Технологія утеплення фасаду будинку пінопластом

Утеплення фасадів будинків пінопластом

Існує вагома причина для того, щоб зайнятися утепленням будинку. Наше житло потребує обігріві більшу частину року, і при цьому вартість опалення невпинно зростає. Щоб роботи з енергозбереження мали максимальний ефект, житловий будинок потрібно утеплювати починаючи з даху і закінчуючи фундаментом. Але на практиці утеплюванні роботи починаються зі стін будинку, так як цим переслідується ще одна важлива мета – відновити зовнішній вигляд фасаду.

Якості пінопласту, як утеплювача

Як утеплювач можна використовувати пінопласт. Цей матеріал настільки легкий, що його вага практично не створює навантаження на несучі конструкції будинку, тому фундамент будівлі і його стіни не потребують додаткового зміцнення, навіть якщо вони не розраховані на додаткові навантаження.

Пінопласт – повітронепроникний матеріал, тому в будинку, утепленому ним, влітку зберігається прохолода, а взимку тепло. Але, не пропускаючи повітря, він не пропускає пар, тому кімнати з підвищеною вологістю, наприклад, ванну або кухню потрібно забезпечити хорошою вентиляцією.

Пінопластові листи випускаються різної товщини – від 2 до 10 сантиметрів, і різної щільності. Також бувають пінополістирольні плити, що мають більшу щільність, ніж пінопласт, але вони тонші. Чим товще матеріал і вища його щільність, тим ефективніші його властивості в якості утеплювача. Але потрібно знати, що навіть самий щільний і товстий пінопласт не має звукоізоляційних властивостей.

Технологія приклеювання пінопласту

Роботи з утеплення фасаду будинку пінопластом потрібно вести в суху погоду, при температурі повітря вище нуля. У сиру або морозну погоду на місці роботи потрібно створити повітряний коридор з поліетиленової плівки і подавати всередину підігріте повітря.

Практично, утеплити пінопластом можна будь-які стіни – цегляні, бетонні, блокові та інші, але вони обов’язково повинні бути сухими, міцними, очищеними від пухкої штукатурки, і по можливості вирівняні. Пінопластові плити приклеюються на спеціальний клей для роботи з пінопластом,який можна готовий купити у будівельному магазині. Він наноситься на стіну зубчастим шпателем, а зверху на нього приклеюється плита. Якщо стіна нерівна, листи проклеюються тільки по периметру і в середині. Між собою плити теж склеюються – для цього їх стики промащуються клейовим розчином. Після цього приклеєний пінопласт пришивається до стін дюбелями з капелюшками і парасольками за допомогою перфоратора або дриля. На один лист має піти п’ять дюбелів – чотири по кутах, і один в центрі.

Наступний етап – приклеювання армувальної сітки, яка кріпиться на спеціальний армуючий клей, призначений для цих цілей. Починати процес наклейки потрібно зверху. Спочатку мастять клейову суміш завширшки сітки, до неї прикладається сітка, і притискають шпателем, а клей рівномірно розподіляють по поверхні стіни.\

утеплення фасадів будинків пінопластом

На кути укосів і стін поверх сітки кріпляться перфоровані куточки, які вирівняють їх і будуть оберігати від випадкових відколів. На цьому чорнова робота закінчена, і можна приступати до завершальної обробки стін.

Декоративне оздоблення будівлі

Поверх першого шару штукатурки, після його висихання, наноситься другий шар, але він більш ретельно розрівнюється шпателем або металевим полутером. Коли він висохне, знімаються всі нерівності – це робиться абразивною сіточкою.

утеплення фасадів будинків пінопластом

Якщо стіни просто пофарбувати акриловою фарбою для зовнішніх робіт, то будинок буде виглядати дуже привабливо, але фарбування потрібно буде іноді оновлювати, а можна прикрасити будівлю по-іншому – виконати декоративну штукатурку, наприклад короїд.

утеплення фасадів будинків пінопластом

Остаточну обробку будинку можна завершити декоративними елементами з ліпнини на карнизах вікон і під кромкою даху.

Провівши утеплення приватного будинку пінопластом і оновивши його таким чином, можна домогтися комфорту всередині житла, та оригінальності зовні.

Далі раджу почитати про технологію утеплення фасаду будинку мінеральною ватою.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.