Вибір лаку для паркету

Лак для паркету, який краще вибрати?

Вибрати підлогове покриття – значить зробити великий крок вперед у справі по обробці підлоги в житловому приміщенні. Вибрати якісний паркет – вже половина справи. Однак зробити грамотний вибір цього оздоблювального матеріалу недостатньо, адже його потрібно укласти і захистити від зовнішніх впливів, тобто, покрити лаком.

Лак має велике значення для паркету, забезпечуючи довговічність цього естетичного та практичного підлогового покриття. Сьогодні в будівельних магазинах можна без зусиль придбати вже покритий лаком паркет, але необхідно бути готовим до того, що вартість такого виробу буде досить висока.

Нелакована паркетна дошка більш доступна, а покрити її захисним складом не представить зайвих зусиль. Це є фінішним етапом облаштування підлоги. Лак наноситься після безпосереднього укладання паркету і його шліфування.

Такий склад є чудовим засобом захисту покриття від негативного впливу вологи, бактерій і шкідливих мікроорганізмів, скупчення бруду і навіть звичайного зносу. Таким чином, лак робить паркетну підлогу придатною до повноцінної експлуатації.

На сьогоднішній день асортимент паркетних лаків надзвичайно великий. Критеріїв їх відмінності безліч. Вони розрізняються за своїм складом, естетичними властивостями та безпосереднім функціональним завданням. У залежності від хімічного складу прийнято виділяти лаки для паркету:

  • двокомпонентний на водній основі;
  • двокомпонентний на основі поліуретану;
  • алкідний.

Відрізняються ці сполуки за ступенем безпеки і стійкості до зношування. Наприклад, лак на водній основі, є абсолютно екологічним і безпечним при експлуатації. Він досить швидко сохне, але поступається іншим аналогам по здатності витримувати великі механічні навантаження.

На відміну від нього поліуретановий паркетний лак більш стійкий до зношування, однак, його хімічний склад не такий вже й нешкідливий. Але після використання цього лаку підлогове покриття прослужить досить довго. Особливу увагу варто звернути на той факт, що двокомпонентний склад є більш зносостійким, ніж однокомпонентний варіант.

Сучасні технології дозволили випустити на будівельний ринок лаки для паркету без запаху. Вони надзвичайно зручні при експлуатації, так як не дратують нюх. Ще одним критерієм класифікації лаків є їх текстура і колір. В залежності від них прийнято виділяти:

  • матовий лак для паркету;
  • напівматовий;
  • напівглянцевий паркетний лак;
  • глянцевий лак для паркету.

Що стосується колірної гами лаків, то вона досить широка. Це дозволяє підбирати захисне покриття для паркету згідно із загальним колірним рішенням інтер’єру.

Вибір лаку – процес відповідальний, тому необхідно заздалегідь ознайомитися з усіма його видами, або безпосередньо в магазині отримати консультацію фахівця. Ретельний підхід до цього питання дозволить протягом багатьох років радіти якісному та естетичному підлоговому покриттю.

Наступна порада буде про те, як потрібно різати кут плінтуса для стелі.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *