Виготовлення тротуарної плитки своїми руками

Плитка тротуарна своїми руками робиться дуже легко.

Будівництво – процес трудомісткий і дорогий. Якщо господар невиправний експериментатор і любить робити речі своїми руками, при цьому має вільний час, то може заощадити значну кількість коштів і навчитися виготовляти тротуарну плитку своїми руками.

Характеристики тротуарної плитки

Тротуарна плитка – обробний матеріал високого класу міцності, володіє такими характеристиками, як стійкість до атмосферного або механічного впливу, а також відрізняється високою зносостійкістю.

Будь-яка тротуарна плитка укладається на піщано-цементну суміш. Не можна використовувати вапняні розчини і розчини з додаванням глини, які застосовуються в будівництві при укладанні стінового каменю, або при виконанні штукатурно-оздоблювальних роботах.

Підготовка форм для виготовлення плитки

Виготовити тротуарну плитку своїми руками можна, зробивши деякі підготовчі роботи. Для виготовлення плитки використовуються форми з двома, чотирма, або шістьма отворами. Пластикові форми можна купити недорого в будівельних магазинах або через інтернет. Вони зручні і практичні у використанні. Можна також зробити форми і своїми руками з різних матеріалів. Виготовляються форми, наприклад, з вологостійкої фанери товщиною 8-10 мм. Збирання і розбирання проводиться за допомогою саморізів по дереву і шуруповерта, або фігурної викрутки. Можна також виготовити металеві форми зварного типу з частковим розбиранням бортів на основі різьбових з’єднань.

Підготовка вібростолу

Добре, якщо при виготовленні плитки використовувати вібростіл.

Вібростіл для виготовлення тротуарної плитки

Його конструкція складається з металевого аркуша, закріпленого на станину через віброподушки, які можна зробити з гумової транспортерної стрічки і закріпити різьбовими з’єднаннями. Збудження відбувається за допомогою вібро-електропривода. Стільниця повинна бути з бортами, щоб при вібрації форми не падали вниз. Також краще передбачити додаткову полицю з отвором, для зручного процесу виїмки сухої плитки з форми.

Процес виготовлення тротуарної плитки

Перед заповненням, форми рясно змазують будь-яким маслом, в тому числі і відпрацьованим від автомобільних двигунів. Пластикові форми не змащуються. Для заповнення форм можна використовувати бетон, виготовлений за різними формулами. У першому варіанті використовується пісок, щебінь, цемент і вода. Співвідношення піску і цементу має становити 2:1 (наприклад, 2 відра піску, 1 відро цементу, 1,5 відра щебеню). У другій формулі використовуються: відсів, цемент і вода. Пропорція відсіву та цементу йде 3:1 (3 відра відсіву, 1 відро цементу). Якщо відсів недостатньо запісочений, то можна додати піску. Води в одному та іншому випадку додається стільки, щоб вийшла досить густа консистенція. Мається на увазі, якщо перевернути відро з бетоном, пірамідка має сповзти до 2/3 об’єму. Всі інгредієнти повинні бути дуже добре перемішані. Це особливо важливий момент при виготовленні тротуарної плитки. В бетон можна додавати колер, щоб зробити плитку різних кольорів. Але домогтися однакового кольору в різних партіях буде складно.

Тому краще обійтися без фарбування, а головний акцент зробити на оригінальній формі плитки.

Форма після змащування заповнюється до країв готовим бетоном і за допомогою вібрації ущільнюється. Вібрацію можна робити за допомогою молотка, постукуючи по краям металевої або фанерною форми, але не перевертаючи її, щоб уникнути витікання бетону. Для вібрації в пластикових формах використовується вібростіл. Вібрація при виготовленні тротуарної плитки своїми руками необхідна для того, щоб з бетону вийшли бульбашки повітря. Таким чином домагається необхідна щільність виробу.

Просушування готових виробів

Термін висихання бетону у формі дві-три доби, в залежності від умов. Якщо вологість висока, то термін висихання буде більшим. Виймається плитка шляхом розбирання металевих і фанерних форм. Вийняти готову плитку з пластикових форм найкраще за допомогою того ж вібростолу. Після вилучення з форми, плитка укладається на сушку, яка займає 7-10 днів. Після повного висихання можна починати укладати плитку.

У будівництві, як і в будь-якій іншій справі, головне – робити все з душею. Тоді і результати будуть чудові!

Також раджу почитати про гідроізоляцію фундаменту у будинку.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *