Як вибрати та правильно покласти ламінат?

Як правильно вибрати і класти ламінат?

Як правильно класти ламінат? Перш за все, потрібно з’ясувати, чи не занадто волого у приміщенні, де заплановано покласти ламінат. Якщо через шви на підлозі проникає волога, то ці шви потрібно попередньо обробити герметиком. Дуже бажано, щоб до початку монтажу запечатаний ламінат полежав приблизно дві доби в тому приміщенні, де його будуть класти, таким чином він акліматизується до температури і вологості приміщення. Одна з безперечних переваг ламінату в тому, що його можна класти як на бетонну, так і на дерв’яну підлогу. Незалежно від типу підлоги, в будь-якому разі, для роботи знадобиться молоток, рулетка, електричний лобзик та косинець. Також, потрібні будуть підкладка і спеціальний малярний скотч. Після того, як придбано всі необхідні інструменти і матеріали, можна починати класти підкладку під ламінат. Оптимальним варіантом підкладки є технічний корок, який хоча і коштує недешево, проте забезпечує відмінну тепло і гідроізоляцію та є абсолютно екологічно чистим. Підкладка зі штучних матеріалів хоч і дешевша, проте сильно програє корку по всім іншим параметрам. Листи підкладки потрібно вкласти так, щоб вони стикалися, а не находили один на одного. Місця стиків додатково проклеюються малярним скотчем.

Перед тим, як класти ламінат на бетонну підлогу, потрібно підготувати поверхню. Цей процес потребує досить багато праці. Якщо бетонна поверхня недостатньо рівна, то навантаження на замки ламінованих панелей будуть занадто сильними і дуже швидко вони почнуть ламатися. Отож, потрібно спочатку максимально вирівняти всі нерівності і залатати тріщини, а потім поґрунтувати всю стяжку. Після такого підготовчого ремонту підлогу потрібно залити нівелір-масою, яка заповнить всі западини і вирівняє підлогу остаточно. В принципі, можна скористатися нівелір-масою одразу, але тоді вона знадобиться в значно більшій кількості, а цей матеріал коштує недешево, тож варто визначитися, що важливіше: постелити ламінат швидше і без зайвих зусиль чи вкластися у бюджет. Сохне нівелір-маса протягом семи-десяти діб. Класти ламінат на дерев’яну підлогу дещо простіше, ніж на бетонну, проте все-одно потрібно провести підготовчі роботи. Необхідно перевірити, наскільки старі дошки рівні, і чи надійно вони закріплені. Перепад висоти не повинен перевищувати три міліметри на погонний метр. Зазвичай, стара дерев’яна підлога не задовольняє цим вимогам. Отож, для того, щоб можна було класти ламінат, і не боятися, що він деформується, потрібно провести шліфовку дерев’яної підлоги. Для цього можна скористатися спеціальною шліфувальною машиною, а за її відсутності можна використати і звичайний електричний рубанок, проте в такому разі робота вимагатиме більшої уважності. Якщо довести дерев’яну підлогу до потрібного стану зовсім неможливо, то можна вирівняти її фанерою. Для цього необхідно спочатку закріпити всі вже вкладені матеріали, а зверху на них закріпити фанеру. Класти фанеру краще не безпосередньо на дерев’яні дошки, а на підкладку. В такому випадку підкладка не лише компенсує механічні впливи, а і одночасно забезпечить додаткову теплоізоляцію та шумоізоляцію підлоги.

Щоб підібрати підходящі види ламінату для конкретного приміщення, потрібно спочатку врахувати його особливості. Ламінат поділяється на два типи: звичайний і вологостійкий. Перший підходить для спальні, вітальні тощо, а другий можна класти на кухні чи у ванній. Тим не менше, варто врахувати, що звичайний ламінат можна пошкодити просто випадково розливши на підлогу склянку води, також, треба пам’тати, що вологостійкий ламінат можна спокійно мити звичайною мокрою ганчіркою. Звичайний же від такого прибирання швидко набухає і псується, тож часто простіше покласти вологостійкий ламінат по всій квартирі і не ускладнювати собі задачу по миттю підлоги в найближчі кілька років. Обидва типи ламінату діляться на класи, при цьому кожен клас відповідає певному рівню міцності матеріалу і надійності. Чим вищий клас, тим більш надійним є ламінат цього типу. Для домашнього вжитку призначений ламінат 21-23 класу, тож зовсім не обов’язково купувати для квартири ламінат класу 24 і вище, однак потрібно врахувати, що ламінат вищого класу прослужить довше, ніж 3-5 років, на які розрахований ламінат 21-23 класу. На використання в умовах магазину чи офісу розрахований ламінат 31-33 класу, якщо покласти в приміщеннях такого типу ламінат нижчого класу, то він швидко зітреться, і його доведеться міняти. Для того, щоб визначити міцність ламінату і, відповідно, термін, на який на нього можна давати гарантію, виробники тестують його за допомогою дрібно-абразивного круга, який обертається з великою швидкістю, і стирає ламінуюче покриття. Чим більше обертів витримує зразок, то довше прослужить такий ламінат. Ясна річ, що навряд чи покупець буде брати кілька фрагментів різного ламінату для того, щоб самостійно їх перевірити, тож доводиться орієнтуватися на інформацію, вказану на коробці. Часто в будівельному магазині інформація про ламінат вказана на ціннику, а коробка знаходиться на складі, в такому випадку варто попросити продавця дати подивитися на коробку, адже цілком може виявитися, що інформація про клас ламінату на ціннику і коробці не співпадає. Якщо ж продавець відмовляється це зробити, то краще не купувати цей ламінат, як і будь-який інший товар, про який покупець не може одержати достатньої інформації. Крім міцності ламінуючого покриття, має значення товщина ламінованої дошки.

Щоб знати, як вибрати ламінат в будівельному магазині, потрібно скористатися кількома досить простими порадами.

По-перше, потрібно звертати увагу на запах. Якщо дошка заламінована якісно, то вона не буде пахнути взагалі, і в жодному разі не можна купувати ламінат, який має різкий неприємний запах, адже це вказує на те, що цей матеріал є токсичним, і не варто розраховувати на те, що запах швидко вивітриться: насправді вивітрюватися такий запах може дуже довго. Тому, тим хто знаходиться в приміщенні, доведеться ним дихати протягом тривалого часу, до того ж, це показник того, що загалом ламінат неякісний. Також на те, що він прослужить довго, а не швидко зітреться, розраховувати не варто.

По-друге, тпотрібно потримати ламіновану дошку в руках, щоб оцінити її вагу. Якщо дошка важить дуже мало, то це значить, що її міцність є невисокою, отже якість теж залишає бажати кращого.

По-третє, потрібно подивитися на дошку з довгого боку, щоб побачити, наскільки цей бік прямий. Якщо дошка хоч трохи погнута, то це свідчить про те, що товар або довго пролежав на складі, або не були дотримані правила його зберігання. В будь-якому разі, якщо дошка набрала вологи при зберіганні і погнулася, то після монтажу, коли вона знову висохне, можуть виникнути щілини, на лицевій поверхні, та виступити плями. Також є ризик появи грибку і плісняви.

Ціну на такий товар часто буває знижено, але якщо врахувати всі названі вище можливі проблеми, то стане очевидно, перед тим, як вибрати ламінат, варто задуматися не лише про цінову політику. Не слід купувати для тієї самої кімнати ламінат одного типу, але від різних виробників, бо саме товщина дошки у різних виробників часто не співпадає, а отже рівно постелити ламінат різної товщини неможливо. Допускається ламінат від різних виробників, якщо він призначений для різних кімнат, адже перепад можна сховати під міжкімнатний поріг, і це виглядатиме, ніби так і має бути. Товщина ламінату безпосередньо впливає на його міцність, а також на теплоізоляцію приміщення, тож при однакових інших характеристиках варто вибирати варіант з найбільшою товщиною ламінованої дошки.

Зараз в будівельних супермаркетах можна знайти ламінат з різними кольоровими рішеннями: однотонний цілої гами кольорів і відтінків або з текстурою дерева різних порід, так що вибір обмежений лише смаком покупця, загальним стилем інтер’єру приміщення, в якому будуть класти ламінатні дошки, та ціною. Монтаж ламінату здійснюється із зазором, тому потрібно придбати достатню кількість клинів товщиною 8-10 міліметрів, які вставляються по всьому периметру. Треба лишити зазори також в технологічних отворах. Класти сам ламінат краще так, щоб лінія стику йшла перпендикулярно до світлового потоку з вікна, тоді вона не буде кидатися в очі. Кожен новий ряд потрібно класти зі зміщенням і з’єднувати з попереднім рядом. Є три основні способи монтажу ламінатних дошок: вздовж і впоперек приміщення, та по діагоналі. Останній спосіб найкраще виглядає, але він же і найскладніший у виконанні, адже спочатку треба розрахувати довжину кожного ряду, до того ж, розрахунки є лише приблизними, тож і ламінат доведеться купувати з запасом приблизно на 15% від площі приміщення.

Безпосередньо процес монтажу ламінату досить простий. Однак, перед тим, як почати його класти, потрібно ретельно підготувати дерев’яну чи бетонну поверхню, щоб ламінат лежав на ній рівно. Також, має значення якість ламінату: його товщина, міцність та вологостійкість.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *