Нова технологія демонтажу хмарочосів

Нова технологія демонтажу хмарочосів а Японії.

Демонтаж старих будівель, особливо висотних, є, як правило, дуже гучним і брудним виборобничим процесом. Фахівці японської корпорації Taisei запропонували інноваційний спосіб для знесення хмарочосів. Нова технологія демонтажу висотки дозволяє не тільки позбутися від шуму і пилу, але і зберегти значну частину будівельних матеріалів цілими, і навіть, отримати додаткову енергію від самого процесу зносу.

На сьогоднішній день, в будівництві найбільш широко застосовуються руйнівні способи демонтажу за допомогою важкої техніки, вибухових речовин і відбійних молотків. Всі вони є дуже гучними і запорошеними, до того ж, не раціональними методами. Нова технологія, вже була використана в Токіо для знесення старої будівлі Grand Prince Hotel Akasaka висотою 460 футів, що значно більш витончено і екологічно чисто. Будівельна компанія використовує великі рухомі платформи – кондуктори і потужні крани, що генерують електроенергію безпосередньо від самого спуску демонтованих конструкцій, поверх за поверхом.

Будівля розбирається зсередини. Всі елементи конструкцій, які досить легко можуть бути видалені, виймаються. Балки перекриттів, бетонні підлоги, не несучі конструкції демонтуються і опускаються на землю за допомогою спеціального крана, який виробляє електрику. Ця енергія використовується в подальшому для роботи іншого обладнання, яке використовується при знесенні. Великі платформи, через систему тимчасових колон і підпор, забезпечують стійкість несучих конструкцій і підтримують верхні поверхи, в той час як демонтуються основні конструкції певного поверху. Потім утримувальні платформи плавно опускаються на наступний нижчий рівень.

Суть методу полягає в тому, щоб зберегти всі будівельні матеріали, які можуть повторно використовуватися. Роботи ведуться послідовно зверху вниз, забезпечуючи чіткий порядок на робочому місці. Загальна висота будівлі зменшується. При цьому зберігається до останнього дах будівлі. Виробництво демонтажних робіт не залежить від погодних умов. Фахівці порахували, що за допомогою нової технології, запиленість знижується на 90%, а рівень шуму знаходиться в межах від 17 до 23 децибел. Завдяки використанню поновлюваних джерел енергії на 85% зменшуються викиди вуглекислого газу.

Компанія сподівається, що нова технологія демонтажу висотки приверне увагу будівельників і буде мати гарні перспективи розвитку. За прогнозами експертів будівельної галузі, тільки в Японії, в найближче десятиліття виникне необхідність знесення 99 висотних будівель. А, термін експлуатації більшості існуючих хмарочосів закінчується через 30 – 40 років.

Інновації в будівництві мають велике значення і сприяють вирішенню цієї проблеми.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *