Ремонт даху власного будинку

Ремонт даху робимо самі у власному будинку

На жаль, після декількох років будівництва будинку або в результаті будь-яких погодних явищ, відбувається часткове руйнування даху.

У висотних будинках ремонт даху є обов’язком комунальних служб, а в приватному будинку вся ця проблема повністю лягає на плечі самих власників. У багатьох випадках це не потребує великих обсягів робіт, тому цілком можливо здійснити ремонт своїми руками. Зазвичай ремонт даху проводиться при підготовці будинку до зими.

Діагностика пошкоджень даху

На першому етапі, перед ремонтом даху, потрібно провести діагностику, тобто визначити і вивчити пошкодження. Для цього починають з горищного приміщення, де потрібно знайти всі місця протікання по мокрих плямах на підлозі горища, можливо є й інші пошкодження. Всі виявлені місця обводять крейдою, так як після висихання, багато із знайденого не буде помітно.

Діагностику краще всього проводити під час дощу або відразу після нього. Так само потрібно знати, які матеріали використовувалися при будівництві даху.

Якщо обстеження даху проводять у дощову погоду, то ремонтом даху найкраще займатися в хорошу і ясну.

Можливі проблеми при ремонті даху своїми руками

1. Зміщенні в наслідок вітру або пошкоджені деталі покрівлі.

2. Поява на опорних конструкціях металевих деталей корозії або на дерев’яних елементах тріщин.

3. Руйнування деяких кріпильних деталей.

Частина проблем може бути, як результат порушень, що з’явилися в результаті будівництва.

Роботи по ремонту даху своїми руками залежать від матеріалу з якого зроблений дах.

Ремонт даху при пошкодженній покрівлі

У разі пошкодження покрівлі, проводять точковий ремонт цієї ділянки. Для цього спочатку дах очищають від сміття і старого листя. Зіпсовану ділянку м’якої покрівлі зрізують. На краю залишеної покрівлі наносять мастику і ставлять латку на це місце. Потім знову латку і краї покривають шаром мастики. Після повного висихання в цьому місці дах протікати вже не буде. При наявності дефектів у рулонних покриттях, їх ремонтують за допомогою розплавленого бітуму. Для цього використовують газовий пальник, розплавлений бітум добре закриває всі тріщини, запобігаючи потраплянню води. При наявності великих дефектів, доводиться накладати латки.

Ремонт даху покритого металочерепицею

При перегинах або деформації металочерепиці проблема буває в тому, що порушється кроквяна конструкція даху. Може вимагати це повного капітального ремонту із заміною крокв. При появі іржі можна нанести шар антикорозійної фарби. А при появі дірок, кращим буде замінити пошкоджену металочерепицю, підібравши схожу за кольором.

Ремонт даху з профнастилу

Дах з профнастилу зазвичай дуже міцний і не пошкоджується в процесі експлуатації. Проблеми з ним з’являються при порушеннях, допущених під час будівництва, бувають: дірки, згини або тріщини. В такому випадку доведеться міняти цілий лист профнастилу на новий.

Ремонт даху з шиферу

Дах вкритий шифером потребує ремонту через 12 або 15 років, у цей період з’являються тріщини, сколи або навіть дірки. Сучасний спосіб ремонту зводиться до суміші, що складається з клею ПВА, цементу і волокон азбесту, які можна отримати за допомогою натирання азбесту на тертці для овочів. Усі ці компоненти змішуються разом. Розчин готується на одну або дві години роботи, інакше він застигне. Попередньо дах очищається, висушується і приготованим розчином зашпаровуються всі виявлені дефекти. Ця робота дозволить продовжити термін служби даху ще на шість або сім років.

Раніше використовувався метод при якому шматочками матерії рясно змоченими у фарбі затикались всі наявні отвори. Потім весь дах покривався шаром фарби, щоб приховати місця ремонту і зробити колір рівномірним.

Загальні рекомендації по збереженню даху в робочому стані

Завжди потрібно очищати поверхню даху від сміття та сухого листя. Так як під цим листям проходять процес гниття, що в свою чергу сприяє корозії покрівельного матеріалу. Так само важливо очищати дах від льоду та снігу у зимовий період, інакше це призведе до появи механічних дефектів і тріщин на поверхні даху.

Прибирання має проводитися акуратно без пошкоджень і дах прослужить ще довгі роки.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *