Ремонт цегляного димоходу в будинку

Ремонт цегляного димоходу будинку.

Димохід є частиною опалювальної системи будинку. У холодну пору року він активно експлуатується. На зовнішню частину димаря йде постійний вплив у вигляді опадів й інших агресивних впливів навколишнього середовища. Внаслідок цих впливів і тривалої експлуатації димаря, можуть виникнути різні проблеми.

Перш ніж говорити про ремонт цегляного димоходу приватного будинку, розглянемо, які можуть виникнути пошкодження та несправності:

 • засмічення димоходу;
 • конденсат в димоході;
 • порушена герметичність кладки;
 • задування вітру в трубу.

Засмічення димоходу і як його усунути?

Засмічення бувають різні, найчастіше це:

 • осідання сажі на стінках труби;
 • обвалення внутрішніх стінок димоходу;
 • сторонні предмети.

Насамперед визначають, де саме засмічення. Беруть мотузку, прив’язують пічну гирю і спускають її в трубу. Якщо засмічення викликане обваленням цегли, то потрібно спробувати його розбити за допомогою гирі. Якщо не вийшло, доведеться розібрати кладку, прочистити засмічення руками і відновити трубу.

Якщо з’ясували, що дим погано проходить через товстий шар сажі на стінках труби. Беруть спеціальний сталевий йорж для чищення труб. Прикріплюють його до мотузки з гирею і водять ним по стінках труби.

Якщо механічно сажа не чиститься, потрібно використовувати хімію. Засіб для чищення зазвичай так і називається “Хімічний розчин для видалення сажі з димарів”.

Принцип дії очисника: каталітична реакція, при якій відбувається перетворення сажі в оксид. Очищення димоходу від сажі не тільки покращує тягу, але і зменшує ймовірність виникнення пожежі через загоряння сажі в трубі. Рекомендують чистити димоходи після двох опалювальних сезонів.

Усунення конденсату

Причин появи вологи в трубі може бути кілька:

 • труба проходить через приміщення з низькою температурою;
 • труба проходить через приміщення де циркулюють потоки холодного повітря.

Наявність конденсату зменшує термін служби димоходу. Цегла втрачає свої властивості і руйнується. Потрібно обмежити надходження холоду в приміщення, по яких проходить димар. Якщо не буде циркуляції холодного повітря, то температура труби буде постійна, труба не буде остигати, пар не буде утворюватися. Можна обернути труби негорючим утеплювачем на основі базальтового волокна. Базальтове волокно екологічно чистий матеріал, з низькою теплопровідністю і хорошою гідроізоляцією.

Щілини в трубі

Щілини в трубі небезпечні тим, що через них проникає дим і можуть залітати іскри. Тріщини на цегляних трубах замазують глиною. Якщо труба сильно пошкоджена, то краще розібрати трубу і скласти знову з нової цегли.

Задування вітру в трубу

Є дві причини, чому дим під час сильного вітру з димоходу дує в приміщення, де стоїть котел або піч.

 1. На трубі встановлений димник, не відповідний параметрам цієї труби. Усувається шляхом заміни на новий, більш відповідний до конструкції димоходу.
 2. Недостатню висоту труби можна усунути, збільшивши трубу.

Для того, щоб життя в будинку було комфортним і безпечним, потрібно перед кожним опалювальним сезоном проводити огляд димоходу. У разі пошкодження, не шкодувати часу та коштів на ремонт цегляного димоходу і усунення несправностей.

Далі, про власноручне укладання плитки на підлозі.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *