Новий Генплан Києва: соціальне житло, менше хмарочосів і більше зелені

Новий Генплан Києва - менше хмарочосів і більше зелені

Головний архітектор столиці, Сергій Цілувальник розповів про проект нового Генплану міста. Новий Генплан передбачає жорсткий регламент будівництва висотних споруд, зокрема, до переліку місць, де такі споруди суворо заборонено зводити, увійшов не лише історичний центр столиці, а і всі охоронні зони ландшафту та буферні зони. Що стосується скандального будівництва житлових хмарочосів у дворах на Кловському узвозі та на проспекті Героїв Сталінграду, проти якого виступили місцеві жителі, то Генплан враховує вимоги громадськості і блокує будівництво цих споруд. Натомість, на території, де хотіли побудувати ці хмарочоси, буде розбито внутрішньо-квартальні сквери.

Також, новий Генплан не передбачає жодного будівництва на території Нижніх та Русанівських садів, оскільки, як наголосив головний архітектор, важливо зберегти ці зелені легені лівобережжя Дніпра.

Передбачено в проекті і необхідність збільшити обсяги будівництва доступного соціального житла до 300 тис. квадратних метрів щорічно. Таким чином планується поступово ліквідувати дефіцит і забезпечити житлом молодь, родини військовослужбовців та інші категорії населення, для яких закон передбачає одержання житла на пільгових умовах.

Багато уваги приділено санації існуючих житлових будівель, зокрема утепленню фасадів та ремонти ліфтів, дахів і під’їздів. Розроблено спеціальний проект комплексної реконструкції кварталів панельних будинків.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *