Як встановити міжкімнатні двері?

Як встановити міжкімнатні двері?

Дверям, як і будь-яким іншим виробам з дерева, властиво з часом псуватися. Масивні полотна тріскаються від перепадів температури і вологості. Недорогі ламіновані двері швидко брудняться і не підлягають поверхневому ремонту. Якщо перекошені обдерті полотна до кінця свого терміну служби виглядають зовсім не ідеально, то це означає, що настав час міняти міжкімнатні двері, а робити це треба якісно.

Правильна установка міжкімнатних дверей, як не дивно, починається з ремонту підлоги. Саме підлога має бути відремонтована остаточно, адже в майбутньому, біля дверної коробки буде важко що-небудь виправити і абсолютно неможливо прикрити які-небудь дефекти плінтусом. Якщо стара коробка при ремонті підлоги заважає, її можна скоротити на кілька сантиметрів звичайною пилкою. Закінчивши ремонт підлоги, старі двері і коробку демонтують, після цього приступають до необхідних вимірів.

Вимірявши ширину і висоту отвору, а також товщину стіни, можна вирушати в магазин і купувати міжкімнатні двері. При підборі полотна важливу роль відіграють такі параметри, як: ширина і висота з урахуванням необхідних зазорів по 0,3 см по всьому периметру коробки, товщина самої коробки і відстань від підлоги до дверей близько 10 мм. Плюс потрібно не забути про зазори від коробки до стіни 0,8-1,5 сантиметрів.

Якщо результат підсумовування всіх розмірів далекий від стандартних дверей, то краще придбати полотно більшого розміру, а перед установкою розширити дверний проріз. Щоб візуально збільшити товщину коробки до наявної товщини стіни, можна придбати спеціальні елементи – добори. Для їх установки в планках самої коробки повинен бути поздовжній паз. В лиштві також має бути аналогічне поглиблення. Добори можна вибрати більшої ширини, потім їх легко обрізати пилкою або лобзиком уздовж. Полотно, коробку, лиштву і добори потрібно вибрати в один тон. Так само знадобляться петлі для дверей на потрібну сторону і ручки з кріпленнями.

Розширений до потрібних розмірів отвір ґрунтується проникною ґрунтовкою в два шари. На рівній підлозі розкладаються довгі планки коробки, у них занурюється полотно дверей і виставляються зазори по 0,3 сантиметри з обох сторін. Тепер можна заміряти ширину між планками, товщину уступу на них і нанести мітки на верхню планку коробки. Уступи у верхній планці і відріз її по довжині краще зробити акуратно ножівкою по металу.

На покладену на підлогу коробку з полотном прикладаються петлі і розмічують олівцем їх місце розташування.

Як встановлюють міжкімнатні двері?

Потрібно відразу виконати відповідні по товщині петельні поглиблення в торці дверей і планці коробки за допомогою стамески. Тепер можна зібрати коробку і скріпити всі її частини за допомогою саморізів. Монтаж міжкімнатних дверей з доборами, в плані установки коробки, мало чим відрізняється від монтажу без доборів. Коробку, так чи інакше потрібно встановлювати строго за рівнем, застосовуючи підкладки потрібної товщини при кріпленні до стіни, щоб забезпечити рівномірні зазори від полотна по всій висоті.

У пази коробки на клей садять підрізані по глибині стіни добори, потім кріпляться наличники. Використовуючи тимчасові підкладки, двері піднімаються на потрібну висоту, і кріпляться петлі. Тепер можна зробити у дверях і коробці поглиблення для установки ручки і замка з відповідною частиною.

Далі раджу почитати: як організовують освітлення в дитячій кімнаті?


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *