки (у тому числі і декоративної).

Різні розчини штукатурних сумішей для вирівнювання стін використовуються для обробки: житлових, підсобних та промислових приміщень; вокзалів, офісів, магазинів, туалетних кімнат, спалень тощо. Універсальний склад компанії MAPEL – «Нівоплан», має широку сферу застосування. Це суміші, які служать для вирівнювання стін, так і для штукатурення тонким шаром різних поверхонь, наприклад: бетонних, цементно-вапняних, пінобетонних, гіпсокартонних та інших.

Підготовка поверхні до нанесення будівельної суміші

В якості основи для нанесення штукатурки можуть виступати абсолютно різні поверхні: бетонні, цементно-стружкові плити, гіпс, керамічні блоки, цегла, скло і метал. Але є одна особливість. Подібного роду вирівнювальні розчини не рекомендується використовувати при роботі з деревом або пластиком. Тільки деякі склади можуть застосовуватися для реставрації зовнішніх фасадів різних будівель.

Перед початком роботи з цегляною поверхнею, або з різними дрібними елементами, на яких є необроблені або незакінчені шви, слід вирубати суміш у швах глибиною близько 10 міліметрів із лицьової сторони обробної площі. Якщо необхідно виконати обробку основи з бетону та гіпсу, то необхідно виконати з лицьової сторони гострим долотом густу косу сітку, глибина кожної смужки повинна бути близько трьох міліметрів. Але варто відзначити, що для всіх розчинів існують певні вимоги, з якими потрібно ознайомитися перед початком роботи.

Важливо знати, що перш, ніж приступити до обробки будь-якої поверхні, її слід очистити від зовнішніх забруднень, у вигляді пилу, бруду, жиру, старої фарби або клею. Особливо ретельно необхідно обробляти поверхню перед кладкою декоративної штукатурки. Адже фарба чи пил здатні зменшити зчеплення між матеріалами, а це призведе до неприємних наслідків.

Слід обробляти основу спеціальними ґрунтовими засобами або емульсією. Якщо необхідно працювати з поверхнею, покриттям якої є олійна фарба, то проблему можна вирішити, додавши в шпаклівку або штукатурку дисперсію.

Секрети нанесення будівельних сумішей

Існує певна технологія, згідно з якою необхідно проводити вирівнювання стін і стель. Для досвідченого штукатура вона не представляє абсолютно ніякої складності, а знаючи секрети, навіть новачок зможе виконати дану роботу.

Суху суміш потрібно залити водою кімнатної температури і ретельно перемішати будь-яким доступним способом: механічно або вручну. Пропорції, вказані на упаковці, слід неухильно дотримуватися, в іншому випадку розчин вийде дуже рідким або густим, а значить неякісним.

Отриману суміш наносять на стіну рівномірно за допомогою кельми, надлишки можна прибрати терткою з дерева. У разі необхідності використання товстого шару розчину – його розрівнюють рейкою, при цьому сильно натискають на неї. Якщо має бути робота з декоративної штукатурки, то її наносять за допомогою гладкої металевої тертки і розрівнюють до товщини крихти. Після цього поверхню затирають терткою з штучних матеріалів до отримання бажаного результату. В залежності від того, який ефект бажаємо отримати, можна проводити затирання штукатурки як круговими, так і хрестоподібними рухами. По горизонталі і по вертикалі. Все залежить від потреб.

Кольорові штукатурні суміші наносяться на мокру поверхню. Ні в якому разі не можна допускати, щоб «затерте» місце висохло перед нанесенням ще одного шару. Якщо це станеться, то на стіні буде пляма. Час, протягом якого штукатурка застигає, становить від чотирьох годин до двох діб. Все залежить від температури повітря, вологості та інших факторів.

Практично всі розчини, застосовувані при обробці стін і різних поверхонь, є морозостійкі, екологічно чистими. До складу деяких входять гідрофобні сполуки. Вони роблять штукатурку стійкою до змивання.

Не можна обробляти поверхні і використовувати суміші для вирівнювання стель і стін при температурі нижче 5°С, а також вище 25°С. Обмеження і рекомендації можна вивчити на упаковці товару.

Якщо говорити про терміни зберігання штукатурки, то вони становлять від півроку до року. Хоча, декоративні суміші на основі водної дисперсії або штучних смол (при правильному зберіганні) можуть бути використані і через рік після виготовлення. Найчастіше, їх упаковують в пластикові відра по 25 кг.

Після закінчення ремонтних робіт на стінах і стелі, можна приступати до облицювання підлоги плиткою.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *