Фарбуваання шпалер: підбір фарби та особливості роботи

Фарбуємо шпалери

Фарбування шпалер має як свої переваги, так і недоліки. До переваг варто віднести можливість приховати деякі недоліки стін, вологостійкість і довговічність, стійкість до механічного впливу. А до недоліків – дорожнечу матеріалів.

Особливості фарбування флізелінових шпалер:

  • при виборі флізелінових шпалер варто віддати перевагу однотонним для того, щоб не було спотворення кольорів під час фарбування;
  • сохнуть пофарбовані шпалери кілька днів (в залежності від товщини полотна);
  • найкраще фарбувати великою жорсткою кістю, так як вона дозволить рівномірно нанести покриття, в особливості, на рельєфну поверхню.

Вибираємо фарбу для шпалер

Залежно від вибраної фарби визначається і те, як довго стіни будуть виглядати свіжо і презентабельно. Тому потрібно виділити кілька принципів, що стосуються правильного вибору фарби і роботи з нею.

Рекомендується використовувати фарби на водній основі: водорозчинні, акрилові й водоемульсійні. Вони не володіють яскраво вираженим запахом і не загрожують шкідливими випаровуваннями.

Якщо придбати білу нетоновану фарбу, то шляхом змішування кольорів можна домогтися унікального кольору. Часто таку послугу можна замовити в будівельних магазинах.

Для професійного застосування найкраще підходить латексна дисперсійна фарба. Вона також на водній основі, але схоплюється плівкою в рази швидше, тому для роботи з нею потрібна певна вправність: її слід дуже швидко використовувати, періодично розбавляючи водою. Сохне такий матеріал більше трьох днів, але при експлуатації показує кращі результати зносостійкості і екологічності.

Шпалери під фарбування ґрунтувати не потрібно.

Інструкція для фарбування шпалер

Полотно шпалер під фарбування складається з двох шарів полівінілу, між якими знаходиться флізелін. Це дає можливість використовувати кілька варіантів забарвлення.

Найчастіше їх фарбують за допомогою пензля або валика на стіні після повного висихання.

Однак, якщо хочеться підкреслити фактуру, використовується інший варіант: профарбовується нижній шар (виворітний) і фарба поступово вбирається флізеліном, а лише після цього наклеюється на стіну. Фарба проступає через шар і виступає із зовнішньої сторони.

Шпалери під фарбування, створюють стильний дизайн.

Цікавого ефекту гри світла і тіні можна домогтися, якщо нанести два шари фарби різних відтінків одного і того ж кольору. Тоді об’ємний малюнок на стіні буде здаватися більш фактурним, а колір – складним.

Що знадобиться для фарбування шпалер?

Крім власне фарби і шпалер потрібно заздалегідь підготувати всі інструменти для того щоб не відволікатися надалі. Нам знадобляться:

  • лоток для фарби і валика з віджимом;
  • безпосередньо валик;
  • пензлик 50-80 мм;
  • віконний паперовий скотч.

Покрокова інструкція

Крок 1: нанесення розмітки

Розмітка дозволить рівно і якісно поклеїти шпалери. Особливо важливо це для рельєфних шпалер з опуклими горизонтальними і вертикальними лініями. З такими шпалерами будь-які відхилення від вертикального рівня будуть помітні. Безпосередньо це стосується переходів на вікна та двері.

Для того щоб розмітити, нам знадобиться будівельний рівень. Необхідно відміряти від кутка стіни відстань, рівну ширині однієї смуги шпалер, та окреслити горизонтальну лінію. В поклейці часто потрібно робити нахлест, тому важливо передбачити 15-20 сантиметрів. Уникайте стиків у кутку.

Крок 2: приготування клею для шпалер

Потрібен спеціальний клей, що підготовлюється виключно за інструкцією. Час приготування від 5 до 20 хвилин. Для нанесення клею потрібно використовувати валик, поступово розмазуючи рівномірним шаром. Потім можна буде приступати до поклейки рулону.

Крок 3: клеєм шпалери

Не варто кроїти рулон на окремі полотна. Набагато ефективніше розтягнути рулон і вирівняти вздовж розміченій лінії та висоті стіни. Далі приклеюють його, розправляючи нерівності і виганяючи із-під нього повітря, спеціальним шпателем. Рухи на полотні повинні бути спрямовані від центру до країв «верх-вниз».

Крок 4: вирівнювання плінтусів і шпалер

Для стикування нам потрібен пластиковий шпатель, яким слід вдавлювати шпалери між плінтусом і стіною. Після цього необхідний верхній зріз. Виконати можна широким шпателем або лінійкою. Вигин на аркуші шпалер потрібно як можна щільніше загнати під плінтус. Залишки обрізати лезом. Зрізавши верх, відрізують нижню приклеєну частину. Над низом можна сильно не намагатися, оскільки, найчастіше внизу встановлюють підлоговий плінтус, а він компенсує недоліки. Стики пригладжуються шпателем і спеціальним валиком.

Фарбування інших видів шпалер

Флізелінові та вінілові шпалери підходять для фарбування найбільше, але це не означає, що інші шпалери, фарбувати не можна.

Фарбувати можна також:

  • паперові;
  • скло-волокнисті.

Паперова обробка при фарбуванні дуже швидко вбираю вологу, може деформуватися. Однак якщо у неї є водовідштовхувальна рельєфна текстура, то фарбування може повторюватися навіть кілька разів. Також з паперовим покриттям потрібно бути обережними щодо механічного впливу і миття. Тим не менш, це самий недорогий матеріал.

Скловолокно – навпаки, дуже довговічний матеріал з відмінними захисними характеристиками від механічного впливу і вологості. Виконується з кварцових ниток, тому може імітувати будь-які фактури. Також така обробка звукопоглинаюча, а фарбувати її можна до 20 раз і не обов’язково чітким малюнком. Його візерунки створюють непереборне відчуття затишку і безтурботності. Малюнок акуратний і недбалий одночасно.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *