Біла Мечеть в Абу-Дабі, як інноваційний шедевр в будівництві

Біла Мечеть в Абу-Дабі, як інноваційний шедевр

Одним із видатних інноваційних будівельних шедеврів у світі називають Білу Мечеть в Абу-Дабі. На будівництво якої, пишуть в засобах інформації, витратили біля шістсот мільйонів євро. І погодьтеся, сума не маленька.

У 1996 році, ще за життя батька нації шейха Заїда, почалося будівництво найбільшої мечеті на Близькому Сході – на в’їзді в один з найсучасніших міст світу Абу-Дабі (пишуть у виданнях).

З будь-якої точки міста є нагода туристам полюбуватися відразу кількома мінаретами цієї мечеті.

Біла Мечеть в Абу-Дабі.

Біла Мечеть в Абу-Дабі

Головний купол споруди Grand Mosque, вага якого має майже тисяча тонн, також вважається найбільшим храмовим куполом в усьому світі!

При будівництві цього шедевру використовувалися білий мармур і численні інкрустації із дорогоцінних та напівкоштовних каменів.

Внутрішня площа храму становить аж 22412 квадратних метрів.

Підлога мечеті встелена найбільшим у світі килимом! Зшитий цей шедевр, площею 5627 квадратних метрів, із п’ятнадцяти величезних плит, які доставляли в мечеть аж два вантажних літаки. Вага килиму 45 тонн, а вартість унікального виробу оголошена в шість мільйонів доларів! На створення цього килима-гіганта для підлоги пішло майже два роки, передає інформаційний засіб ІТАР-ТАСС.

Біла Мечеть в Абу-Дабі.

Вигляд килиму в Білій Мечеті у Абу-Дабі

Виріб створювали руки тисячі іранських рукодільниць, які працювали під пильним контролем п’ятдесяти професійних експертів.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *