Робимо пластикові відкоси на вікнах своїми руками

Робимо власноручно відкоси на вікнах із пластику

Все далі пластикові вікна набирають поширеність у нашому побуті. Але встановити такі вікна — це тільки пів справи. Далі виникає питання, як зробити відкоси. Відкіс – це відстань між самим вікном і стіною, простіше говорячи – віконний проріз. Бувають внутрішніми (перебувають усередині приміщення) і зовнішніми (розташовуються зовні вікна). Далі поговоримо саме про пластикові відкоси, які можна встановити своїми руками, так як вони набрали поширення серед ремонтників Деякі люди вважають, що якщо вікно вже встановлене, то має відмінну ізоляцію. Це не так, адже піна, якщо вона не захищена, швидко набирає вологу, а при перепадах температур руйнується. Тому відкоси необхідно робити в будь-якому випадку. Вони не тільки приховають сліди ремонту віконного отвору, що залишилися після влаштування вікна, але і захистять монтажні шви, послужать теплом і шумо-ізоляцією, а також обмежать запотівання вікон. Але це тільки в разі якісного та правильного їх монтажу. При неправильній установці через відкоси буде втрачатися до 40% тепла. Так що висновок однозначний: відкоси потрібні!

Чому саме пластикові відкоси?

Щоб отримати відповідь на це питання, проведемо порівняння наявних видів.

Штукатурні відкоси

Якщо говорити про штукатурні відкоси, то у них більше недоліків, ніж переваг. Рано чи пізно штукатурка почне розтріскуватися, втратить колір під впливом сонячних променів, а в разі неминучого просідання будинку може «відійти» від стіни. Крім цього, такі відкоси не зручні за термінами виготовлення. Вони штукатуряться в декілька шарів, причому кожному шару необхідно дати висохнути і вистоятися. Після цього їх ґрунтують і фарбують. Це займе тиждень – два. Та й навряд чи простий мешканець зможе сам поштукатурити відкоси дуже рівно. У таких відкосів не передбачена необхідна теплоізоляція, що при найменшому переохолодженні викликає запотівання вікон.

Гіпсокартонні відкоси

Відкоси з гіпсокартону більш довговічні, ніж штукатурні. При утепленні ватою володіють хорошими теплоізоляційними властивостями. Однак гіпсокартон «боїться» вологи, тому гарної гідроізоляції не вийде. Так що встановлювати такі відкоси можна тільки в приміщеннях з постійним і незначним рівнем вологості. Они вимагають високої кваліфікації майстра, а також ґрунтовки і фарбування. Так і за термінами виготовлення такі відкоси не сильно відстають від штукатурних.

Пластикові відкоси

На відміну від перелічених монтуються швидко, практичні, легко миються, не вигорають. Пластик дуже довговічний і прослужить до 15-20 років. Він добре гармонує з самим вікном, особливо якщо ретельно підібрати відтінок пластику. Зазвичай в таких конструкціях використовується мінеральна вата, яка надає відкосу відмінну ізоляцію, що запобігає втраті тепла та запотівання вікон. Для установки пластикових відкосів теж важливий рівень виконання. Хоча, якщо добре вивчити технологію, то будь-який чоловік зможе змонтувати їх власними руками. Отже, технологія установки відкосів з пластику Для монтажу пластикових відкосів нам знадобиться:

 • шести-метрова смуга пластику товщиною 8 мм;
 • стартова смуга (П-подібна смуга пластику);
 • так звана F-ка, смуга пластику, що має F-подібний вигляд;
 • дерев’яна рейка, товщиною 10-15 мм;
 • рівень;
 • степлер, скоби;
 • перфоратор або дрель;
 • мінеральна вата для утеплення;
 • ножиці по металу і ніж;
 • саморізи 9,5мм, кількість від 10 штук;
 • саморізи (клопи) 4,5 мм;
 • силікон білий (непрозорий).

Влаштування відкосів

До закінчення «брудних» робіт не знімайте захисні плівки з вікон та підвіконня, щоб не пошкодити їх. Перший етап. Накладаємо дерев’яні рейки по периметру відкосів, використовуючи саморізи довжиною 9,5 мм. Намагайтеся, щоб рейка йшла врівень до стіни і не виступала. За допомогою перфоратора або дреля прикріпіть рейку безпосередньо до стіни. Необхідною умовою красивих відкосів є ідеально вертикальне кріплення рейок. З метою вирівнювання використовуються дерев’яні брусочки. Користуйтеся рівнем і тоді можна досягти ідеальної вертикалі. Вся ця процедура надає гнучкому пластику потрібну твердість, створює упор, на який і ляже смуга пластику. Як саме роблять пластикові відкоси? Другий етап. Набиваємо по зовнішньому краю самого пластикового вікна стартову смугу, використовуючи саморізи-клопи. Перед тим як розпочати, окресліть олівцем за допомогою рівня ліву і праву вертикаль та верхню горизонталь, а вже по рівних смужках набиваємо стартову смугу. Саме в жолобок стартової смуги буде вставлена смуга пластику. Звертаємо вашу увагу, що крім ідеальної вертикалі і горизонталі на даному етапі потрібно й щільне прилягання внутрішнього краю стартової смуги. Ось що вийшло в кінці другого етапу: На вікнах робимо відкоси Потрібно зауважити, що «брудна частина» роботи закінчена. Можете зривати захисну плівку і сміливо клеїти шпалери. Пилу більше не буде! Третій етап. Набиваємо “F-ку”. Спочатку, потрібно правильно її зрізати. Відміряйте точно по висоті відкосу. Справа в тому, що коли F-ка буде набита, скрізь вийде ось такий напуск: Ось так роблять відкоси на вікнах Після завершення всіх робіт цей залишок ліквідується гострим ножиком. Ось так: Відкіс на фото Тепер про те, як кріпити цю смугу. Кріпиться вона за допомогою степлера до дерев’яної рейки. Причому кріплять тільки за одну з двох паралельних смуг, так як саме в цей простір буде вставлятися пластик. Кріпимо відкіс, як на фото Використання цієї технології добре і тим, що відпадає необхідність підклеювати шпалери навколо вікна. F-смуга перекриває пошкоджену зону. Четвертий етап. Встановлюємо пластик і одночасно утеплюємося! Вставляємо пластик в стартову на далекому краю укосу, закладаємо шар вати і засовуємо пластик в F-ку. Зауважу, що пластик треба дуже точно відміряти. Як бачите, крім утеплення вікна ми створюємо середовище, що ідеально зберігає пінобетон. Так що все виходить дуже герметично. Утеплюємо відкіс ватою, дивимося фото Встановлюємо сам відкіс, як на фото Ну і нарешті, маленька хитрість: не ідеальні стики пластику затираємо за допомогою білого силікону. І насолоджуємося отриманою красою! Все про ремонт читаємо далі.


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *