Будинок, який здатний витримувати сильні урагани

Будинок, що здатний витримати сильний ураган розроблений британцями.

Забезпечення людей тимчасовим житлом є важливою частиною рятувальної операції під час стихійного лиха. Ну а якщо існує висока ймовірність повторення або іншої природної катастрофи? Саме для таких випадків британська компанія Extremis Technology розробила проект будинку Hush2, який може бути складений всього за дві години і здатний витримувати сильні урагани.

Може, це і не найшвидший час розгортання для тимчасового житла, але, як стверджують розробники, Hush2 здатний забезпечити більш високий рівень захисту від стихійного лиха. Крім того, в деяких випадках може бути використаний в якості постійного житла.

Збірний будинок Hush2 відрізняється портативністю, може бути легко і швидко транспортований в райони катастрофи. Будинок побудований з морської фанери і при необхідності може бути відремонтований або розширений із використанням місцевих матеріалів. Конструкція будинку така, що його можна багаторазово монтувати і демонтувати без погіршення експлуатаційних характеристик.

У розгорнутому вигляді Hush2 має розміри: 4,3 метри, на 4,4 метри і на 2,4 метри. Він розділений на два відсіки, які можуть бути використані за розсудом його мешканців, наприклад, на спальню і їдальню. Завдяки модульній конструкції, будинки Hush2 можуть бути об’єднані разом для розгортання більш великих будівель. При створенні будинку, для забезпечення максимального комфорту проживання, були використані шумоізолюючі матеріали і теплозахисні покриття. Крім того, конструкція Hush2 дозволяє встановлювати додатково системи очищення води і сонячні модулі.

У звичайних умовах Hush2 виглядає як цілком звичайний збірний будинок. Але, при наближенні урагану будинок можна швидко перемонтувати: бічні торці складаються по діагоналі всередину, при цьому кожна з решти стін також складається всередину, і будинок приймає трикутну форму. На думку розробників, за рахунок зменшення опору та додаткового захисту вікон і дверей, така форма будинку найбільш стійка до впливу сильного вітру. Згідно з оцінками, будинок може витримувати урагани п’ятої категорії (при швидкості вітру до 322 кілометрів на годину). Безумовно, внутрішній простір зменшується, але цим можна поступитися в ім’я порятунку життя. Весь процес перетворення будинку в стійку форму займає всього сім хвилин.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *