Суха стяжка для підлоги – технологія укладання

Суха стяжка для підлоги Кнауф

При проведенні будь-яких будівельних робіт виникає проблема ремонту або повної заміни стяжки підлоги. Основним призначенням стяжки є вирівнювання поверхні підлоги і додання їй стабільної механічної міцності.

Крім цього в стяжку можна закласти додатковий шар, який служитиме для теплової ефективності. Закласти гідроізоляційний шар, і нарешті, сховати під стяжку різні комунікації у вигляді труб проводів тощо. Словом, цей елемент має багато позитивних якостей.

Процес влаштування стяжки підлоги є досить клопіткою справою. Перш за все, складність представляє, так званий «мокрий процес», який передбачає певні труднощі при змішуванні розчинів, влаштуванні маяків, а також потрібен певний час для процесу схоплювання і висихання.

Сучасні технології дозволяють дещо скоротити виробничий процес влаштування стяжки підлоги, але основні технології і матеріали так само вимагають того ж «мокрого процесу».

Само-вирівнювальні стяжки вимагають двошарового покриття, а збірні стяжки, що влаштовуються з листових матеріалів, підходять далеко не для всіх оздоблювальних покриттів. А ось суха стяжка підлоги Кнауф, вигідно відрізняється від усіх існуючих на сьогоднішній день стяжок.

Основою стяжки підлоги Knauf є суха засипка. Цей матеріал виготовляється з простої обпаленої глини, в принципі – це той же керамзит, тільки з набагато меншою фракцією.

Технологія засипки

Суха засипка просто розрівнюється по приміщенню за допомогою металевих направляючих. Сам процес розрівнювання не складає особливих труднощів, металевий профіль виставляється по рівню і між напрямними засипається суха стяжка.

Після розрівнювання, на цю засипку, укладаються листи ГВЛ Кнауф (гіпсоволокнисті листи), які являють собою спресовані з гіпсового волокна і целюлозної макулатури вироби. Плити кнауф для підлоги мають розміри 1200×600 і 2500×1500 мм. Ці плити з’єднуються за допомогою паза, для зручності роботи краще використовувати плити меншого розміру, так як цей матеріал має досить велику питому вагу і робота з великими розмірами представляє певні труднощі.

Плити ГВЛ Knauf укладаються на основу з сухої засипки і пази скручуються звичайними саморізами. Таку нескладну операцію цілком може виконати одна людина.

Єдиною незручністю, при виконанні такої роботи, є доставка матеріалу до місця робіт. До відома: лист ГВЛ, розміром 1200×600, має вагу 17 кілограмів. Мішок з сухою засипкою важить близько 30 кілограмів. Тому для доставки матеріалів краще найняти вантажників.

Суха стяжка підлоги Кнауф (Knauf) має незаперечні переваги перед традиційними бетонними і цементними стяжками. Шар сухої засипки володіє теплоізоляційними, так і звукоізоляційними якостями. Так само не потрібно чекати висихання стяжки і можна відразу ж приступати до інших робіт, наприклад, укладання ламінату, лінолеуму . Менш складний процес укладання стяжки дозволяє виконати роботу навіть новачкові в будівництві. Така стяжка підійде для будь-якого виду підлогових покриттів, включаючи керамічну плитку.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *